ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Скубенко
Володимир Петрович

Випускник гірничого
факультету (1984 р.)

Народний депутат України.
Доктор економічних наук, професор
 

 
 

Голова Національної комісії з радіаційного захисту населення України, голова підкомітету з питань техногенної та радіаційної безпеки і надзвичайних ситуацій Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Народний депутат України V і VI скликань. Доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України

Народився 15 березня 1958 р. в Архангельській області (Росія) у сім’ї робітників ліспромгоспу. Трудову діяльність розпочав бетонником у будівельному управлінні «Нерудбуд» комбінату «Донецькважбуд» Міністерства будівництва підприємств важкої індустрії УРСР.

Після проходження служби у Військово-морському флоті у 1979 р. Володимир Скубенко вступив на гірничий факультет Донецького політехнічного інституту, обравши спеціальність «Управління гірничими підприємствами». В період навчання у виші він ініціював відтворення команди КВК факультету і став її капітаном, очолював студентський клуб. За високі успіхи та активну наукову діяльність В. П. Скубенко отримував стипендію ВЦРПС. Уперше в історії факультету разом зі своїми друзями Геннадієм Сичовим та Ігорем Середницьким Володимир захистив комплексний дипломний проект із прогнозування вентиляційних загрузок діючих шахт із використанням унікального програмного забезпечення і в 1984 р. отримав диплом із відзнакою.В. П. Скубенко — член постійної делегації
Генеральної асамблеї Парламентської
асамблеї Організації Чорноморського
економічного співробітництва.
2010 р., м. Трамзон (Турецька Республіка)

Після закінчення інституту В. П. Скубенко був гірничим майстром, помічником начальника дільниці, заступником голови профспілкового комітету шахти «Мушкетівська» Донецького виробничого об’єднання із видобутку вугілля «Донецьквугілля», а пізніше протягом трьох років працював у Будьоннівському районному та Донецькому міському комітетах КПУ.

У 1989 р. Володимир Петрович створив першу в Україні вертикально інтегровану компанію «вугілля– кокс–метал». Упродовж 1990–2001 рр. був комерційним директором, головою правління і президентом АТ «Радон». Він брав активну участь у створенні вільних економічних зон у Донецькій області, очолював наглядову раду СЕЗ «Донецьк».

У 1997 р. захистив кандидатську, а у 2002 р. — докторську дисертацію. З 1998 р. — доцент, з 2004 р. — професор.

Професійну та наукову діяльність Володимир Петрович успішно поєднує із громадською. Протягом 2002–2006 рр. був депутатом Донецької обласної ради. З 2006 р. — народний депутат України, голова підкомітету з питань техногенної та радіаційної безпеки і надзвичайних ситуацій Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. В 2009 р. В. П. Скубенко очолив Національну комісію з радіаційного захисту населення України.

За актвину виробничу, наукову та громадську діяльність нагороджений багатьма відомчими відзнаками Міністерства вугільної промисловості України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії наук України. Володимир Петрович нагороджний орденом «За заслуги» ІІІ ст., відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, нагородами міжнародних та всеукраїнських громадських організацій, зокрема орденом Святого князя Володимира.

Дружина Володимира Скубенка Ірина Станіславівна працює економістом, син Артем здобував вищу освіту у Великобританії та Україні, фінансист.

Основа успіху Володимира Петровича — тверда воля, потужний інтелект, непохитна віра у справедливість і гостре почуття відповідальності за себе, сім’ю, друзів та партнерів.< Скубашевський Станіслав Валеріанович    |   зміст   |   Сосіс Олександр Йосипович >