Дорогі друзі!

Старовинний Кам’янець-Подільський має декілька цікавих, властивих тільки йому особливостей. Так, ще з середньовічних часів у місті функціонувало багато освітніх та культурних центрів, які дозволили йому в майбутньому перетворитися на центр економічного і культурного поступу краю.

Заснування нашого університету відбулося в період українського національного відродження на початку ХХ ст. З 1 квітня 1919 р. у складі Кам’янець-Подільського державного українського університету почав діяти сільськогосподарський факультет, який уперше у Правобережній Україні здійснював підготовку спеціалістів з вищою освітою для села.

Фактично відразу після створення університет заявив про себе як потужний науковий центр регіону. В ньому працювала велична плеяда талановитих українських учених, таких як: зоологи Петро Бучинський і Василь Храневич, ботанік Нестор Гаморак, біохімік Фелікс Беренштейн, історик та етнограф Юхим Сіцінський, а також багато інших.

Їхні зусилля, воля, наполеглива праця заклали міцний фундамент наукових традицій, що дозволив освітньому закладу не тільки пережити всі випробування та потрясіння тих років, але й виховати у своїх стінах нове покоління вчених, серед яких — всесвітньо відомі імена Олексія Квасницького, Миколи Тарнавського, Олени Алексеєвої тощо.

За час свого існування наш заклад освіти зазнав чимало реорганізацій: це був сільськогосподарський інститут, інститут технічних культур, зоотехнічний інститут, Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, Подільська державна аграрно-технічна академія і, нарешті, Подільський державний аграрно-технічний університет.

Однак, перейменування не змінювали суті освітньої та наукової установи, не змінювали мети діяльності й завдань її роботи. Вони полягають у підготовці молодої людини до життя, до праці на власне благо, задля добробуту своєї родини та Батьківщини.

Метою нашої діяльності було й залишається виховання нового покоління, формування його світогляду, переконань, цінностей, підвищення культурного та інтелектуального рівня жителів найбільшої європейської держави. Така спрямованість роботи була актуальною в минулому, особливо вагома зараз і буде, ми впевнені, необхідною в майбутньому.

Важливим напрямом роботи нашого університету завжди було і є міжнародне співробітництво. Його професори і доценти успішно працюють на освітянській і науковій нивах за кордоном, починаючи з 70-х рр. ХХ ст. Це країни Африки, Китай, Афганістан, Куба, держави Центральної та Західної Європи. Така співпраця рухає нас уперед, але ми чудово розуміємо, що перетворити нашу країну на розвинуту, культурну, мирну землю, гідну наших батьків та ласкаву до наших дітей, вдасться тільки власними зусиллями.

Університети займаються провадженням інноваційної діяльності та передачею знань наступним поколінням. Саме на це спрямовані їх головні компоненти — дослідження і викладання. Ця діяльність важко підлягає перевірці зовнішніми критеріями і не завжди вкладається у звітні таблиці.

Однак мірилом нашої роботи, головним її показником є випускники університету, яких з моменту заснування освітнього закладу — 61072 особи. І нам є чим пишатися.

В університеті навчалися талановиті науковці, освітяни, державні та політичні діячі, знані виробничники, аграрні фахівці, службовці Збройних сил України, Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ.

Особливе місці в пантеоні слави університету посідають 42 Герої. З них двоє, Долинюк Євгенія Олексіївна і Ткачук Григорій Іванович, удостоєні звання двічі Героїв Соціалістичної Праці, 34 — звання Героя Соціалістичної Праці, шестеро удостоєні високого звання Героя України.

Поряд із тим тисячі наших випускників працюють у різних сферах економіки, є управлінцями, бізнесменами, науково-педагогічними працівниками. Багато з них здобули високі нагороди та титули і в їхній праці на спільне благо, в їхньому життєвому успіхові також є частина зусиль нашого колективу.

В Україні кажуть: «Воля і праця чудові сходи дають!». Отже, тільки завдяки спільній праці наша Батьківщина буде вільною, успішною і квітучою!

Віват Подільському державному аграрно-технічному університету, якому в цьому році виповнюється 100 років з дня заснування!

Слава Україні!





З повагою
ректор університету,
доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник
сільського господарства України

В. В. Іванишин



Редакційна колегія   [   Зміст   ]   Від минулого до сьогодення: історичний шлях у 100 років