Народився 15 січня 1986 р. у м. Рівному. Батько, Володимир Вікторович, працював інженером, а мати, Світлана Родіонівна, — економістом. Дідусь, Віктор Андрійович, — один із керівників Рівненської міської організації ветеранів, мав значний вплив на розвиток Олександра. У свій час, закінчивши Московський інститут зв’язку з червоним дипломом, він надихнув онука на старанне навчання та здобуття освіти у кращому виші держави. За порадою матері, як досвідченого підприємця, а також власними уподобаннями, у 2003 р. вступив до КНЕУ ім. В. Гетьмана.
Оскільки рік вступу О. В. Вертипороха був роком започаткування кредитно-економічного факультету, то він вирішив обрати саме цей факультет, зробивши ставку на новизну та цікаву комбінацію навчальних дисциплін, і не помилився. Знаний нині в Україні та далеко за її межами КНЕУ ім. В. Гетьмана відіграв ключову роль у фаховому та особистісному становленні Олександра Володимировича. Альма-матер дала йому можливість взяти участь в літній програмі «MBA» Віденського економічного університету, вдосконалити знання англійської мови та розширити зв’язки. В університеті він познайомився з «AIESEC» — міжнародною неполітичною, неприбутковою молодіжною освітньою організацією, що дає змогу молоді розкрити свій потенціал для здійснення позитивного впливу на суспільство. Саме на одному із семінарів, організованих «AIESEC», О. В. Вертипорох познайомився з професією аудитора. З великою вдячністю згадує своїх викладачів — талановитих і відданих своїй справі професіоналів, які не тільки викладали предмети, а й навчали мислити та застосувати знання на практиці. Вони змінювали світогляд студентів та закладали основи їхнього майбутнього професійного зростання, готуючи до непростого шляху на економічній ниві.
Не вистачить й усієї книги, щоб описати змістовні та незабутні лекції викладачів кредитно-економічного факультету КНЕУ, та особливо хочетбся відзначити Антонюк Ларису Леонтіївну — доктора економічних наук, професора кафедри міжнародної економіки факультету міжнародної економіки і менеджменту. Саме вона виявила схильність О. В. Вертипороха до наукової діяльності, допомогла йому в написанні першої роботи для участі у конференції КНЕУ з міжнародної економіки.
Подальшою успішною науковою діяльністю Олександр Володимирович завдячує завідувачу кафедри банківських інвестицій Майоровій Тетяні Володимирівні, яка не тільки допомогла йому із написанням робіт для участі в численних конференціях, а й була керівником дипломної роботи з тематики первинного публічного розміщення акцій компаній, що мало значний вплив на його професійний розвиток в майбутньому. Він і нині підтримує зв’язок із рідним університетом, а про найактуальніші новини з життя КНЕУ дізнається з уст Тетяни Володимирівни.
Ще навчаючись в університеті, О. В. Вертипорох був прийнятий на роботу в компанію «Grant Thornton» (Україна) у відділ аудиту та консалтингу. Згодом він отримав запрошення від «Grant Thornton» (США) та перший з працівників українського офісу компанії переїхав до Нью-Йорку за програмою підвищення кваліфікації. У 2013 р. повернувся до «Grant Thornton» (Україна), де розпочав упровадження програми підвищення якості та ефективності роботи відділу аудиту, а також взяв керівництво над найскладнішими проектами компанії.
У 2014 р. Олександр отримав запрошення про роботу від «Ernst & Young» (Великобританія та Ірландія), де працює й сьогодні, зокрема обіймає посаду менеджера відділу залучення капіталу та реалізує проекти публічного розміщення акцій компаній на Лондонській та Нью-Йоркській фондових біржах.
Окрім основної роботи займається громадською діяльністю, а саме є керівником спільноти представників країн СНД, Прибалтики, України та Грузії у компанії «Ernst & Young» (Великобританія та Ірландія). Він регулярно організовує семінари, конференції та тренінги, метою яких є ознайомлення інвесторів із цікавими пропозиціями представників бізнесу різних країн.
Напружений графік роботи не впливає на пристрасть Олександра Володимировича до спорту. Він регулярно займається бігом, плаванням, велоспортом, бере участь у триатлонах на різні дистанції. Щороку в передостанню неділю грудня його можна зустріти на схилах Буковелю. Нещодавно О. В. Вертипорох розпочав реалізацію ще одного омріяного плану свого життя щодо опанування такого виду транспорту, як мотоцикл.
Життєве кредо — «Завжди бути в русі, ніколи не зупинятися та не забувати про те, хто ти є і звідки».
|