ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Джарти
Василь Георгійович

Випускник факультету
автомобільних доріг (1981 р.)

Голова Ради Міністрів
Автономної Республіки Крим.
Член Президії Політради
Партії регіонів України
 

 
 

Народився 3 червня 1958 р. у с. Роздольне Старобешівського району Донецької області. Трудову діяльність розпочав як працівник на виробництві: ще до вступу в інститут, із 1975 р., був учнем електрослюсаря з ремонту обладнання на Макіївській шахті ім. В. І. Леніна виробничого об’єднання «Макіїввугілля».

У 1975 р. Василь Джарти став студентом Донецького політехнічного інституту, обравши спеціальність «Автомобілі й автомобільне господарство». Під час навчання у вузі майбутній політик опанував токарську справу, згодом працював електрозварювальником і механіком на різних підприємствах Донеччини. Після здобуття спеціальності інженера-механіка служив у лавах Радянської армії. З 1983 р. протягом п’яти років працював майстром Макіївської станції технічного обслуговування легкового транспорту.Василь Джарти контролює зведення
нової будівлі школи у смт Леніно (АР Крим)

У складний період становлення ринкової економіки Василь Джарти став одним із перших людей у місті, хто почав займатися підприємницькою діяльністю: протягом 1988– 1998 рр. він створював і очолював кооперативи, малі підприємства та інші виробничі структури.

У 1999 р. Василь Георгійович обіймав посаду голови Макіївської міської ради з питань діяльності виконавчих органів, виконував обов’язки Макіївського міського голови, а з 2000 р. став мером міста.

Прагнучи підвищити професійний рівень, Василь Джарти у 2000 р. здобув другу вищу освіту в Донецькому державному технічному університеті й став магістром державного управління.

Під час передвиборчої кампанії 2006 року Василь Джарти очолив штаб Партії регіонів і за результатами виборів став народним депутатом України. У парламенті він обіймає посаду першого заступника голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. А 4 серпня 2006 р. Верховна Рада України затвердила Василя Георгійовича на посаді міністра охорони навколишнього природного середовища України в Кабінеті Міністрів Віктора Януковича.

Упродовж 2007–2010 рр. знову працював у парламенті й очолював Комітет із питань транспорту і зв’язку.

У березні 2010 р. Василь Георгійович був призначений Головою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим. У квітні очолив Кримську регіональну організацію Партії регіонів.

За тривалу й віддану роботу Василь Джарти у 2002 р. отримав орден «За заслуги» III ст., а в 2003 р. — Почесну грамоту Верховної Ради України та Почесну грамоту Кабінету Міністрів України.

Дружина Василя Джарти Наталія Євгенівна — викладач англійської мови. У подружжя дві дорослі доньки: Вікторія та Ольга.

Життєвим кредо Василя Джарти є вислів Теодора Рузвельта: «Роби те, що тобі під силу, з тим, що в тебе є, і там, де ти знаходишся».< Детюк Сергій Вікторович   |   зміст   |   Деканенко Володимир Миколайович >