ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Сосіс
Олександр Йосипович

Випускник факультету
автоматики і телемеханіки (1982 р.)

Член Наглядової ради страхової групи «АСКА», президент ПАТ «ЗНКІФ «Українські збалансовані інвестиції»
 

 
 

Народився у 1955 р. у Хмельницькому.

У 1974–1976 рр. проходив військову службу у лавах Радянської армії. Демобілізувавшись, обрав фах інженера-електрика на факультеті автоматики і телемеханіки Донецького політехнічного інституту.

Після закінчення ДПІ у 1982 р. О. Й. Сосіс працював у Донецькміськтепломережі і Донецькому виробничо-технічному вузлі зв’язку. Саме освіта, здобута в інституті, стала базою успішного професійного зростання, забезпечила можливість кар’єрного зростання від звичайного робітника до заступника начальника виробничо-технічного вузла зв’язку.

У 1990 р. Олександр Йосипович взяв участь у створенні страхової компанії «АСКА», яку очолював з 1991 р. до кінця 2009 р. — спочатку як виконавчий, а з 1992 р. — як генеральний директор та президент.

ЗАТ «УАСК АСКА» — перша недержавна страхова компанія і перша серед вітчизняних компаній, яка відзначена рейтингом А+ «Високий рівень надійності зі стабільними перспективами» російського рейтингового агентства «Експерт РА».

Компанія «УАСК АСКА» — організація, що динамічно розвивається. Її діяльність базується на бізнес-принципах індивідуального підходу до кожного клієнта, відповідальності, відсутності бюрократизації, використанні сучасних та інноваційних методик. Дотримання таких засад забезпечує їй високу конкурентоспроможність та перемоги у державних тендерах (страхування проекту «Чорнобильське укриття» та ін.).О. Й. Сосіс і О. Ф. Філонюк — Голова Ради Ліги
Cтрахових Oрганізацій України на відкритті
пам’ятника страховому агенту з нагоди 20-ї
річниці компанії «АСКА», Донецьк, 2010 р.

У 2002 р. О. Й. Сосіс здобув другу вищу освіту, закінчивши Донецьку державну академію управління за спеціальністю «Фінанси» й отримавши кваліфікацію економіста.

З 2010 р. він є членом Наглядової ради страхової групи «АСКА», головою Наглядової ради і президентом ПАТ «ЗНКІФ «Українські збалансовані інвестиції».

У 2010 р. О. Й. Сосіс зареєстрував Всеукраїнську благодійну організацію «Фонд Олександра Сосіса», мета якої полягає у сприянні підвищенню іміджу страхування, підвищенні соціальної відповідальності учасників страхового ринку та визнанні їх професійних заслуг, формуванні громадської думки, створенні механізму підтримки кращих працівників страхової сфери, а також наданні матеріальної допомоги дітям, які потребують соціальної підтримки й опіки.

Олександр Йосипович — переможець номінації «Особистість страхового ринку» газети «Бізнес» (2000), лауреат загальнонаціональної програми «Людина року» у номінації «Менеджер року» (2002), кращий топ-менеджер України за рейтингом «Інвестгазети» (2002), потрапив у топ-десятку керівників страхового сектору за оцінкою «Гвардії керівників — 2009». Бере активну участь у громадському житті: вперше в Україні створив спеціалізований страховий телевізійний проект «Таке корисне страхування», який з успіхом транслювався на «5-му каналі».

Олександр Йосипович не лише успішний керівник та громадський діяч, а й турботливий чоловік і батько. Разом із дружиною Лілією Валеріївною виховує двох доньок — Анастасію та Владу.

У вільний час О. Й. Сосіс із задоволенням відвідує матчі донецького «Шахтаря» — команди, за перемоги якої вболіває з шести років. Також цікавиться літературою та живописом.< Скубенко Володимир Петрович    |   зміст   |   Соркін В’ячеслав Ісаакович >