ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Кроль
Євген Тимофійович

Випускник гірничо-механічного
факультету (1959 р.)

Радник Президента України.
Член ради директорів ТОВ «Енерговугілля»
і групи компаній «Трест»
 

 
 

Заслужений шахтар РРФСР. Кандидат економічних наук. Член Академії гірничих наук, член МАНЕБ.

Народився 11 жовтня 1937 р. у Донецьку в робітничій родині Тимофія Павловича та Олександри Прокопівни.На початку трудової діяльності,
1962 р.

У 1954 р., після закінчення середньої школи № 29 м. Донецька, вступив на гірничо-механічний факультет Донецького індустріального інституту, де здобув фах гірничого інженера-електромеханіка. З 1959 р. за розподілом Євген Кроль почав працювати у шахтоуправлінні № 2–7 тресту «Рутченковвугілля» Міністерства вугільної промисловості України. Спочатку він був електрослюсарем, монтером, начальником зміни, головним механіком шахтоуправління № 2–7, а у квітні 1964 р. був переведений на посаду головного механіка на шахту ім. Є. Т. Абакумова цього ж тресту. Тут він працював протягом року, до грудня 1965 р., коли був призначений головним механіком тресту «Рутченковвугілля».

У червні 1970 р. Указом Міністерства вугільної промисловості України Є. Т. Кроль був переведений на роботу в апарат Міністерства і призначений начальником відділу підземного транспорту.

У жовтні 1972 р. він став начальником головного управління матеріально-технічного постачання й обладнання міністерства, а в 1975 р. постановою СМ УРСР його затвердили членом Колегії Мінвуглепрому УРСР.

У вересні 1978 р. Євген Кроль був зарахований слухачем в Академію народного господарства при Раді міністрів СРСР (спеціальність «Економіка, організація, управління і планування народного господарства»). Після закінчення академії в 1980 р. постановою Ради міністрів СРСР його призначили заступником міністра вугільної промисловості СРСР. Одночасно Євген Тимофійович працював над написанням кандидатської дисертації, яку захистив у 1982 р., здобувши учений ступінь кандидата економічних наук.

У листопаді 1991 р. міністерство було ліквідовано і Євген Кроль перейшов до ВАТ «Російська вугільна компанія», де обійняв посаду віце-президента.

Протягом 1998–2002 рр. він працював заступником директора Державної установи з питань реорганізації вугільної галузі.

Сьогодні Євген Тимофійович Кроль — член ради директорів ТОВ «Енерговугілля» і член ради директорів групи компаній «Трест». Він також обраний академіком Академії гірничих наук (1993) та Міжнародної академії наук екології і безпеки життєдіяльності (1999).

За багаторічну професійну діяльність у царині розвитку вугільної промисловості Євген Тимофійович нагороджений медаллю «За доблесну працю на відзначення 100-річчя від дня народження В. І. Леніна», медаллю ордена «За заслуги перед батьківщиною» ІІ ст. (1998), удостоєний почесного звання «Заслужений шахтар РРФСР» (1988).

Указом Президента України від 25 червня 2010 р. був призначений радником Президента України (поза штатом).

Євген Кроль одружений. Разом із дружиною Лідією Костянтинівною виховав трьох дітей: доньок Світлану й Олену та сина Олександра.< Куденко Григорій Овсійович   |   зміст   |   Кукуй Давид Пенхусович >