Л І Т О П И С     В И П У С К Н И К І В
Н А Ц І О Н А Л Ь Н О Ї   Ю Р И Д И Ч Н О Ї   А К А Д Е М І Ї   У К Р А Ї Н И   І М Е Н І   Я Р О С Л А В А   М У Д Р О Г О
ЗАГОРА Іван Іванович
ЗАГОРА
Іван Іванович

ГОЛОВА КРАСНОГВАРДІЙСЬКОЇ РАЙОННОЇ У м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ РАДИ
Випускник 2000 р. 
 
Кандидат економічних наук, заслужений машинобудівник України, почесний Президент національної федерації України з шотокан-карате-до

Народився 4 серпня 1955 р. у м. Дніпродзержинську Дніпропетровській області. Після одержання середньої освіти вступив до Дніпродзержинського індустріального інституту, який закінчив у 1977 р., отримавши кваліфікацію інженера-механіка. У тому ж році розпочав трудову діяльність на виробничому об’єднанні «Дніпропетровський Південний машинобудівний завод», де пройшов шлях від помічника майстра до начальника цеху.
З травня 1992 року по теперішній час І. І. Загора — голова Красногвардійської районної у місті Дніпропетровську ради. Необхідність здійснювати управлінську діяльність на якісно новому професійному рівні вплинула на вибір Івана Івановича. Спочатку він навчається у Дніпропетровському державному університеті за спеціальністю «Фінанси і кредит» (де отримує у 1998 р. диплом економіста), а в 1995–2000 рр. у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «правознавство». Широкі юридичні знання стали міцним підґрунтям для здійснення І. І. Загорою повноважень, передбачених чинним законодавством, у багатьох галузях соціально-економічної розбудови Красногвардійського району м. Дніпропетровська.
І. І. Загора — один з небагатьох керівників району, які упродовж такого тривалого часу – протягом 16 років – обирається громадою на керівну посаду. Дніпропетровці знають, що керівник Красногвардійського району — це і талановитий лідер, і яскрава особистість, і людина слова, яка вміє приймати неординарні рішення та згуртовувати команду однодумців, щоб разом втілювати у життя всі задуми і рішення на благо району та його мешканців.
Під час роботи І. І. Загори на посаді голови районної ради виконано реконструкцію основних проспектів та вулиць району, дитячої лікарні, двох стадіонів і Палацу водних видів спорту. Збудовано поліклініку на житловому масиві Краснопілля, 29 житлових будинків, нові приміщення для соціальних служб. Зміцнюється матеріально-технічна база комунального господарства, чекає на відкриття сучасний культурно-молодіжний центр «Краснопілля».
Турбота про молодь та людей похилого віку, соціальний захист населення постійно перебувають на контролі голови районної у місті ради. У районі діє низка соціальних програм, спрямованих на підтримку незахищених верств населення. За 30 років праці Іван Іванович не став іншим, не відмежувався від людей. Він ніколи не буває байдужим до чужого горя і кожному, хто цього потребує, прагне допомогти. За його ініціативою у районі створена рада директорів підприємств району, яка плідно працює.
Основне, чого прагне Іван Загора — щоб кожному мешканцю району жилося краще. До нього на прийом ідуть з останньою надією, і Іван Іванович завжди знаходить шляхи до вирішення проблем.
І. І. Загору турбує не лише сьогодення, але й майбутнє рідного міста. Безцінний досвід, отриманий під час комсомольської роботи, дозволяє ефективно вирішувати актуальні питання молодіжної політики у районі. Зараз Іван Іванович прагне створити молодіжну районну раду, активніше залучати молодь до управлінської діяльності, надати молодому поколінню реальний шанс виявити організаторські здібності, виховати нову генерацію управлінців, яка, шануючи кращі трудові традиції минулого, знайде свій шлях розбудови майбутнього.
За багаторічну плідну працю І. І. Загора нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ст. (2003), медалями «За трудову доблесть» (1986), «За вірну службу рідному місту» (2000), нагрудним знаком «За розвиток регіону» (2005) та Почесними грамотами Дніпропетровської обласної ради, Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України (2001–2007). Та, певне, серед усіх нагород, які за весь час перебування на своїй посаді отримав керівник району, найвищою є довіра людей.
Іван Іванович одружений, має двох дітей. Захоплення – історія, мистецтво, спорт.
Своє життєве кредо Іван Загора знає чітко: «Красногвардійський район — мій рідний район. З ним пов’язане моє життя. Соціальні гарантії, гідна людини робота, заробітна плата і пенсія, громадський порядок — все це і є головна мета моєї діяльності».