ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Настуєв
Юрій Михайлович

Випускник гірничого
факультету (1975 р.)

Генеральний директор
ДП «Укршахтгідрозахист».
Кандидат технічних наук,
академік МАНЕБ
 

 
 

Народився 11 листопада 1948 р. у с. Старомихайлівка Мар’їнського району Донецької області. Батько, Михайло Семенович, присвятив понад 20 років свого життя нелегкій шахтарській праці. Мати, Ольга Костянтинівна, працювала вчителькою у середній школі.

Трудову діяльність розпочав у 1966 р. підземним гірником на шахті ім. Абакумова тресту «Донецьквугілля». Але юнацькі мрії про підкорення не лише надр, а й повітряних шляхів у блакитному небі привели до вступу у Харківське вище військове авіаційне училище у 1967 р. та служби у лавах Радянської армії.

Після повернення з армії в 1971 р. Юрій Настуєв вступив одразу на другий курс гірничого факультету Донецького політехнічного інституту.

Роки навчання в інституті запам’яталися насамперед високим професійним рівнем викладачів, цікавими лекціями, щирим бажанням досконало пізнати обрану професію гірника, теплими стосунками з однокурсниками, що підтримуються досі, яскравими подіями та знайомствами під час проходження виробничих практик.

Після закінчення інституту в 1975 р. Юрій Михайлович був направлений у шахтоуправління «Жовтневе» ВО «Макіїввугілля», де працював на посадах гірничого майстра, заступника начальника, начальника видобувної дільниці. У 1982 р. Юрій Настуєв призначений головним інженером шахтоуправління ім. Кірова ВО «Советськвугілля».

Протягом 1986–1998 рр. він працював директором шахтоуправління «Харцизьке», шахти «Іловайська» ВО «Жовтеньвугілля». Із червня 1998 р. призначений технічним директором — першим заступником генерального директора державної холдингової компанії «Шахтарськантрацит», а з вересня 1998 р. — генеральним директором — головою правління ДХК «Добропіллявугілля». У 1999–2005 рр. Ю. М. Настуєв працював на посадах генерального директора ВО «Укрвуглегеологія», ДП «Вуглеторфреструктуризація» і водночас займався науковою діяльністю. У березні 2002 р. захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності «Підземна розробка родовищ корисних копалин». Має низку наукових статей і публікацій із різних аспектів.Зустріч із міжнародним експертом програми TACIS
Шаміндером Пурі, квітень 2010 р.

З листопада 2006 р. — генеральний директор ДП «Укршахтгідрозахист». Діяльність підприємства спрямована на попередження підтоплення діючих шахт та прилеглих територій; забезпечення надійної експлуатації водовідливних комплексів ліквідованих шахт; виконання комплексу природоохоронних заходів; охорону земної поверхні та розташованих на ній будівель, споруд, водоймищ від негативного впливу наслідків ліквідації шахт; моніторинг стану природного середовища; впровадження нової техніки, передової технології, сучасних методів забезпечення відкачування та очищення шахтних вод. До складу підприємства мають бути передані водовідливні комплекси 27 ліквідованих шахт.

Завдяки цілеспрямованості, організованості та великій повазі до людей праці Юрій Настуєв користується заслуженим авторитетом у вугільній галузі та довірою співробітників. А завдяки притаманним йому активній життєвій позиції, оптимізму, готовності завжди прийти на допомогу його неодноразово обирали депутатом міських рад народних депутатів.

Як висококваліфікований гірничий інженер, ініціативний, енергійний та вимогливий керівник, Ю. М. Настуєв відзначений нагородами, які засвідчують його професійні досягнення: знаками «Шахтарська доблесть» I–III ст., знаками «Шахтарська слава» I–III ст. У 2005 р. обраний академіком Міжнародної академії наук із екології та безпеки життєдіяльності, а рішенням президії МАНЕБ від 25.09.2008 р. № 177 за плідну працю нагороджений медаллю ім. Ломоносова.

Разом із дружиною Таїсією Олексіївною виховав доньку Наталію. Дружина, донька та зять Сергій — також випускники Донецького національного технічного університету. Юрій Михайлович має двох обожнюваних онуків — учня шостого класу Юрія, названого на честь діда, та першокласницю Анастасію.

Головним життєвим принципом і запорукою успіху Юрія Михайловича є його кредо: «Все у наших руках, тому їх не можна опускати».< Нгуєн Ван Ан    |   зміст   |   Осокін Володимир Васильович >