ЗАТ ''Проектний інститут ''Укрспецтунельпроект''  

 
     
     
     
 
ЗАТ ''Проектний інститут ''Укрспецтунельпроект''

 
Дата створення інституту – 2003 рік. Засновники поставили перед собою надзвичайно складне завдання – запровадити організацію, спроможну конкурувати з авторитетними проектними інститутами, які мають славну, більш як 50-річну історію. У їх особі ''Укрспецтунельпроект'' знайшов не тільки конкурентів,
а й доброзичливих партнерів, які, керуючись інтересами спільної справи розбудови держави, простягли руки допомоги молодому архітектурному закладу.
ЗАТ ''ПІ ''Укрспецтунельпроект'' був прийнятий в Асоціацію проектних і транспортно-будівельних організацій м. Києва – ''Київтрансбуд'' та в корпорацію ''Укрметротунельбуд''. Керівництво інституту вдячне за плідну співпрацю АТЗТ ''Союздорпроект'', АТ ''Київпроект'' (м. Київ), ЗАТ ''Ленметрогіпротранс'' (м. Санкт-Петербург), ЗАТ ''СевкавТІСІЗ'' (м. Краснодар).
Інститут має ліцензію Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України на виконання всіх видів проектних робіт: для звичайних умов; нового будівництва; реконструкції та капітального ремонту; територій підвищеної сейсмічності; територій зі складними інженерно-геологічними умовами (просідаючі ґрунти, підроблювані території, карстоутворення, зсуви, обвали, підтоплення).
Основним напрямом діяльності закладу є проектування підземного будівництва: комплекс споруд метрополітену, залізничних, автодорожніх, колекторних тунелів і тунелів спеціального призначення; фундаментів і заглиблених частин житлових та інших споруд; протизсувних заходів, до складу яких входять підпірні стінки на палях або споруджені методом ''стіна в ґрунті''; дренажних систем – пластового дренажу, штолень і дренажних лотків.
ЗАТ ''ПІ ''Укрспецтунельпроект'' виконував проектні роботи на багатьох об'єктах в Україні (фундаменти будівель, підземні паркінги), в Росії (тунелі автодороги Джугба – Сочі, транспортна розв'язка з комплексом підземного пішохідного переходу в м. Краснодар), в Туркменістані (дренажно-комунікаційний тунель, перспективна схема будівництва метрополітену в Ашгабаті, тунельні переходи під Каракум-рікою в селищах Арчабіл і Рухабат), у Лівії (трирівнева транспортна розв'язка та каналізаційний колектор в Тріполі, об'єкти інфраструктури в місті Тобрук).
У столиці України ''Укрспецтунельпроект'' проектував:
- схилоукріплювальні та протизсувні роботи в районі Божкового яру, Дніпровського схилу біля Пішохідного мосту, в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, на вулицях Десятинній, Волгоградській, Буковинській;
- водовідводи зі схилів Національного ботанічного саду ім. академіка М. Гришка НАН України;
- міські підземні пішохідні переходи на Повітрофлотському проспекті;
- здійснював реконструкцію тунельної ділянки Деснянського водоводу.
У процесі проектування використовуються розрахункові комплекси Scad Office 7.31, Пакет, Арбат, Wall-3, АВК-3, які дають змогу повністю автоматизувати інженерні розрахунки і широко використовувати об'ємне моделювання.
Інститут пишається кадровим потенціалом. Більшість інженерів мають унікальний 20–30-річний досвід проектування та авторського нагляду за будівництвом надскладних інженерних споруд. Серед таких – лінії та станції метрополітенів у Києві, Харкові, Донецьку, Москві, Ленінграді; тунелі виносховищ в Масандрі, Гурзуфі, Алушті, Абрау-Дюрсо; шахтові ліфтопідйомники в Криму (санаторії ''Нижня Ореанда'', ''Дніпро'', ''Марат'', ''Кічкіне'', ''Гірський''); ескалаторний підйомник в Одеському порту; Байкальський, Північно-Муйський і Мисові тунелі на БАМі.
Першочергове завдання – виховання молодих інженерів. З цією метою інститут плідно співпрацює з вищими навчальними закладами столиці. Наприклад, студенти гірничого факультету НТУУ ''КПІ'' проходять виробничу практику в ''Укрспецтунельпроекті''.
В інституті впроваджена і функціонує система управління якістю, що відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000 та державного стандарту України ДСТУ ISO 9001:2001. Політика інституту спрямована на повне задоволення вимог замовників у забезпеченні їх конкурентоспроможною проектною продукцією високої якості.

ЗАТ ''Проектний інститут ''Укрспецтунельпроект'',
вул. Деревообробна, 5, Київ, 01013.
Тел.: (044) 494-38-65, факс: (044) 494-38-66.
E-mail: ustp@ua.fm
Логос Україна         ДП ''Проектний інститут ''Укрметротунельпроект''         Зміст         Проектно-архітектурні організації