ПАХАРЕНКО-АНДЕРСОН
Антоніна Павлівна


ДИРЕКТОР ПАТЕНТНО-ПРАВОВОЇ ФІРМИ
ТОВ ''ПАХАРЕНКО І ПАРТНЕРИ''


Доктор наук у галузі права, президент Української групи Міжнародної асоціації з охорони інтелектуальної власності.

Народилася у м. Лігніц (Польща).
У 1972 р. закінчила Київський політехнічний інститут. У 1974 р. – Вищі державні курси підвищення кваліфікації керівних, інженерно-технічних і наукових працівників з питань патентознавства і винахідництва.
Трудову діяльність розпочала у 1968 р. Працювала інженером Виставки передового досвіду в народному господарстві, старшим інженером Київського інституту ''Союгазпроект''. З 1976 по 1993 рр. – спеціаліст, провідний спеціаліст, начальник патентного відділу київського відділення Торгово-промислової палати.
У 1992 р. Антоніна Пахаренко-Андерсон атестована як патентний повірений України.
З 1993 по 1995 рр. навчалася у Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації кадрів при Харківському державному політехнічному університеті за спеціалізацією ''патентознавець''. Третю вищу освіту за спеціальністю ''правознавство'' здобула у Міжрегіональній академії управління персоналом.
З 1993 р. – директор патентно-правової фірми ТОВ ''Пахаренко і партнери''. Очолювана нею компанія посідає найвищі місця міжнародних рейтингів у сфері інтелектуаль-ної власності (у 2006, 2007 рр. посіла найвищий щабель у рейтингу юридичних фірм світу, який проводило видавництво Chambers & Partners).
У січні 2005 р. захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора наук у галузі права. У лютому 2005 р. рішенням Вченої ради МАУП Антоніні Павлівні було присвоєно звання професора кафедри цивільно-правових дисциплін. На її переконання, головне для досягнення успіху – цілеспрямованість і професійність.
Антоніна Пахаренко-Андерсон та працівники компанії є членами галузевих організацій: Всеукраїнської асоціації патентних повірених (ВАПП); FICPI (Міжнародної асоціації патентних повірених); ECTA (Асоціації власників товарних знаків Європейського Співтовариства); PTMG (Групи власників товарних знаків у галузі фармацевтики); GACG (Всесвітньої групи боротьби з підробками); ACG (Групи Великої Британії боротьби з підробками); IACC (Міжнародної коаліції боротьби з підробками); ICC/CIB (Бюро розслідування підробок при Міжнародній торгово-промисловій палаті); LES (Ліцензійне товариство); LIDC (Міжнародної ліги конкурентного права) тощо.
Антоніна Павлівна працювала в ряді Комітетів. Нині вона є співголова Комітету по боротьбі з підробками та з питань паралельного імпорту MARQUES (Асоціація власників європейських товарних знаків); член Правничого комітету ЕВА (Європейська бізнес-асоціація); член Комітету з інтелектуальної власності АСС (Американська торговельна палата в Україні).
Антоніна Пахаренко-Андерсон є головою Громадської ради при Державному департаменті інтелектуальної власності.
Тривалий час співпрацює з Економічною комісією для країн Європи ООН (UN/EСE). У 2006 р. була співголовою консультативної групи з питань інтелектуальної власності. Нині – член новоствореної Групи спеціалістів з інтелектуальної власності при UN/ECE.
Автор ряду статей у вітчизняних та зарубіжних спеціалізованих виданнях.
Співавтор книги ''Охорона промислової власності в Україні'' (1999), ''Промислова власність в Україні: проблеми правової охорони. Збірник наукових статей'' (2004).
Нагороджена грамотою Державного патентного відомства України (1997), грамотами Державного департаменту інтелектуальної власності за сумлінну працю і високий професіоналізм (січень 2002 та 2006 р.). Лауреат Між-народного академічного рейтингу популярності та якості ''Золота Фортуна'' (лютий 2002 р.).
Життєве кредо: ''Професійність – понад усе!''.
Захоплення: література, мистецтво, спорт, любить подорожі.


Антоніна Павлівна з колегами
Логос Україна         ПАТРЮК Микола Васильович         Зміст         ПІНЧУК Андрій Михайлович