ПЕЧЕНЮК
Василь Іванович
Радник ректора
Кандидат сільськогосподарських наук, доцент.
Заслужений працівник освіти України

Народився 16 січня 1949 р. в с. Стецева Снятинського району Івано-Франківської області. Після закінчення 11 класів із золотою медаллю вступив до Львівського сільськогосподарського інституту. В 1971 р. здобув вищу освіту за спеціальністю «Агрономія», кваліфікацією «Вчений агроном», отримавши диплом з відзнакою.

У січні 1971 р. направлений на роботу за державним розподілом на посаду старшого агролісомеліоратора Управління сільського господарства Хотинського райвиконкому. Після служби в Радянській армії працював старшим агрономом Чернівецького філіалу інституту «Укрземпроект».

Упродовж 1974–1977 рр. навчався в аспірантурі КПСГІ на кафедрі загального землеробства. Потім був асистентом, а в 1980 р. став доцентом кафедри загального землеробства. З 1983 р. працював деканом агрономічного факультету, з 2003 р. — директором Навчально-наукового інституту агротехнологій. У 2014 р. призначений ученим секретарем університету. З лютого 2019 р. — радник ректора ПДАТУ.

За період трудової діяльності провів значну роботу з удосконалення навчального процесу підготовки агрономів для південно-західного регіону України. З його ініціативи на базі агрономічного факультету в березні 2003 р. створено Навчально-науковий інститут агротехнологій, відкрито 5 нових спеціальностей: «Плодоовочівництво і виноградарство» (1998), «Екологія та охорона навколишнього середовища» (2003), «Землевпорядкування та кадастр», «Садово-паркове господарство» (2004), «Технологія переробки і консервування плодів і овочів» (2005).

Читає низку спецдисциплін: «Землеробство», «Ґрунтознавство», «Рекультивація земель», «Екологічні проблеми землеробства», «Технології виробництва продукції рослинництва». Напрям наукових досліджень: рекультивація порушених земель і загальні питання землеробства.

Кандидатську дисертацію захистив у 1977 р. на тему «Ефективність прийомів сільськогосподарської рекультивації порушених земель в умовах південно-західного Лісостепу України». У 1982 р. Василю Івановичу присвоєно вчене звання доцента кафедри загального землеробства.

З 1980 до 1998 р. був ученим секретарем спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій за спеціальностями: «Рослинництво» і «Загальне землеробство».

Опублікував понад 200 наукових і науково-методичних праць. Є співавтором 5 підручників і навчальних посібників, 3 типових програм навчальних дисциплін для закладів вищої освіти аграрного спрямування. Брав участь у розробленні державних стандартів освіти за спеціальністю «Агрономія». Підготував 2 кандидатів наук. Займається винахідницькою діяльністю, має 3 деклараційні патенти на винахід у галузі землеробства.

За досягнення в освітній діяльності відзначений низкою державних і відомчих нагород: медаллю «За трудову відзнаку» (1986), знаком Міносвіти України «Відмінник освіти України» (1998), грамотами Мінагрополітики України і ВАК України, трудовою відзнакою «Знак пошани» Мінагрополітики України (2006). Згідно з Указом Президента України, йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2006). Удостоєний нагрудного знака «Петро Могила» (2007), а також нагрудного знака МОН України «За наукові та освітні досягнення» (2019).