ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Левіт
Віктор Володимирович

Випускник гірничо-геологічного
факультету (1974 р.)

Генеральний директор
ВАТ «ДХК «Спецшахтобуріння».
Заслужений шахтар України, доктор технічних наук, професор,
академік АГН України
 

 
 

Народився 8 серпня 1951 р. у Донецьку. Після закінчення школи почав працювати свердлувальником Донецького машинобудівного заводу ім. 15-річчя ЛКСМУ, а згодом, у 1969 р., вступив до Донецького політехнічного інституту. За роки навчання Віктор Левіт виявив себе як старанний студент і активний учасник художньої самодіяльності. Очолювана ним команда КВК гірничо-геологічного факультету в 1971 р. стала чемпіоном інституту.

Здобувши кваліфікацію гірничого інженера-будівельника, В. В. Левіт більше 30-ти років пропрацював у тресті «Донецькшахтопроходка», пройшовши всі виробничі щаблі, а в 1991 р. став начальником найбільшого у країні шахтобудівного управління — ШПУ № 3, яким керував упродовж 16 років.

У період роботи в тресті Віктор Володимирович брав безпосередню участь у будівництві оборонних споруд СРСР, вугільних шахт, промислових підприємств. Неодноразово керував швидкісними проходками вертикальних стовбурів, зокрема у 2000–2006 рр. — на кращих шахтах України — ім. Засядька й «Червоноармійська-Західна № 1». За це в 2002 р. йому було присвоєно звання заслуженого шахтаря України.

19 січня 2007 р. В. В. Левіт був призначений генеральним директором ВАТ «ДХК «Спецшахтобуріння». Цю посаду обіймає і зараз. Організація, яку він очолює, є монополістом в Україні з буравлення шахтних стовбурів діаметром до 5 м.

Високий професіоналізм, відповідальність та блискучі організаторські здібності Віктора Володимировича дозволили йому заручитися довірою та підтримкою жителів Куйбишевського району м. Донецька, які з 1994 р. тричі обирали його депутатом місцевої ради.

Паралельно із трудовою діяльністю Віктор Левіт активно займається і науково-педагогічною. У 1993 р. він захистив кандидатську дисертацію, присвячену питанням армування стовбурів, а в 1999 р. — докторську на тему «Геомеханічні основи розробки й вибору комбінованих способів кріплення вертикальних стовбурів у структурно неоднорідних породах».

Прийшовши у 2001 р. на кафедру «Будівництво шахт і підземних споруд» Донецького національного технічного університету, В. В. Левіт очолив і успішно реалізовує науковий напрям із геомеханічних основ технологій спорудження шахтних стовбурів, що забезпечують високий рівень екологічної безпеки й ресурсозбереження.

Професор В. В. Левіт є членом кількох учених і експертних рад, бере активну участь у роботі відділення «Комплексне освоєння підземного простору» Академії гірничих наук України, неодноразово виступав на різних науково-технічних конференціях, зокрема й міжнародних, керує дисертаційними дослідженнями аспірантів та пошукувачів. У його активі — наукове керівництво й консультування трьох кандидатських і однієї докторської дисертацій.

Науково-технічні розробки Віктора Володимировича широко впроваджуються на шахтах Донбасу й високо поціновані державою. Указом Президента України від 17 грудня 2002 р. В. Левітові (у складі колективу авторів) присуджена Державна премія України в галузі науки й техніки за «Розробку й впровадження нових ресурсоощадних засобів кріплення й охоронних конструкцій капітальних виробок на основі геомеханіки системи «кріплення — породний масив», що забезпечують ефективну експлуатацію вугільних шахт України». У 2010 р. він нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ст.

В. В. Левіт — автор більше 140 наукових праць і чотирьох авторських посвідчень, співавтор підручників для вищої школи «Руйнування гірських порід вибухом» і «Буравлення стовбурів шахт і технічних свердловин», а також багатьох книг, посібників і методичних вказівок із шахтного й підземного будівництва.

Попри всю серйозність тієї діяльності, якою займається Віктор Володимирович, він — щира, проста й весела людина, однаково доступна для спілкування і на роботі, в інституті, й у побуті. У вільний час він любить грати в теніс і пише смішні вірші.



< Лагоша Олександр Геннадійович    |   зміст   |   Левшин Олександр Вікторович >