Л І Т О П И С     В И П У С К Н И К І В
Н А Ц І О Н А Л Ь Н О Ї   Ю Р И Д И Ч Н О Ї   А К А Д Е М І Ї   У К Р А Ї Н И   І М Е Н І   Я Р О С Л А В А   М У Д Р О Г О
СВІРІН Олександр Федорович
СВІРІН
Олександр Федорович

СТАРШИЙ ПРОКУРОР ВІДДІЛУ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ
Випускник 1978 р. 
 
Старший радник юстиції

Народився 23 лютого 1955 р. у м. Свердловську Луганської області в родині Федора Андрійовича та Тетяни Іонівни. Батько (світлої пам’яті) – інвалід Великої Вітчизняної війни І групи, був службовцем. Мати, до виходу на пенсію, близько 50 років пропрацювала медсестрою у Свердловській міській лікарні.
З малих років Олександр вирізнявся загостреним почуттям справедливості, можливо, саме воно і вплинуло на вибір майбутньої професії. У 1974 р. він вступив на перший факультет Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського, який закінчив у 1978 р., здобувши кваліфікацію юриста за спеціальністю «правознавство».
Все наступне його життя пов’язане з діяльністю, спрямованою на боротьбу зі злочинністю, розслідуванням кримінальних справ. Протягом 1978–1985 рр. О. Ф. Свірін працював в органах прокуратури Луганської області: слідчим прокуратури Жовтневого району м. Луганська, прокурором слідчого управління обласної прокуратури. У 1985 р. його перевели на роботу в апарат прокуратури республіки, де Олександр Федорович пройшов шлях від прокурора відділу до начальника управління нагляду за дотриманням законів при провадженні слідства і дізнання в органах внутрішніх справ Генеральної прокуратури України.
У листопаді 2001 р., після хвороби, О. Ф. Свірін звільнився з органів прокуратури на пенсію за вислугою років. Проте, вдома всидіти не зміг. Пішов працювати на освітянській ниві. У квітні 2002 р. влаштувався на роботу до Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), де пройшов шлях від завідувача криміналістичною лабораторією до старшого викладача і заступника декана правничого факультету.
У жовтні 2007 р. повернувся на роботу до Генеральної прокуратури України, де працює старшим прокурором відділу організаційно-методичної роботи та координації діяльності правоохоронних органів по боротьбі зі злочинністю. Не залишив Олександр Федорович й педагогічної роботи – за сумісництвом обіймає посаду старшого викладача правничого факультету НаУКМА.

Зі студентами-одногрупниками під стінами інституту, 1975 р.
Своїм становленням як особистості, тим ким він є у житті, О. Ф. Свірін завдячує батькам і рідному вузу. Він глибоко вдячний викладачам за ґрунтовні знання.
На жаль, через постійну зайнятість Олександр Федорович не підтримує зв’язок із Харківською юридичною академією. Проте у 1993 р., під час службового відрядження до Харкова, він все ж побував у своїй alma mater.
У 2008 р. виповнилося 30 років, відколи О. Ф. Свірін закінчив інститут. Тому йому дуже важко пригадувати епізоди зі свого студентського життя. І все ж запам’ятались на все життя чудові викладачі: проректор В. В. Сташис; заступник декана факультету З. М. Онищук; викладач історії держави і права М. М. Страхов; викладач політичної економії Геннадій Котелевець; художній керівник чоловічого хору Володимир Палкін.
Олександр Федорович захоплюється шахами. Також його хобі – музика, особливо класична. Подобаються йому й російські романси. Останнім часом почав цікавитись іноземною художньою літературою.
О. Ф. Свірін має двох дорослих доньок – Вікторію та Марину. З недавнього часу вже є в нього й онука Полінка.
Як каже кохана дружина Олександра Федоровича Марія, визначальними рисами його характеру є справедливість, доброзичливість, стриманість, вміння в потрібну тяжку хвилину сконцентруватись.