ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Степаненко
Костянтин Пантелейович

Випускник загальнотехнічного
факультету (1966 р.)

Директор КП «Фірма «Азовбудматеріали»
 

 
 

Народився 20 серпня 1937 р. у селищі Володарське Донецької області в селянській родині.Вручення К. П. Степаненку Міжнародної нагороди
Асамблеї ділових кіл «Нагорода Тисячоліття».
Ялта, 2008 р.

У 1955 р. закінчив Володарську середню школу. На той час на просторах колишнього Радянського Союзу тривало інтенсивне будівництво, тому професія будівельника була доволі престижною і спеціалісти цього профілю були потрібні в народному господарстві. Обравши цей фах, Костянтин Пантелейович у 1956 р. закінчив Жданівське технічне училище № 12 за спеціальністю «Майстер із виготовлення залізобетонних конструкцій».

Свою трудову діяльність К. П. Степаненко розпочав як майстер-бетонник тресту «Азовстальбуд». Відбувши військову службу у лавах Радянської армії, він повернувся у трест, де пройшов шлях від звичайного робітника до начальника цеху залізобетонних конструкцій.

У 1966 р. закінчив загальнотехнічний факультет Донецького політехнічного інституту, отримавши диплом інженера-будівельника на промисловому та цивільному будівництві.

У 1969 р. Костянтина Степаненка було призначено на посаду головного інженера Жданівського заводу будівельних матеріалів, а 1979 р. він став керівником цього підприємства й досі його очолює.

Під безпосереднім керівництвом і за участю Костянтина Пантелейовича: налагоджено випуск збірних бетонних гаражів, встановлено лінію з виробництва цементно-піщаної черепиці та багатьох видів тротуарних покриттів; розроблено, запатентовано і впроваджено технологію виробництва вогнетривкого доломіту. Це далеко не повний перелік усіх заходів із модернізації, запроваджених на підприємстві, які дають можливість виготовляти конкурентноздатну продукцію.

К. П. Степаненко бере активну участь у громадському житті міста й області: упродовж 1980–1996 рр. його обирали депутатом і членом виконавчого комітету районної ради. Велику увагу він також приділяє доброчинній діяльності. КП «Фірма «Азовбудматеріали» постійно опікується школою-інтернатом №2 у Маріуполі, надає допомогу будинку людей літнього віку, займається будівництвом церков.

За великі досягнення та впровадження нових видів якісних і безпечних будматеріалів К. П. Степаненко був відзначений урядовими нагородами: орденом «Знак пошани» (1986), почесними грамотами «За досягнення високих показників у роботі» (1989–1991), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2002), а також громадськими відзнаками: орденами Св. Миколи Чудотворця ІІІ (2006) та І (2007) ст., орденом «За високий професіоналізм» (2007) та «Зіркою пошани» (2008).< Суденко Олена Володимирівна    |   зміст   |   Сумський Борис Олександрович >