Заслужений будівельник України, академік Академії будівництва України, член-кореспондент Академії екологічних наук України, кандидат технічних наук
Народився 30 квітня 1938 р. у Маріуполі. У 1960 р. закінчив ДПІ за фахом «Промислове й цивільне будівництво».
Трудову діяльність Роберт Зігмундович Уманський розпочав після закінчення інституту на будівництві Авдіївського коксохімічного заводу, обіймаючи посади від майстра до головного інженера й начальника управління «Промбуд». Згодом, протягом 1967–1985 рр., він неодноразово входив до складу груп радянських фахівців для роботи на будівництві великих промислових комплексів у країнах, що розвиваються (металургійні заводи в Індії, Пакистані, Нігерії). Працюючи на цих об’єктах, впроваджував передові вітчизняні методи технологій й організації будівельного виробництва. Його робота в цей період неодноразово відзначалася почесними грамотами посольств СРСР у цих країнах.
З 1970 по 1975 р. Роберт Уманський працював начальником відділу автоматизованих систем управління (АСУ) і заступником начальника ПКБ «АСУбуд» Мінважбуду УРСР. За його особистої участі були розроблені одні з перших в Україні алгоритми й програми із планування і керування будівельним виробництвом з використанням ЕОМ, які успішно впроваджувалися на комбінатах і у трестах «Донецькважбуд», «Донецькжитлобуд», «Донкоксохімбуд» та інших підприємствах будівельної галузі України.
У 1975–1980 рр. очолював комплекс із будівництва об’єктів коксохімічного виробництва на будівництві металургійного комплексу в м. Карачі (Пакистан).
З 1980 р. і дотепер Р. З. Уманський працює в інституті «Дондіпрооргшахтобуд». У 1988 р. він був призначений головним інженером, а в 1992 р. — директором інституту. З 2001 р. інститут «Дондіпрооргшахтобуд» було перейменовано на ВАТ «ДІОБ», а Р. З. Уманського призначено головою правління — генеральним директором.
В інституті під його керівництвом виконані проекти із шахтного будівництва й реконструкції об’єктів виробничої бази будівельних організацій України, Росії та інших республік колишнього СРСР, зокрема житлобудівельних комбінатів у Донецьку, Свердловську, Краснодоні (Луганської області), Воркуті (РФ), заводу «Сантехдеталь» у Донецьку, заводу залізобетонних виробів № 7 у м. Стаханові Луганської області. Також реалізовані проекти оснащення для проходки стовбурів у Донецькому і Печерському вугільних басейнах, у Якутії, розроблена уніфікація прохідницького устаткування, програма створення робочих місць і багато інших проектів на об’єктах вугільної промисловості й будівельної галузі.
Найбільш повно високі організаторські та професійні якості Роберта Зігмундовича розкрилися під час роботи на посаді директора інституту. В 1990-х роках з його ініціативи була налагоджена діяльність із пошуку нових замовників проектної продукції. Інститут почав займатися новою для нього тематикою — обстеженням і паспортизацією будинків та споруд, що дозволило пережити кризу в промисловості.
Завдяки своєчасному вирішенню поставлених завдань інститут зберіг свій потенціал і сьогодні виконує великий обсяг проектних робіт не лише в Україні, а й у країнах СНД. Наприклад, інститутом спроектовані складні інженерні споруди з водовідведення на будівництві Ірганайської ГЕС (Дагестан), технологія і комплекс устаткування для проходки за паралельною схемою Північного вентиляційного стовбура ВАТ «Гайський ГЗК» (Росія), а також завод із виробництва бетонної суміші в Макіївці, будівля Апеляційного суду в Донецьку, сервісно-торговий центр «Тріол-Авто» у Донецьку й багато інших.
Із грудня 2007 р. ВАТ «ДІОБ» є дійсним членом Донецької торгово-промислової палати й Торгово-промислової палати України.
Виробничу діяльність Роберт Зігмундович успішно поєднує із науковою. В 1974 р. при Харківському інженерно-будівельному інституті захистив дисертацію на тему «Дослідження технологічності конструктивних рішень спорудження коксових цехів». Він є автором більш як 70 друкованих праць із проблем удосконалення конструкцій і технології будівельних робіт.
За великий внесок у теорію і практику розвитку будівельної галузі у 2008 р. йому присвоєно почесне звання «Заслужений будівельник України».
Діяльність Р. З. Уманського, який досяг високих показників роботи інституту в умовах ринкової економіки, здобула визнання міжнародних організацій. Так у 2005 р. Європейська Бізнес Асамблея (Оксфорд, Англія) нагородила його міжнародним орденом Сократа. У 2008 р. Експертна рада Міжнародної іміджевої програми «Лідери ХХІ століття» відзначила діяльність Р. З. Уманського медаллю «Зірка Пошани» ІІ ст. Крім того, Роберт Зігмундович є повним кавалером знака «Шахтарська слава».
|