Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Видавничий центр «Логос Україна»
 
   
ЧЕРНИШОВА
Лариса ПетрівнаВипускниця
факультету економіки та менеджменту
(1995)

Генеральний директор
ТОВ «УніКредит Лізинг»
 
 

Народилася 3 липня 1973 р. у Вінницькій області. Батько, Красиленко Петро Юхимович, — водій. Мати, Красиленко Галина Іванівна, — економіст, понад 40 років працювала головним бухгалтером на державних підприємствах.

Протягом 1990–1995 рр. Л. П. Чернишова навчалася на факультеті економіки та менеджменту Київського державного економічного університету, який закінчила з червоним дипломом. На вибір факультету (на той час планово-економічного) головним чином вплинула порада матері, її особистий приклад.

Ще навчаючись на п’ятому курсі університету, почала працювати в фінансовому секторі. Отримані в альма-матер знання, наполег­ливість та велике бажання досягти успіху незабаром дали результат. Так, розпочавши кар’єру рядовим економістом, вже за декілька років була призначена на посаду начальника відділу, а з 2007 р. обіймала вищі керівні посади в міжнародних банках:

– 1995–2000 рр. — економіст, згодом — керівник кредитного відділу АКБ «Укр­соцбанк» (Подільське відділення, м. Київ);

– 2000–2007 рр. — начальник Департаменту кредитних ризиків АКБ «ХФБ Україна», що належав до міжнародної групи «Hypo Vereinsbank» (HVB). Сфера діяльності: інвестиційне кредитування корпоративного сектору української економіки, в тому числі фінансування будівництва та придбання обладнання для таких найбільших українських виробників, як Полтавський МЕЗ, автомобільний завод «Єврокар», ПАТ «Миронівський хлібопродукт», Харківська кондитерська фабрика, кондитерська фабрика «АВК», приватна клініка «Ісіда» тощо;

– 2007–2010 рр. — заступник Голови Правління, відповідальна за блок Управління ризиками АКБ «Сведбанк» (північноєвропейська група «Сведбанк», м. Київ). Сфера діяльності: надання фінансових послуг 18 тис. корпоративним клієнтам та понад 200 тис. приватним особам через мережу, що налічувала 180 точок продажу;

– 2010–2011 рр. — член Правління, відповідальна за блок Управління ризиками АКБ «КІБ Креді Агріколь» (м. Київ). Сфера діяльності: фінансування найбільших міжнародних корпорацій, таких як «Philip Morris International», «Кока-Кола Беверіджиз ­Україна», «Л’ОРЕАЛЬ Україна», «Адідас Україна», «Бель Шостка Україна»;

– 2011–2013 рр. — член Правління, відповідальна за блок Управління ризиками ТОВ «УніКредит Лізинг».

З 2013 р. і по теперішній час обіймає посаду генерального директора ТОВ «УніКредит Лізинг». Член Ради директорів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців».

ТОВ «УніКредит Лізинг» є лізинговою компанією, що входить до складу міжнародної групи UniCredit Group — лідируючої фінансової групи в Європі. Працює на ринку з 2006 р. та вважається однією з найбільших на ринку лізингу України. Обслуговує 1300 клієнтів, зайнятих у сільському господарстві, транспорті, будівництві, фармацевтичній та інших галузях, для яких профінансовано понад 8,5 тис. одиниць техніки.

Окрім кар’єрних здобутків, Л. П. Чернишова у 2003 р. отримала ступінь МБА в бізнес-школі «Міжнародний інститут менеджменту» (МІМ-Київ). Проходила стажування в банках «HVB» — 2004 р. (м. Мюнхен, Німеччина) та «CIB Credit Agricole» — 2011 р. (м. Париж, Франція).

Освіту в КДЕУ вважає фундаментальною, адже виш дав їй ­путівку в життя. Навчання було іноді важким, проте надзвичайно цікавим і захоплюючим. Лариса Петрівна щиро вдячна керівникові своєї дипломної роботи Євдокімовій Ніні Миколаївні, за рекомендацією якої її в 1995 р. прийняли на переддипломну практику до ­Подільського відділення Укрсоцбанку. Диплом Л. П. Чернишової на тему «Прибутковість підприємства», написаний на фактичних даних відділення, був високо оцінений керівництвом відділення, і їй запропонували роботу у відділі економічного аналізу.

З навчальних дисциплін улюбленими були: «Вища математика», зокрема приваблював логічний та зрозумілий стиль викладання, вимогливість педагога; «Мікроекономіка» з неординарною, доступною і дещо гумористичною формою подачі навчального матеріалу Неллі Задорожної; «Економічна теорія» Л. Я. Корнійчук, що слухалася, як казка. Також в університеті знайшла найкращих друзів, з якими разом вже багато років.

Захоплення: спорт, гірські лижі, подорожі, іноземні мови (володіє англійською мовою на професійному рівні, розмовляє італійською, вивчала німецьку).

Заміжня, має двох синів (6 та 11 років).

Життєве кредо: «В житті трапляються дива і здійснюються мрії, якщо є щире бажання і наполеглива праця».Фурсін Іван Геннадійович   |   Зміст   |   Шастун Віталій Васильович