ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Єфремов
Ігор Олексійович

Випускник гірничого
факультету (1981 р.)

Директор ОП «Шахта імені
О. Ф. Засядька».
Заслужений шахтар України,
кандидат технічних наук
 

 
 

Н10 грудня 1958 р. у м. Кіровськ Донецької області.

Після закінчення Харківського інженерно-економічного інституту за фахом «Гірничий інженер» на будівництво нових шахт у м. Кіровськ були направлені батьки — Олексій Володимирович і Клавдія Андріївна. Приклад їхнього життєвого шляху й мудрі поради великою мірою вплинули на вибір майбутньої професії Ігоря Олексійовича.

У 1976 р. він вступив на гірничий факультет Донецького політехнічного інституту за спеціальністю «Управління гірничими підприємствами» і здобув фах гірничого інженера.

У 1981 р. після закінчення вузу Ігор Олексійович розпочав свою трудову діяльність на Донецькій шахті ім. О. Ф. Засядька. За 30 років виробничого стажу він пройшов шлях від гірничого майстра, начальника дільниці до директора з виробництва, а з 2002 р. є директором підприємства.

Шахта, якою керує Ігор Олексійович Єфремов, є флагманом вугільної промисловості України. Вся новітня техніка й передові технології в гірничій справі дістають путівку в життя на цьому підприємстві.

Високий рівень і якість освіти, отримані в Донецькому політехнічному інституті, а також плідні роки роботи в колективі однодумців, який очолює Герой України, народний депутат Юхим Леонідович Звягільський, зіграли вагому роль у формуванні того рівня професіоналізму, вимогливості до себе й дисципліни, якими володіє Ігор Олексійович.

За впровадження інноваційних технологій у комплексній дегазації вугільних родовищ і здійснений колективом шахти найбільший у Європі проект використання шахтного метану в 2006 р. І. О. Єфремов нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ст.

Постійний пошук безпечних методів ведення гірничих робіт, впровадження нових технологій для ефективної роботи підприємства у складних гірничо-геологічних умовах на великих глибинах (понад 1400 м) сприяли й активному початку наукової діяльності Ігоря Єфремова: він — автор більше 70 наукових публікацій і робіт, 12 авторських посвідчень і патентів, 12 наукових відкриттів.

У 2002 р. Ігор Олексійович захистив кандидатську дисертацію. Сьогодні він є членом-кореспондентом Академії гірничих наук України та членом-кореспондентом Петровської академії наук і мистецтв м. Санкт-Петербурга.

За високі виробничі досягнення, як висококваліфікований інженер, вимогливий і енергійний керівник Ігор Олексійович Єфремов відзначений державними нагородами: званням «Заслужений шахтар України» (1997), орденом «За доблесну шахтарську працю» ІІІ ст. (2010), знаком «Шахтарська слава» ІІІ, ІІ і І ст., знаком «Шахтарська доблесть» ІІІ ст.

Ігор Олексійович провадить активну громадську діяльність: з 2006 р. він є депутатом Донецької міської ради.

Роки навчання в Донецькому політехнічному інституті завжди викликають у колишнього студента Ігоря Єфремова найтепліші спогади. Особливо запам’яталося почуття ентузіазму і юнацького запалу під час роботи у студентських загонах на шахтах Донецька під гаслом «Студентське вугілля — на-гора». Зв’язок з однокурсниками не губиться й сьогодні, щоп’ять років організовуються зустрічі випускників.

Вільний час Ігор Олексійович воліє проводити в активному відпочинку: туризм, гірські лижі, плавання.

Надійна підтримка І. О. Єфремова — його дружина Ірина Володимирівна. Син Олег продовжив династію гірників й у 2003 р. закінчив гірничий факультет Донецького національного технічного університету.

Досвід пройденого професійного шляху підтверджує життєве кредо Ігоря Олексійовича — «Не існує таких цілей і вершин, яких не можна досягти й підкорити».< Ємченко Юрій Борисович   |   зміст   |   Єрмаков Віктор Миколайович >