Л І Т О П И С     В И П У С К Н И К І В
Н А Ц І О Н А Л Ь Н О Ї   Ю Р И Д И Ч Н О Ї   А К А Д Е М І Ї   У К Р А Ї Н И   І М Е Н І   Я Р О С Л А В А   М У Д Р О Г О
УДАРЦОВ Юрій Володимирович
УДАРЦОВ
Юрій Володимирович

ПРОКУРОР ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Випускник 1986 р. 
 
Державний радник юстиції третього класу, заслужений юрист України, почесний працівник прокуратури України

Народився 26 жовтня 1961 р. у м. Донецьку в родині гірника Володимира Миколайовича та працівниці легкої промисловості Зої Василівни.
Під час проходження служби в лавах Радянської Армії товариші порадили Юрію після демобілізації здобути професію юриста, він взяв до уваги цю пораду і нині не шкодує за свій вибір.
У 1982 р. Ю. В. Ударцов вступив на судово-прокурорський факультет Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського, який закінчив у 1986 р.
З 1987 р. працює в органах прокуратури. Починав свій трудовий шлях стажистом прокуратури м. Красноармійська Донецької області, згодом обіймав посади прокурора та начальника відділу слідчого управління прокуратури Донецької області, прокурора м. Слов’янська, заступника прокурора Донецької області, першого заступника прокурора Дніпропетровської області, прокурора Сумської області. Які б прокуратури не очолював Юрій Володимирович, скрізь він стикався з певними регіональними особливостями.
Нині Ю. В. Ударцов працює прокурором Луганської області – великого промислового регіону з перевагою таких видів виробництва, як видобуток кам’яного вугілля, металургійна, хімічна й нафтохімічна, машинобудівна й легка промисловість. Характерно для Луганщини, що корисні копалини в багатьох місцях виходять безпосередньо на поверхню, а це створює сприятливі умови для самовільного зайняття земельних ділянок, навіть природоохоронного призначення, з метою незаконного видобутку корисних копалин.
За цими фактами у 2008 р. прокуратурою області порушено низку кримінальних справ стосовно посадових осіб, вживаються заходи щодо відшкодування завданої довкіллю шкоди, рекультивації порушених земель.
Професійна діяльність Юрія Володимировича і нюанси роботи його як прокурора Сумської області висвітлюються в книзі В. І. Чередниченка «Лінія Путіна», в якій автор розповідає про видатних людей України. От що, зокрема, пише про цей період автор книги: «Порівняно «спокійна» Сумська область. Але – це прикордонна з Росією територія, де діють багато комерційних структур, які різними шляхами намагаються отримати швидкий прибуток у нафтовому комплексі. Найбільше підприємство регіону – «Ахтирканафтогаз» видобувало у 2003 р. понад півтора мільйона тонн нафти. А ще забезпечувало сорок відсотків від усього видобування газового конденсату. До того ж у «Ахтирканафтогазі» – перебуває на обслуговуванні дві тисячі кілометрів нафто- та газопроводів. Тільки за два місяці прокуратура виявила понад 50 самовільних врізань у трубопроводи. Лише на ліквідацію цього врізання було витрачено близько одного мільйона гривень, не беручи до уваги збитку, нанесеного «Ахтирканафтогазу» та навколишньому природному середовищу».
Юрію Володимировичу боляче це усвідомлювати, але одними зусиллями прокуратури стан справ поліпшити неможливо. Адже за рік Сумським обласним управлінням боротьби з організованою злочинністю не було виявлено жодної організованої злочинної групи.
Хоча… не все так погано в нашому домі. Згадуються Ю. В. Ударцову й позитивні моменти протидії злочинності. Співробітниками обласного управління податкової міліції було встановлено, що службові особи одного із ВАТ на орендованій земельній ділянці в лісовому масиві на Сумщині без відповідного дозволу виробляли бензин моторний та дизельне паливо. З підпільного цеху вилучили близько тридцяти тонн незаконно виробленої продукції». Ю. В. Ударцов має «Подяку за сумлінну службу в органах прокуратури І ступеня», нагороджений знаком «Почесний працівник прокуратури України». У жовтні 2007 р. йому присвоїли звання – «Заслужений юрист України».
Своїм професійним становленням Юрій Володимирович завдячує рідному вузу, з яким постійно підтримує зв’язок.
Щасливо склалося й особисте життя Ю. В. Ударцова. Разом з дружиною виховують двох доньок.
Життєве кредо Юрія Володимировича: Три «П» – професіоналізм, принциповість і порядність.