ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Ємченко
Юрій Борисович

Випускник металургійного
факультету (1974 р.)

Голова Державної податкової адміністрації у Херсонській області, державний радник податкової
служби II рангу.
Кандидат технічних наук, почесний член
Академії економічних наук України
 

 
 

Народився 29 жовтня 1950 р. у м. Єнакієве Донецької області в сім’ї Бориса Кириловича (заступника головного енергетика Єнакіївського металургійного заводу) та Поліни Григорівни (бухгалтера).

Коли настав час обрати свій подальший шлях, жодних вагань не було. Позаяк професія електрика була сімейною традицією, Юрій у 1967 р. вступив до Донецького політехнічного інституту і розпочав свою трудову діяльність на Єнакіївському металургійному заводі як учень електрика. У 1974 р. він успішно закінчив інститут за спеціальністю «Обробка металів тиском» і здобув кваліфікацію інженера-металурга.

На Єнакіївському металургійному заводі Юрій Ємченко пройшов шлях від учня електрика до головного прокатника заводу, начальника виробничого відділу. У вересні 1991 р. призначений директором Єнакіївського металургійного заводу, з січня 1994 р. — головою правління ВАТ «Єнакіївський металургійний завод», а з вересня 1995 р. уже працював генеральним директором.

На час керівництва Юрія Борисовича припали чи не найважчі роки: розпалася країна, зруйновані ідеологічні устої. Для міста завод тоді був останньою надією, і ця надія виправдалася. Загалом Єнакіївському металургійному заводу Юрій Ємченко віддав 29 років.

Професійну діяльність Юрій Борисович успішно поєднує з науковою. У 1986 р. у співавторстві із провідними фахівцями металургійної галузі він запатентував одну з прогресивних технологічних новацій — «Спосіб прокатки зливків пірамідальної форми на обжимних та заготівельних станах». У 1996 р. успішно захистив кандидатську дисертацію і цілком заслужено був обраний почесним членом Академії економічних наук України.

Юрій Борисович упевнений, що саме інститут заклав основи фундаментальних науково-технічних знань, які дали йому успішний старт у трудовій діяльності та розвитку кар’єри. Він із вдячністю згадує Олександра Мінаєва, Володимира Онищенка, Петра Фірсова та інших викладачів, які виявляли здібності студентів і давали кожному можливість розкрити свої таланти.

Перший віраж — від металургійних станів до голови податкової служби Херсонщини — у лютому 1997 р. Юрій Ємченко зробив достойно, професійно, зберігаючи свій характер господаря, послідовної людини. У ті роки податкова служба лише ставала на ноги, і треба було зробити все правильно й чітко, аби закладена основа залишилася на роки. Юрій Борисович із честю взяв цю висоту, віддавши податковій службі 11 років. Понад рік він працював у ДПА України директором Департаменту розвитку та модернізації податкової служби, брав активну участь у науково-дослідницькій діяльності. З липня 2007 р. обіймав посади заступника голови, голови державної податкової адміністрації у Херсонській області.

Ю. Б. Ємченко належить до когорти професіоналів, чий практичний досвід і потужна працездатність сприяють вирішенню найскладніших фінансових проблем у регіоні. Його пріоритет як керівника — максимально ефективні заходи контролю за додержанням податкового законодавства, наповненням бюджету.

За вагомий особистий внесок у розвиток податкової служби, багаторічну сумлінну та самовіддану працю Ю. Б. Ємченко нагороджений орденом «За заслуги» III ст. (1999), нагрудними знаками «Почесна відзнака ДПА України» (2003), «Почесний працівник Державної податкової служби України» (2005) та Хрестом пошани «Св. князь Александр Невський» (2004).

Юрій Ємченко завжди слідує принципам порядності, цінує щирість і тепло стосунків, дбає про добробут рідного міста, а на Херсонщині постійно надає спонсорську підтримку дітям із важкими долями з Сиваської спеціалізованої школи-інтернату I–II ст.

Попри свою надзвичайну зайнятість, він багато уваги приділяє спорту: захоплюється грою у футбол, автогонками. Варто йому лише побачити автомобіль, він уже знає, як долатиме трасу, з якою швидкістю і культурою поворотів. Крім того, Юрій Борисович вміє долати повітряні простори за штурвалом, пронісши свою любов до неба крізь роки. Він — серце і штурман спочатку Єнакіївського, а потім і Херсонського обласного авіаційно-спортивного технічного клубуів. Ще одна давня і потаємна любов — риболовля. І в сонячний день, і в негоду Юрій Борисович знаходить можливість посидіти з вудочкою на березі Дніпра й помилуватися довколишньою красою.

Безперечно, все це додає симпатії й авторитету багатогранній особистості високого державного чиновника.

Сьогодні Юрій Ємченко — поважна людина, що має солідний кар’єрний статус, адже протягом усього життя керується головним принципом: «Професіоналізм, відповідальність, відкритість — запорука результату». А відтак — і поставлених державою завдань.< Дудник Валерій Вікторович   |   зміст   |   Єфремов Ігор Олексійович >