Дорогі друзі!
Доволі символічно, що ми презентуємо іміджеве видання, присвячене потужному будівельно-архітектурно-комунальному комплексу Києва. Адже саме українська столиця довела: попри всі економічні труднощі, будівельна галузь може процвітати, забезпечуючи роботою і заробітком багатьох працівників, а мешканців – комфортним побутовим сервісом. Так, у нас дедалі активно облаштовують нове житло, лінії метрополітену, дороги, транспортні розв'язки, школи, дитячі садки, лікарні та інші стратегічно важливі об'єкти соціальної, торговельної та культурно-розважальної інфраструктури, відновлюють храми й безцінні пам'ятки світової історії та культури.
У 2006 році в Києві введено в експлуатацію мільйон двісті п'ятдесят тисяч квадратних метрів житла. Це близько однієї п'ятої частини всього житла, що будується в Україні. І такий високий показник вперше досягнуто за роки незалежності нашої держави. Так само вперше за роки української незалежності в столиці з'явився новий театр – чарівний Ляльковий палац, який одразу став одним з улюблених місць відпочинку киян. Зведено першу чергу дитячої клінічної лікарні в Печерському районі на 110 ліжок, відкрито міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом на Святошино, Дитячий кардіологічний центр на вулиці Чорновола, 27 – в ''ОХМАТДИТ''. Завершується також будівництво Київського міського центру серця на вулиці Братиславській, 5-а. Жодного дня, навіть у найскрутніші фінансові періоди, не припиняють роботи метробудівці. Подовжено Сирецько-Печерську лінію метро до Харківської площі; відкрито станцію ''Вирлиця'' та другий вихід на станції ''Дарниця''. Триває спорудження Куренівсько-Червоноармійської лінії від ''Либідської'' в напрямку житлового масиву ''Теремки'' і Подільсько-Воскресенського мостового переходу, де одночасно передбачено організувати рух метро та автотранспорту.
У районі ''Телички'' помітно ''зростає'' залізнично-автомобільний міст через Дніпро. Залізниця також відновила будівництво сучасного комплексу пасажирської станції ''Дарниця''. Розширено й залізничний шляхопровід біля станції метро ''Сирець''. Триває реконструкція парків ''Феофанія'', ''Перемога'', ''Партизанської Слави'', ''КПІ''.
Крім цього, в рамках комплексної цільової програми в приватному секторі міста будівельники облаштовують водопровідні та каналізаційні мережі, забезпечують телефонізацію, газифікацію, освітлення доріг та їхнє тверде покриття. Спеціалісти корпорації ''Київпідземшляхбуд'' навіть освоїли та успішно застосовують нові технології прокладання інженерних мереж закритим способом, тобто без розриття та обмеження транспортного руху. Всі названі проекти розроблені київськими фахівцями. І флагманом у цій справі є акціонерне товариство ''Київпроект''.
Отже, наше місто розбудовується й стає дедалі привабливішим для туристів – як вітчизняних, так і закордонних. Побажання будувати в українській столиці висловлюють уже й зарубіжні інвестори та відомі будівельні компанії. Тож сподіваюся, що презентована у новому виданні ґрунтовна інформація про провідні корпорації, підприємства й організації Києва сприятиме налагодженню взаємовигідної співпраці, розширенню ділових контактів, залученню інвестицій. Врешті-решт, наші будівельники заслуговують на те, щоб про них знали і у себе вдома, і у всьому світі!
Анатолій Голубченко, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації


Логос Україна         Титульна сторінка         Зміст         Історичний нарис