Логос Україна / Мистецька галерея / Отнякіна (Бердник) Ольга Миколаївна


Отнякіна (Бердник) Ольга Миколаївна

Отнякіна (Бердник) Ольга Миколаївна. Півники
Отнякіна (Бердник) Ольга Миколаївна
Художник.
Художник-кераміст.
Член Спілки майстрів народного мистецтва України

Народилася 1962 р. у м. Кам’янка Черкаської області. Виростала в родині, де знали й любили народне мистецтво. Тому Ольга з дитячих літ пробувала свої сили в багатьох його видах. Та особливо припала їй до душі кераміка.
У 1983 р. О. М. Отнякіна (Бердник) здобула вищу освіту в Київському державному інституті культури (спеціальність «Бібліотекар-бібліограф»).
З 1987 р. Ольга Миколаївна плідно працює в жанрі керамічної іграшки. За понад два десятиліття вона створила тисячі яскравих, вигадливих свистунців. Кожна робота є витвором її фантазії, власноруч виліплена й розписана.
З початком своєї творчої діяльності мисткиня черпає натхнення в картинах народної художниці Марії Примаченко. Саме її О. М. Отнякіна вважає своїм учителем.
Ольга Миколаївна — член Спілки майстрів народного мистецтва України. Вона учасниця багатьох фестивалів та фольклорних дійств в Україні, Днів української культури в Польщі й Німеччині, де проводить майстер-класи з виготовлення та розпису керамічної іграшки.
О. М. Отнякіна організовувала низку персональних виставок, зокрема в Державному музеї українського декоративно-прикладного мистецтва, Державному музеї театрального мистецива, Черкаських художньому та краєзнавчому музеї тощо, а також брала участь у багатьох всеукраїнських виставках народної іграшки та декоративного мистецтва. Її роботи знаходяться в українських музеях та в музеї іграшки м. Берн (Швейцарія), вони стали предметом колекціонування багатьох шанувальників таланту майстрині на батьківщині та в інших країнах світу.
 
Olga Mykolaivna Otniakina (Berdnyk)
Artist-сeramist.
Member of the Union of Masters of Folk Arts of Ukraine

Olga Otniakina was born in Kamianka, Cherkasy region, in 1962.
Olga is a member of Union of Folk Art Masters of Ukraine. O. Otniakina considers folk artist Marya Prymachenko to be her teacher.
Since 1987 Olga Mykolaivna has been working in genre of ceramic toy.Логос Україна / Мистецька галерея / Отнякіна (Бердник) Ольга Миколаївна