ГАВРИЛЕНКО
Петро Миколайович
Випускник факультету механізації сільськогосподарського виробництва (1990)
Директор ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка»
Депутат Богуславської районної ради VI, VII скликань

Народився 27 червня 1964 р. в с. Дибинці Богуславського району Київської області. З дитинства щиро хотів бути корисним на власній землі, полегшувати за допомогою спеціальної техніки важку сільську працю батьків та всіх українських хліборобів.

З цією метою у 1985 р. після завершення служби в лавах Радянської армії успішно вступив до УСГА, де навчався до 1990 р. за спеціальністю «Інженерія та механізація сільського господарства». У 1992–1995 рр. був аспірантом УкрНДІ механізації й електрифікації сільськогосподарського виробництва за спеціальністю «Механізація сільськогосподарського виробництва».

Найяскравішим спогадом студентства П. М. Гавриленка є випадок, що стався на першому занятті з англійської мови. Викладач на прізвище Славіс вирішив перевірити рівень знання англійської мови шляхом опитування за списком. У підгрупі було два студенти, які страждали заїканням. Підіймаючи першого студента, викладач натрапив на Олега Бондаренка, який, сильно нервуючи, не зміг відповісти нічого конкретного. Продовжуючи перевірку, педагог викликав Олександра Степанюка, який також був заїкою. Похитавши головою, Славіс зробив висновок, що перевіряти немає сенсу, адже вся група заїкається.

Фаховий шлях розпочав у 1990 р. науковим співробітником в УкрНДІ механізації і електрифікації сільськогосподарського виробництва. Починаючи з 1996 р., працював директором у ЗАТ «Екотехніка». У 2004 р. призначений директором ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка», де й працює сьогодні.

70% моделей сільгоспмашин, які сходять з конвеєру підприємства «Богуславська сільгосптехніка», є власними конструкторськими розробками Петра Миколайовича. Він започаткував виробництво навісних обприскувачів моделей ЕКО 600-12, ЕКО 800-12, ЕКО 600-4.2 (КРН 4.2; КПС-4), ЕКО 600-5.4 (УСМКа-5.4), ЕКО 600-5.6 (КРН-5.6) та причіпних обприскувачів КРОНОС–2000-18, КРОНОС–2000-21.5, ОДІСЕЙ–2000-18. Сьогодні на підприємстві активно розробляють нові проекти.

Станом на 2018 р. на базі розробок П. М. Гавриленка зайнято 60% ринку вітчизняного ринку сегменту причіпних обприскувачів. Останні розробки, а саме причіпний обприскувач АТЛАНТ 4200-32, причіпний обприскувач АТЛАНТ 4200‑36, — єдині сільськогосподарські машини такого типу в Україні.

Має активну громадську позицію. Депутат Богуславської районної ради VI і VII скликань, голова ГО «Федерація роботодавців Богуславського району», голова Ради організації роботодавців «Роботодавці Богуславщини», засновник Благодійного фонду «Богуславщина». Нагороджений званням «Кращий роботодавець 2003 року в Богуславському районі».

Визначальну роль у житті Петра Миколайовича відіграло навчання в УСГА й аспірантурі УкрНДІ механізації і електрифікації сільськогосподарського виробництва. Зауважує, що його кандидатська дисертація базувалася на розробленні енергоекономних технологій будівництва земляних валів для захисту ґрунтів від водної ерозії. П. М. Гавриленко не хотів, щоб розробка запилювалася в інституті, — вирішив ризикнути й реалізувати її самостійно. Для практичного впровадження розробленої технології разом зі своїм науковим керівником створив мале виробниче підприємство. Використовуючи матеріал дисертації та практичний досвід, почав брати участь у регіональних семінарах, на яких доводив переваги нової технології будівництва. Молодого фахівця помітили й запросили працювати на НВП «Екотехніка», де 2–3 роки він запроваджував інноваційні технології, значно дешевші за існуючі. Основні розділи дисертації були перекладені англійською та польською мовами і надіслані до спеціалізованих закордонних видань. Як результат — запрошення взяти участь у практичних семінарах в Польщі. Таким чином, Петро Миколайович здобув іноземний досвід, який у майбутньому значно вплинув на його становлення як бізнесмена.

Нині активно підтримує зв’язок із НУБіП України. Є членом Ради роботодавців факультетів: конструювання та дизайну; механіко-технологічного. Група працівників ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка», які займаються конструюванням та розробленням техніки, є випускниками університету.

У вільний час грає у хокей, футбол і теніс, захоплюється риболовлею.

Разом із коханою дружиною, Тетяною Миколаївною, яка обіймає посаду директора ТОК «Гончарі» та БВ «Сосновий Бір», виховав двох синів: Андрія (директор ТОВ «Спрейфорс») і Миколу (очолює конструкторську групу на підприємстві «Богуславська сільгосптехніка», займається розробленням нової якісної техніки).