ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Деканенко
Володимир Миколайович

Випускник енергетичного
факультету (1978 р.)

Генеральний директор СП ДЕКА Лтд.
Доцент кафедри «Гірнича електротехніка
і автоматика ім. Р. М. Лейбова» ДонНТУ
 

 
 

Заслужений винахідник України. Кандидат технічних наук, доцент.

Народився 10 квітня 1956 р. у м. Єнакієве Донецької області.

Закінчив Донецький політехнічний інститут у 1978 р. за спеціальністю «Електропривід та автоматизація промислових установок» енергетичного факультету, здобувши квалiфiкацiю інженера-електрика.

Свою трудову діяльність В. М. Деканенко після закінчення інституту розпочав у ДонНТУ як викладач. Упродовж 1978–1983 рр. був асистентом кафедри «Гірнича електротехніка і автоматика». У 1983–1984 рр. навчався в аспірантурі, в 1984 р. захистив кандидатську дисертацію та одержав учений ступень кандидата технічних наук. Протягом 1984–1986 рр. Володимир Миколайович продовжував працювати на посаді асистента кафедри «Гірнича електротехніка і автоматика ім. Р. М. Лейбова», а 1986 року був призначений доцентом цієї кафедри.

Володимир Деканенко присвятив своє життя науці. Доказ тому — звання і нагороди. Він є автором більше 100 винаходів, друкованих наукових та методичних праць. Його винаходи були впроваджені у промисловість (у системи автоматизації компресорних станцій). За високі показники у винахідницькій діяльності Володимиру Миколайовичу в 1992 р. було присвоєно звання «Заслужений винахідник України».

З 1989 по 1991 р. В. М. Деканенко перебував на тривалому науковому стажуванні в Японії, де спеціалізувався на вивченні робіт відцентрових машин (компресорів, турбін) у нестійких режимах (помпажу). Була проведена величезна робота, яка лягла в основу докторської дисертації. Водночас він вивчав діяльність вищої школи Японії, а також організацію бізнесу. Знання японської мови i тривалий термін перебування у цій країні дозволили налагодити дружні і професійні зв’язки із професорсько-викладацьким складом Університету Кюсю, де Володимир Деканенко проходив стажування, та з працівниками бізнес-структур. Японці дуже обережно допускають іноземців до своїх секретів, але йому вдалося зсередини побачити японську систему ведення бізнесу й багато чого навчитися. Це знання зародило бажання організувати і в Україні фірму, яка працює за схожими принципами.

Після повернення в Україну Володимир Миколайович зрозумів, що потрапив в іншу країну, де змінилася не лише ідеологія, а й пріоритети. Довелося призупинити роботу над докторською дисертацією і всерйоз замислитись про майбутнє. Людині, що займається прикладними дослідженнями, властиво ставитися по-науковому точно й виважено до всього, що вона робить.

У 1992 р. Володимир Деканенко створює підприємство ДЕКА (СП ДЕКА Лтд), де й сьогодні є генеральним директором. Визначити причину свого вибору йому досі складно. Нічого незвичайного в тому, що кандидат технічних наук займається продажем (кажучи просто) «годинникових механізмів», немає. Радше це закономірність. Володимир Миколайович називає мистецтвом (високою технічною майстерністю) все, що пов’язано з годинниками.

У 2003 р. В. М. Деканенко для удосконалення своєї справи і набуття досвіду їде до США (штат Массачусетс). У цьому бізнес-відрядженні з вивчення організації годинникового бізнесу він дізнався чимало цікавого й корисного для процвітання своєї фірми.

Володимир Миколайович пишається, що створив таку сильну компанію, яка співпрацює із всесвітньовідомими фірмами Швейцарії, Німеччини, Японії та ін. Він упевнений: «В людині все має бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки. Справжній годинник — це твір мистецтва, легенда, вдягнена на ваше зап’ястя. Годинник — це не предмет побуту, це важлива частина стилю, яка відображає внутрішній світ людини».

У всіх професійних починаннях і досягненнях Володимира Миколайовича щиро підтримувала дружина Людмила — також випускниця Донецького політехнічного інституту (1978), інженер-електрик. Разом вони виховали двох дітей: доньку Ольгу та сина Андрія, які також закінчили цей вуз і подарували їм двох чудових онуків.

В. М. Деканенко є членом правління Донецького регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців. Нагороджений орденом Князя Володимира ІІІ ст.

Запорукою успіху Володимира Миколайовича є його переконання в тому, що людина повинна все своє життя вчитися i навчати інших.



< Джарти Василь Георгійович   |   зміст   |   Дорофєєв Костянтин Васильович >