ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Богданов
Олександр Миколайович
Випускник гірничого
факультету (1981 р.)

Генеральний директор державного
підприємства «Ровенькиантрацит».
Заслужений шахтар України
 

 
 

Народився 24 листопада 1956 р. у с. Скотувата Ясинуватського району Донецької області в сім’ї робітників. У 1972 р. після закінчення Скотуватської середньої школи вступив у Селидівський гірничий технікум і в 1976 р. отримав спеціальність гірничого техніка. Цього ж року Олександр Богданов став студентом Дніпропетровського гірничого інституту, але провчившись у ньому два роки, перевівся до Донецького політехнічного інституту, який закінчив у 1981 р., здобувши диплом гірничого інженера за спеціальністю «Технологія і комплексна механізація підземної розробки родовищ корисних копалин».

У 1981 р. О. М. Богданов розпочав професійну діяльність як гірничий майстер шахти ім. Стаханова ВО «Красноармійськвугілля» і наступні 15 років присвятив роботі на цьому виробничому об’єднанні. Вже у 1983 р. молодий фахівець став помічником начальника дільниці шахти ім. Стаханова, невдовзі — заступником начальника і виконувачем обов’язків начальника дільниці.

В 1987 р., набувши досвіду роботи на виробництві й маючи неабиякі здібності керівника, Олександр Миколайович був призначений головним інженером шахти ім. Шевченка ВО «Красноармійськвугілля», а за два роки очолив її.

Упродовж 1990–1996 рр. О. М. Богданов працював на посаді генерального директора виробничого об’єднання. У липні 1996 р. його призначили помічником заступника генерального директора з капітального будівництва ВО «Красноармійськвугілля», але за кілька місяців він перейшов на роботу до ВАТ «Укрвуглепостач».

На цьому підприємстві протягом чотирьох років Олександр Богданов пройшов шлях від начальника одного із відділів до заступника генерального директора з роботи на енергетичному ринку.

У квітні 2000 р. він був призначений начальником Департаменту стратегічного розвитку ПЕК Мінпаливенерго України, з 2003 р. — начальником Управління регулювання виробництва Державного департаменту вугільної промисловості Мінпаливенерго України, а з 2005 р. — заступником директора Департаменту вугільної промисловості Мінпаливенерго України.

У 2006 р. О. М. Богданов очолював інформаційно-аналітичний департамент Міністерства вугільної промисловості України, протягом 2007–2008 рр. обіймав посаду генерального директора ТОВ «АНТ-ГРУП», з вересня 2009 р. працював директором шахти — заступником генерального директора ВАТ «Вугільна компанія «Шахта Красноармійська-Західна № 1», а вже у жовтні того ж року став начальником відділу підготовки та проведення державних закупівель ВАТ «Державна енергогенеруюча компанія «Центренерго» Трипільська ТЕС».

З березня 2010 р. професійна діяльність Олександра Богданова пов’язана із ДП «Ровенькиантрацит», де він обіймає посаду генерального директора. Усвідомлюючи, що для підприємства капітальне будівництво — це майбутнє й не чекаючи підтримки держави, Олександр Богданов ініціював зведення споруд коштом підприємства. Справа зрушила з місця. Перший етап — завершення будівлі високовольтної підстанції, що надалі слугуватиме для енергопостачання стовбурів шахт ім. Фрунзе й Вахрушева. Другий — встановлення вентиляторів на шахтах Дзержинського й Космонавтів. Сьогодні тут повним ходом тривають монтажні роботи. Одразу після завершення цього планується розпочати будівництво вертикальних стовбурів.

Як генеральний директор ДП «Ровенькиантрацит» і депутат Луганської обласної ради О. М. Богданов також опікується добробутом міста Ровеньки. Зокрема за його підтримки триває капітальний ремонт у навчально-курсовому комбінаті, проводиться робота зі створення музею шахтарської слави, відкриття якого заплановане на серпень 2011 р. Крім того, було відновлене «заморожене» будівництво багатоквартирного будинку в сел. Ясенівському, облаштовуються спортивні зали, ремонтується будинок культури, реставруються інші об’єкти соціальної сфери. У приміщенні Ровеньківського факультету обладнаний справжній спорткомплекс із боксерським рингом. Усе — під постійним контролем Олександра Богданова, для якого робота з повною віддачею є найголовнішим захопленням у житті.

За рекордно короткий проміжок часу (один рік) завдяки своїй цілеспрямованості, повазі до людей і щирій турботі про їхнє майбутнє Олександр Миколайович встиг здобути непохитний авторитет серед працівників підприємства і жителів міста.

У 2010 р. О. М. Богданову було присвоєне звання заслуженого шахтаря України. Він також нагороджений знаками «Шахтарська слава» (трьох ступенів — 1986, 1989, 1991) і «Шахтарська доблесть» (2001, 2001, 2003).< Білоусенко Ігор Володимирович   |   зміст   |   Бокій Борис Всеволодович >