ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Тарадайко
Наталія Анатоліївна

Випускниця інженерно-економічного
факультету (1987 р.)

Голова правління ПАТ «Банк Камбіо».
Кандидат економічних наук, доцент. Почесний консул Австрійської Республіки у м. Донецьк
 

 
 

Народився 10 жовтня 1954 р. у Донецьку в сім’ї Анатолія Олександровича (світлої пам’яті) і Тамари Павлівни Полянських. Мама свого часу закінчила хіміко-технологічний факультет Донецького політехнічного інституту.

Упродовж 1972–1977 рр. Наталія Тарадайко навчалася на інженерно-економічному факультеті ДПІ, де опанувала фах «Економіка, організація та планування машинобудівельної промисловості». Отримавши диплом, протягом року працювала молодшим науковим співробітником у лабораторії економіки виробництва Донецького заводу гірничого машинобудування ім. Ленінського комсомолу України, а з 1978 р. до 1981 р. — молодшим науковим співробітником кафедри економіки, організації та планування машинобудівельної та металургійної промисловості Донецького політехнічного інституту.

У 1981 р. Н. А. Тарадайко вступила на стаціонарне відділення аспірантури (з відривом від виробництва) та отримала направлення на навчання у Магдебурзький технічний університет ім. Отто фон Герине (Німеччина). У 1984 р. після захисту дисертації їй було присвоєно вчений ступінь доктора економічних наук.

До 1992 р. Наталія Анатоліївна обіймала посади асистента, а потім доцента кафедри економіки, організації та планування машинобудівельної та металургійної промисловості ДПІ. У цей період вона брала активну участь у розробці науково-договірних тем із підприємствами України (Донецьким машинобудівельним заводом, Ясинуватським машинобудівним заводом, Сумським машинобудівним заводом та іншими). У 1990 р. навчалася в інституті підвищення кваліфікації Всесоюзної академії зовнішньої торгівлі, де здобула освіту за фахом «Зовнішньоекономічні зв’язки».

Наталія Тарадайко — безпосередній учасник створення програми отримання подвійного голландсько-українського диплому для студентів, що опановують спеціальність «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» на економічному факультеті Донецького державного технічного університету спільно з Вищою школою економіки (м. Утрехт, Голландія).

Протягом 1992–1997 рр., підвищуючи кваліфікацію, вона виконувала науково-дослідну роботу разом із німецькими фахівцями у межах програми Німецької академічної служби обміну (DAAD) «Східно-Західне партнерство» з питань трансформаційних процесів у економіці України. Наступні три роки обіймала посаду провідного економіста, начальника відділу зовнішньоекономічних зв’язків, віце-президента АКБ «Донвуглекомбанк» (м. Донецьк).

З 1999 р. до 2001 р. Н. А. Тарадайко керувала управлінням із оподаткування банків та небанківських установ у Державній податковій адміністрації України. У 2001 р. повернулась на посаду заступника голови правління АКБ «Капітал».

У 2004 р. вона очолила правління ПАТ «Банк Камбіо» — молоду фінансову установу, яка прагне створити банк національного масштабу, відкрила філії у Донецьку, Дніпропетровську, Луганську та Запоріжжі.

Працюючи на відповідальних посадах у різних установах, Наталія Анатоліївна продовжує займатися науковою діяльністю. Вона керувала роботою двох аспірантів, долучалася до дослідження на тему «Індустріальна реструктуризація української економіки в перехідний період» у межах проекту «Інтас-Україна», який проводився сумісно Донецьким державним технічним університетом, Харківським політехнічним інститутом, Віденським інститутом підвищення кваліфікації (Австрія), Університетом Ніцци Софія Антиполіс (Франція).

Серед інтересів цієї успішної жінки — живопис вітчизняних і зарубіжних художників (має колекцію картин деяких представників сучасного мистецтва), гірськолижний спорт.

Наталія Анатоліївна має дружну сім’ю. Чоловік, Олександр Всеволодович, теж навчався на гірничому факультеті ДПІ. Син Дмитро продовжив родинну традицію — опанував спеціальність «Міжнародні економічні відносини, менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємств» на інженерно-технологічному факультеті Донецького державного технічного університету.

Життєве кредо ілюструє цілеспрямованість і вольовий характер Н. А. Тарадайко: «Ніколи не зупинятися на досягнутому — завжди прагнути більшого».



< Сумський Борис Олександрович    |   зміст   |   Тарасенко Леонід Михайлович >