Л І Т О П И С     В И П У С К Н И К І В
Н А Ц І О Н А Л Ь Н О Ї   Ю Р И Д И Ч Н О Ї   А К А Д Е М І Ї   У К Р А Ї Н И   І М Е Н І   Я Р О С Л А В А   М У Д Р О Г О
МАКАРЕНКО Людмила Анатоліївна
МАКАРЕНКО
Людмила Анатоліївна

ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО НОТАРІАЛЬНОГО ОКРУГУ
Випускниця 1975 р. 
 
Член громадського об’єднання нотаріусів – Української нотаріальної палати

Людмила Анатоліївна — юрист за покликанням. Свою професійну діяльність вона розпочала в 1975 р. після закінчення одного з кращих навчальних закладів держави — Харківського юридичного інституту.
До 1976 р. працювала юрисконсультом заводу «Тяжбуммаш»; протягом 1977–1984 рр. обіймала посаду адвоката Дніпропетровської обласної колегії адвокатів. Згодом, переїхавши до столиці, продовжила працювати адвокатом Київської міської колегії адвокатів. Водночас за сумісництвом викладала курс лекцій «Радянське право» для п’ятикур-сників Київського політехнічного інституту.
У 1992–1995 рр. Людмила Анатоліївна мала приватну адвокатську практику. У 1995 р. отримала свідоцтво на право займатися нотаріальною діяльністю. З того часу працює приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу. За словами Л. А. Макаренко, нотаріуси не мають права на помилку, адже за ними стоять тисячі людей, їхні долі. У своїй діяльності Людмила Анатоліївна керується Законом України «Про нотаріат», прийнятим у вересні 1993 р., та здійснює всі види нотаріальних дій, надаючи послуги на високому рівні.
Кількість здійснених нотаріальних угод збільшується з кожним роком. Серед клієнтів Л. А. Макаренко — депутати Верховної Ради України, міністри та члени Кабінету Міністрів України, колишній та діючий голови Київської міської державної адміністрації, лідери та члени провідних партій в Україні.

Син Валерій – також випускник Академії
У молодій незалежній державі продовжується процес розвитку законодавства — прийняття нових законів і багатьох підзаконних актів, які нерідко суперечать один одному. Все це накладає на спеціалістів права, зокрема на Людмилу Анатоліївну, велику відповідальність, адже потрібно постійно тримати руку на «пульсі» часу, вдосконалюватися — вивчати правову базу, аналізувати, зіставляти. І вже на основі цього приймати самостійні, виважені рішення.
Кваліфікований нотаріус насамперед має вміти спілкуватися з людьми. Адже відвідувачі бувають різними: їх потрібно вислухати, тактовно, доброзичливо відповісти на всі запитання.
Л. А. Макаренко створила в офісі прекрасну атмосферу домашнього тепла й затишку. Вона щиро прагне професійно допомогти кожному, знайти вихід зі складної ситуації. Тому й завоювала у відвідувачів високий авторитет.
Людмила Анатоліївна — лауреат професійної премії «Український юридичний олімп» у номінації «За відповідальність та високий рівень професіоналізму». За надання нотаріальних послуг на благодійній основі в січні 2006 р. її нагороджено орденом Преподобного Нестора Літописця та грамотою «За увагу до церковних заслуг».
Л. А. Макаренко — член громадського об’єднання нотаріусів — Української нотаріальної палати.
Шляхом матері пішли й троє з чотирьох дітей. Син Валерій закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, працює приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.
Донька Ірина — випускниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка, працює помічником судді Шевченківського районного суду м. Києва.
Донька Катерина — студентка Університету держави і права при Академії наук України.
Донька Олеся — балерина, солістка Київського й Кошицького (Словаччина) театрів опери й балету, володар золотої медалі Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лифаря в 2004 р.