Л І Т О П И С     В И П У С К Н И К І В
Н А Ц І О Н А Л Ь Н О Ї   Ю Р И Д И Ч Н О Ї   А К А Д Е М І Ї   У К Р А Ї Н И   І М Е Н І   Я Р О С Л А В А   М У Д Р О Г О
ШКЛЯР Людмила Тимофіївна
ШКЛЯР
Людмила Тимофіївна

СУДДЯ ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ
Випускниця 1991 р. 
 
Народилася 26 серпня 1968 р. в с. Успенка на Сумщині. Тут пройшли дитинство і шкільні роки. У прагненні здобути професію юриста Людмилу Тимофіївну підтримали батько Тимофій Тимофійович, який понад 15 років обіймав посаду заступника начальника Буринського РВ УМВС у Сумській області, та мама Віра Василівна, яка вже 40 років вчителює в Буринській середній школі № 1.
Відпрацювавши для вступу в юридичний інститут 2 роки, в 1987 р. Людмила стала студенткою омріяного вузу. Одразу із захопленням поринула у вир навчання. За честь було навчатися у таких метрів юридичної науки, як В. В. Сташис, професіонала з великої літери, гумориста по життю Ю. М. Грошевого, справедливого, чуйного до студентських проблем В. В. Сунцова та інших. Цікавими були не лише години навчання в аудиторіях, а й часи дозвілля, робота в літній час у студентських будівельних загонах.
Отримавши в 1991 році диплом юридичної академії, розпочала трудовий шлях за освітою в арбітражному суді Житомирської області, де молодого спеціаліста зустрів чудовий колектив професіоналів і гарних людей. Неоціненною стала підтримка голови суду А. П. Ляхевича, який залюбки передавав набутий досвід молодим колегам і був втіленням усіх чеснот високоморального судді.
З призначенням в 1994 р. Людмили Тимофіївни на посаду судді Арбітражного суду Житомирської області, відбувається подальший професійний ріст. Робота в цьому суді подарувала чудові години спілкування з головою суду В. С. Зав’язуном, суддями А. І. Гуловою, С. С. Пасічник.
Згідно з рішенням конференцій суддів арбітражних суддів в України від 29 червня 1999 р. Л. Т. Шкляр була затверджена членом кваліфікаційної комісії суддів арбітражних судів України. Відповідно до постанови Верховної Ради України від 11 липня 2002 р. була безстроково обрана суддею Житомирського апеляційного господарського суду.
У 2007 році Л. Т. Шкляр обрали суддею Вищого адміністративного суду України, вона працює в судовій палаті з розгляду справ за зверненням юридичних осіб. Разом з колегами, що також є випускниками нашої alma mater, Людмила Тимофіївна захищає права юридичних осіб, інтереси яких порушені діями або бездіяльністю органів влади. Принциповість, вірність обраній справі, чуйність у ставленні до людей допомагають їй виносити правильні рішення, які встановлюють справедливість. Але жодного разу, незважаючи на безліч складних ситуацій, Людмила Тимофіївна не пошкодувала про вибір професії, який зробила в 1987 році.
Про високу оцінку професійних здобутків говорять численні відзнаки і грамоти Вищого арбітражного суду України, та Ради суддів господарських судів України з врученням пам’ятного знаку в 2004 р., Ювілейного знаку Вищого господарського суду України в 2006 р.
У 1998 р. Л. Т. Шкляр стала переможницею конкурсу у програмі «Громадські зв’язки», що здійснювалася Радою наукових досліджень та обмінів (АЙРЕКС), після чого відвідала США, де ознайомилася з роботою судової організації цієї держави та обмінювалася досвідом роботи.
Невичерпний заряд енергії отримує Людмила Тимофіївна на зустрічах випускників, з колишніми однокурсниками групи № 15 третього факультету.
Особливе задоволення приносить захоплення літературою, сучасною і класичною музикою, живописом. Дарують натхнення та гарний настрій подорожі мальовничими куточками України, Європи.


Л. Т. Шкляр з колегами із Житомирського апеляційного господарського суду Л. О. Зарудяною, А. Т. Гуловою, С. С. Пасічник