ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Нгуєн
Ван Ан

Випускник електротехнічного
факультету (1967 р.)

Голова Національних зборів В’єтнаму
(2001–2006).
Почесний професор Донецького
національного технічного університету
 

 
 

Народився 1 жовтня 1937 р. у с. Мутан у провінції Нам Дінг (В’єтнам) у селянській родині. Свій трудовий шлях розпочав у 1954 р. (одразу після закінчення Першої індокитайської війни) електриком на ТЕС у Ханої, став членом її профкому і, як активний комсомолець, — заступником секретаря комсомолу.

У 1960 р., коли виникла нагальна потреба у спеціалістах у сфері енергетики, він спочатку отримав направлення на підготовчий факультет, а через два роки — на кафедру електротехніки Донецького політехнічного університету.

Здобувши вищу освіту в 1967 р., Нгуєн Ван Ан повернувся до В’єтнаму і приєднався до будівництва енергетичної компанії Ханоя, після закінчення якого до 1972 р. працював у енергетичній компанії «Намдінь». Упродовж наступного року він обіймав посаду заступника директора з технічних питань, став членом обласного комітету Комуністичної партії В’єтнаму. Етап становлення Нгуєна Ван Ана як фахівця та громадського діяча збігся зі складним періодом в історії його батьківщини: США вели жорстоку повітряну війну на півночі країни, обстрілюючи важливі об’єкти енергетики.

У 1974–1976 рр. Нгуєн Ван Ан працював у обласному комітеті Компартії провінції Намдінь і водночас навчався у Вищій партійній школі для перспективних керівників. Згодом був заступником керівника обласного виконавчого комітету провінції Ха Нам Нінь, де опікувався промисловістю, а пізніше — секретарем комітету м. Нам Дінь.Вручення Ордена Дружби Соціалістичної
Республіки В’єтнам ректору ДонНТУ О. А. МінаєвуНгуєн Ван Ан із Головою
Верховної Ради України В. Литвином

У 1981 р. Нгуєн Ван Ан став депутатом Національних Зборів В’єтнаму VII скликання і членом економічного планового бюджетного комітету. Протягом 1982–1986 рр. був кандидатом у члени Центрального комітету Компартії і секретарем її обласного комітету у провінції Ха Нам Нінь, а після VI З’їзду — постійним членом ЦК. Вже у 1987–1991 рр. Нгуєн Ван Ан обійняв посаду заступника голови з кадрових питань Центрального комітету. У складній політичній ситуації він завжди виявляв стійкість, волю й організаторський талант, залишаючись патріотом своєї батьківщини.

У 1996 р. Нгуєн Ван Ан продовжив партійну діяльність: був прийнятий до Політбюро Компартії, куди у 2001 р. обраний повторно, а також у Секретаріат ЦК. До 2006 р. був головою Національних зборів В’єтнаму.

За великий внесок у розвиток економіки країни у червні 2006 р. удостоєний найвищої державної нагороди — Ордена Хошіміна.

Сьогодні Нгуєн Ван Ан перебуває на заслуженому відпочинку, проживає у Ханої.< Мадар Олександр Ємерикович    |   зміст   |   Настуєв Юрій Михайлович >