СКРИНЧУК
Олег Леонідович


Випускник агрономічного факультету (1994)
Генеральний директор ПП «Україна»-Агро-2С»
Депутат Хмельницької обласної ради
СКРИНЧУК
Леонід Юрійович
(1938–2009)
Випускник зоотехнічного
факультету (1965)
Герой Соціалістичної Праці

Народився 23 лютого 1972 р. у селі Юрківці Чемеровецького району Хмельницької області. Батько, Леонід Юрійович, самовіддано працював на ниві сільського господарства України, досягаючи значних успіхів. Мати, Майя Михайлівна, — медсестра за фахом, була чуйною до пацієнтів, а вдома всі клопоти лягали на її тендітні плечі. Адже батько, як пригадує Олег Леонідович, постійно був на роботі. Він п’ять років обіймав посаду головного зоотехніка колгоспу імені Котовського, який спеціалізувався на виробництві яловичини, а наступні три десятиліття працював головою правління колгоспу в селищі Чемерівці та головою агрофірми «Україна». Як починалися жнива, батько йшов на роботу ще на світанку, коли Олег і його старший брат Юрій ще спали, а повертався пізно — діти вже спали. Однак, незважаючи на перенасичений робочий графік, він знаходив час для виховання синів і відпочинку з родиною. І досі зі спогадів Олега виринають спільні сімейні поїздки на природу; як батько, взявши відгул, організовував дводенний відпочинок на морі; як брав синів у поле, саджав за кермо машини і вчив керувати…

Голова родини — шанована людина на Хмельниччині, удостоєний почесних звань «Заслужений працівник сільського господарства УРСР» і «Герой Соціалістичної Праці». Його рідні пам’ятають, як далекого 1987 р. в Москві під оплески тисяч людей Леонід Юрійович отримував нагороду. Згодом цю подію пишно відзначили в колі рідних, друзів і колег. Сини пишаються та свято бережуть відзнаки й нагороди батька: два ордени Леніна, ордени Трудового червоного прапора і «Знак пошани» та з десяток медалей. Також був депутатом Верховної Ради Української РСР ХХІ скликання. Майже 10 років тому, в жовтні 2009 р., перестало битися добре серце Леоніда Юрійовича. Родина береже світлу пам’ять про дбайливого сім’янина і знаного господарника.

Нині ж справу життя батька успішно продовжує його син Олег, який обіймає посаду генерального директора ПП «Україна»-Агро-2С», що в с. Юрківці Чемеровецького району Хмельницької області. О. Л. Скринчук є гідним нащадком слави батька-героя — він доклав максимум зусиль задля того, щоб стати лідером на хліборобській ниві, досягнувши найвищої на Хмельниччині врожайності зернових.

Щодо вибору майбутньої професії, то Олег Леонідович обирав між двома пріоритетними напрямами для кількох поколінь — медицина та сільське господарство, відповідно, сфери діяльності матері й батька. Старший Юрій пішов материнськими стопами, а молодший Олег — батьківськими.

Так, після закінчення Юрківецької восьмирічки та Чемерівецької середньої школи № 2, О. Л. Скринчук вступив на агрономічний факультет Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту. Згодом працював агрономом-насіннєводом під батьковим керівництвом. У скрутні 90-ті рр. почав займатися нафтовим бізнесом, відкрив АЗС. Надалі п’ять років керував підприємством, що надавало сільськогосподарські послуги. Згодом Олег Леонідович повернувся в аграрний бізнес, очоливши господарство в Бережанці, у той час батько був головою АФ «Україна» в Юрківцях. Зауважує, що в січні 2009 р. на базі сіл Юрківці, Бережанка та Вишнівчик вони створили одне господарство, батько був дуже задоволений, а вже 5 жовтня його не стало…

Окрім фундаментальних професійних знань, О. Л. Скринчук отримав від батька слушну настанову, яка стала його фаховим кредо: завжди треба прислухатися до думки людей, бо якщо працівники будуть задоволені, то досягнуть хороших результатів і господарство процвітатиме. Також батько наголошував, що постійно треба впроваджувати інноваційні технології, мати стратегічний план розвитку господарства. Олег Леонідович, так би мовити, повністю взяв на озброєння батьківські поради, тому його господарство з року в рік досягає високих показників.

У колі дружної родини

Завдяки вмілому керівництву Олега Леонідовича, дбайливому ставленню до людей, упровадженню новітніх інтенсивних технологій та стратегічному плануванню ПП «Україна-Агро-2 С», попри складну економічну ситуацію в аграрній галузі, не зупиняється на досягнутому, а продовжує розвиватися і нарощувати свої потужності.

Сьогодні в обробітку господарства — 4000 га землі. Вирощують зернові культури: пшеницю, озимий і ярий ячмінь, озимий ріпак, сою та кукурудзу. Особливу увагу звертають на сою, кукурудзу та ріпак, оскільки саме ці культури є найрентабельнішими для підприємства. Ціна на них щороку зростає. На власних сортах ріпаку досягали врожайності до 50 ц на круг, а гібриди давали до 60 ц на круг і більше. Зокрема, гібриди ріпаку від «Lembke» і «Basf» дають до 70 ц/га. Урожайність озимої пшениці в господарстві складає 100–110 ц/га. Проте можливе зменшення показників, здебільшого через малу кількість опадів, а також травневі заморозки. Важливим завданням щороку є збирання врожаю і підготовка до осінніх польових робіт: закупівля мінеральних добрив та посів озимих культур.

Для обробітку родючих чорноземів використовують класичну технологію. Застосовують переважно мінеральні добрива українського, білоруського та польського виробництва. Раніше користувалися послугами ХПП, возили зерно в сусідні господарства. Але у зв’язку з тим, що збільшили посіви кукурудзи, вирішили збудувати новий сушильний комплекс, який просушує 4000 т зерна пшениці і 1000 т кукурудзи. Також побудували склад для зберігання зерна на 21 000 т, планують спорудити ще один такий. Продукцію збувають на внутрішньому ринку, шукають тих, хто надасть вищу цінову пропозицію.

На ПП «Україна»-Агро-2С» з 2009 р. оновлено парк господарства — закуплено нову техніку. Мають трактори «John Deere» і «Caterpillar гусеничний», всю причіпну техніку до них — три плуги, культиватори. Придбали посівний комплекс «POTTINGER». Також купили самохідний обприскувач і 5 комбайнів — 4 «Сlaas Lexion» і «Claas Tukano». Мають 12 КамАЗів, які повністю забезпечують доставку зерна.

Звісно, матеріально-технічне забезпечення є важливим складником успіху підприємства, проте вирішальну роль у діяльності господарства відіграють працівники. У штаті ПП «Україна»-Агро-2С» — 100 осіб. До керівного складу, крім Олега Леонідовича, входить директор, головний агроном, агроном із захисту рослин, агроном, обліковець, головний інженер, бригадир тракторної бригади, завідувачі токів, інженер з автопарку. Разом із бухгалтерами керівний склад нараховує 20 осіб. Колектив молодий. Загалом працюють 20 шоферів і 12 трактористів. О. Л. Скринчук задоволений усіма, адже вони добре виконують поставлені завдання. Зарплатню в господарстві нараховують не лише в грошовому, а й зерновому еквіваленті — 10% від вимолоту. Комбайнери заробляють 10–12 т зерна за сезон, плюс зарплата 10–15 тис. грн, на обприскуванні буває і 30 тис. грн. Олег Леонідович щоразу зважає на інфляцію — намагається підвищити зарплату, щоб зацікавити людей.

Колектив ПП «Україна»-Агро-2С» на чолі О. Л. Скринчуком

Керівник господарства піклується і про соціальну сферу. Щороку підприємство сплачує пайовикам 5000 грн/га. Восени безкоштовно орють і культивують їм городи. Також за гроші господарства перекрили будинок культури в Бережанці, відбудували дитсадки в Бережанці та Юрківцях, огородили кладовища в цих селах, в Бережанці збудували автобусну зупинку. Допомагають і з дорожнім покриттям, повністю взяли на себе оплату за водопостачання в цих селах.

Неодноразово був обраний депутатом Чемеровецької районної ради. Обіймаючи цю посаду, насамперед займався проблемою соціально-економічного відродження господарств та сіл району.

У гарячу пору часу, коли більшість людей відпочивають десь біля моря, О. Л. Скринчук працює, не покладаючи рук, буває, і до четвертої години ранку. Зазвичай відпочиває взимку. Любить кататися на лижах, ходити на полювання. Інколи вдається вирватися на море, перед жнивами.

Турботливий сім’янин. Дружина, Олена Василівна, згідно з сімейною традицією, медик за фахом. Подружжя виховує сина, якого назвали на честь дідуся Леонідом. Олег Леонідович покладає великі надії на сина як спадкоємця величної династії хліборобів.