ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Лам
Матвій Маркович

Випускник металургійного
факультету (1975 р.)

Голова правління — директор
ВАТ «Донецький металопрокатний завод», директор ТОВ «Електросталь»
(м. Курахове).
Заслужений металург України
 

 
 

Народився 4 липня 1952 р. у м. Городок Хмельницької області в сім’ї службовця Марка Ізраілевича та Марії Мойсеївни.

У 1970 р. став студентом металургійного факультету Донецького політехнічного інституту, обравши спеціальність «Обробка металів тиском».

Свою трудову діяльність після закінчення навчального закладу Матвій Лам розпочав на Донецькому заводі точного машинобудування на посаді інженера-технолога відділу головного металурга.

Більше 20 років, з грудня 1976 р. до серпня 1998 р., Матвій Маркович працював на ВАТ «Донецький металургійний завод». Він пройшов шлях старшого інженера-конструктора, майстра, старшого майстра, заступника начальника обжимного цеху, начальника обжимного цеху, заступника генерального директора заводу з виробництва.

З липня 1997 р. до вересня 2000 р. М. М. Лам працював на ВАТ «Костянтинівський металургійний завод» на посадах заступника голови правління із забезпечення виробництва і фінансів, а також керівника з комерції.

З вересня 2000 р. призначений на посаду голови правління — директора ВАТ «Донецький металопрокатний завод».

За час роботи М. М. Лам зарекомендував себе як освічений, ерудований спеціаліст, вимогливий та справедливий керівник. Завдяки його організаторським здібностям, почуттю відповідальності та вимогливості завод працює стабільно й виконує планові завдання.

Матвій Маркович — ініціативний, творчий керівник, який зумів об’єднати великий колектив. Під його керівництвом на ВАТ «Донецький металопрокатний завод» освоєно понад 150 найменувань прокату. Оперативно перебудовуючись відповідно до замовлень споживача і працюючи з дрібними партіями прокату, прокатний цех виробляє до 100 тис. т прокату на рік для реалізації на ринку України та понад 40% — на експорт. Труболиварний цех ВАТ «Донецький металопрокатний завод» виробляє чавунні каналізаційні труби, кокільне литво фасонних частин до чавунних каналізаційних труб.

З 2004 р. на підприємстві запроваджено систему управління якості згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2008.

В останні роки на українському ринку був помічений дефіцит якісної безперервної литої заготовки, тому ВАТ «Донецький металопрокатний завод» був змушений закуповувати значну частину металу за кордоном. Саме тоді й народився проект будівництва вітчизняного заводу з виробництва безперервної литої заготовки вищої якості під керівництвом М. М. Лама. У 2006 р. розпочалося будівництво електросталеплавильного міні-заводу в м. Курахове Донецької області.

Проектні роботи з будівництва сталеплавильного комплексу ТОВ «Електросталь» були розроблені спеціалістами НІІ Гіпросталь м. Харьків, постачальником основного металургійного обладнання виступила відома італійська фірма «STB». Планова потужність виробництва сталі складає більш ніж 300 000 т/рік.

Сталеплавильний комплекс ТОВ «Електросталь» 2 березня 2008 р. успішно пройшов випробування в «гарячому режимі». В результаті успішного запуску була вироблена перша товарна заготовка — литий квадрат 135x135, а першою плавкою, розлитою на підприємстві, стала така складна марка сталі, як 65Г.

За вагомий особистий внесок у розвиток і підвищення ефективності металургійного виробництва М. М. Ламу присвоєно звання «Заслужений металург України» (2008). Неодноразово професійні здобутки Матвія Марковича відзначали почесними грамотами Донецької облдержадміністрації. Йому також неодноразово присвоювали звання «Кращий роботодавець року» (2003, 2007, 2008).

Матвій Маркович Лам впевнений у тому, що саме Донецький політехнічний інститут дав йому старт успішного трудового життя та розвитку стрімкої кар’єри в цілому і в галузі чорної металургії зокрема. Сьогодні в його особі ВАТ «Донецький металопрокатний завод», а також ТОВ «Електросталь» тісно співпрацює з Донецьким національним технічним університетом та радо приймає на роботу випускників цього навчального закладу. Багато випускників успішно працюють на підприємствах на посадах керівників та спеціалістів.

Життєвим кредо Матвія Марковича завжди було твердження: «Значимість людини визначається не тим, чого вона досягла, а радше тим, чого вона бажає та прагне досягнути». Підтвердженням цього є ті цілі, які ставить перед собою М. М. Лам, а також його життєві й трудові досягнення.

Якщо випадають вільні хвилини у напруженому графіку, Матвій Маркович намагається проводити їх у родинному колі разом із дружиною Людмилою Борисівною, доньками Оленою та Мариною, зятем Володимиром, а також улюбленими онуками Олегом і Аліною.< Кукуй Давид Пенхусович   |   зміст   |   Лагоша Олександр Геннадійович >