ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Лозовий
Валерій Миколайович

Випускник автомобільного
факультету (1985 р.)

Начальник Управління Державтоінспекції МВС України. Генерал-майор міліції
 

 
 

Народився у 1959 р. у с. Пліщіївка Костянтинівського району Донецької області.

Протягом 1977–1979 рр. служив у лавах Радянської армії у Центральній групі військ. У 1980 р. Валерій Лозовий став студентом Горлівського філіалу Донецького політехнічного інституту, де навчався на автомобільному факультеті.

Отримавши диплом у 1985 р., В. М. Лозовий почав працювати старшим інспектором ДПС окремого дивізіону Дорожньо-патрульної служби Управління внутрішніх справ м. Донецька. З 1986 до 1987 р. обіймав посаду інспектора з пропаганди та агітації у цій установі.

Упродовж 1987–1994 рр. Валерій Миколайович пройшов шлях від інспектора з дізнання, заступника командира до командира окремого батальйону ДПС ДАІ УВС м. Донецька. Наступні п’ять років працював заступником начальника відділу ДАІ УВС м. Донецька, а з лютого 1999 до березня 2010 р. — начальника відділу ДАІ м. Донецька УДАІ ГУМВС України в Донецькій області. Виконуючи свої професійні обов’язки, він завжди вболівав за права відповідальних та законослухняних учасників дорожнього руху.

За наказом МВС України від 16 березня 2010 р. В. М. Лозовий призначений начальником Департаменту Державтоінспекції МВС України.

Історія Державної автомобільної iнспекцiї Міністерства внутрішніх справ України починається 14 квітня 1997 р., коли Кабiнет Мiнiстрiв затвердив Положення «Про Державну автомобiльну iнспекцiю Мiнiстерства внутрiшнiх справ». У першi роки дiяльностi, коли відчувалася нестача квалiфiкованих кадрiв та досвiду роботи, не було нi патрульних автомобiлiв, нi радiозв’язку.Нагородження переможців Всеукраїнського
конкурсу дитячого малюнку «Ми зразкові
пішоходи! А ви — зразкові водії?», м. Київ, 2011 р.Міністр внутрішніх справ України
А. В. Могильов вітає В. М. Лозового із
присвоєнням звання генерал-майора міліції

Нині Державтоінспекція перебуває на стадії свого реформування, яке здійснюється з метою налагодження партнерських стосункiв мiж учасниками дорожнього руху, захисту їхніх законних прав та iнтересiв, гарантування безпеки дорожнього руху, ефективного запобiгання аварiйностi та протидiї злочинності на автошляхах України, надання необхідної допомоги всім учасникам руху, розшуку викрадених транспортних засобів. Вона також бере участь у пiдготовцi законопроектiв та контролює виконання нормативних актiв у сферi гарантування безпеки руху, розробляє новi навчальнi програми та проводить активну роботу з профiлактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Водночас вiдбувається технiчне переоснащення пiдроздiлiв iнспекцiї: запроваджуються новiтнi системи нагляду за дорожнім рухом, з розшуку викрадених авто, реєстрацiї транспортних засобiв, дiагностики автомобiлiв тощо. Значна увага придiляється пiдвищенню професiйного рiвня працiвникiв ДАI. На сьогодні особовий склад інспекції нараховує близько 23 тис. співробітників. У майбутньому в службi працюватимуть фахiвцi, якi отримали освітньо-квалафікаційний рівень бакалавра та магістра.

Валерій Миколайович — співзасновник Донецької міської організації «Фонд сприяння Донецькій міліції». Підлеглі вважають його відповідальним керівником та господарником.

Валерій Миколайович має дружну родину. Виховав доньку та сина.< Ліштовний Георгій Федорович    |   зміст   |   Лобачова Наталія Василівна >