ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Фарберов
Веніамін Ісакович

Випускник металургійного
факультету (1971 р.)

Генеральний директор Спеціалізованого виставкового центру «ЕКСПОДОНБАС»
 

 
 

Кандидат економічних наук, дійсний член Академії економічних наук України. Депутат Донецької обласної ради III–VI скликань.

Народився 20 січня 1949 р. у Донецьку.Інтерв’ю з журналістами під час
XI Міжнародної спеціалізованої виставки
«Вугілля/Майнінг-2010»— єдиного вугільного
форуму в Україні й провідного заходу
гірників України, країн СНД і зарубіжжя

Трудовий шлях Веніаміна Фарберова розпочався у 1971 році в Управлінні № 1 тресту «Донецькшахтобудмонтаж» Міністерства вугільної промисловості України, куди він був направлений після закінчення із відзнакою Донецького політехнічного інституту. За час роботи в Управлінні В. І. Фарберов пройшов шлях від інженера до заступника начальника управління з виробництва і брав участь у будівництві багатьох об’єктів. Серед найважливіших був і Спеціалізований виставковий центр, спочатку призначений для проведення вугільних виставок. Його відкриття було приурочено до міжнародної виставки «Вугілля-83».

Коли Веніамінові Ісаковичу запропонували очолити Виставковий центр, він, як керівник із серйозним стажем роботи, зрозумів доцільність проведення в ньому виставок не лише з вугільної, а й з інших тематик, які розкривали б колосальний промисловий, науково-технічний та інтелектуальний потенціал Донбасу зокрема й України в цілому. Так почалася довга і наполеглива робота колективу «ЕКСПОДОНБАС» під керівництвом В. І. Фарберова з розвитку виставкової діяльності в Донбасі.

Тридцять років плідної праці у виставковому бізнесі принесли відчутні результати. Сьогодні «ЕКСПОДОНБАС» — це не просто комерційне підприємство, це лідер виставкової індустрії України, одне з найважливіших надбань і візитна картка Донбасу. Тематика його виставок охоплює практично всі напрямки економіки, передусім характерні для Донбасу: вугілля, металургія, машинобудування, надра, енергетика, енергозбереження та інші.

Солідний досвід організації і проведення виставкових заходів дозволив «ЕКСПОДОНБАС» стати членом провідних виставкових спілок: Виставкової федерації України, Російського союзу виставок і ярмарків, Всесвітньої асоціації виставкової індустрії, а персональний авторитет В. І. Фарберова — бути обраним до їхніх керівних органів.

Веніамін Ісакович веде активне життя політика. Як депутат Донецької обласної ради III, IV, V, VI скликань входить до складу комісії з питань інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв’язків, інноваційної діяльності. До нього звертаються виборці, і він допомагає всім — організаціям, підприємствам, лікарням, школам і звичайним людям.

Колосальна працездатність дозволила В. І. Фарберову стати кандидатом економічних наук, дійсним членом Академії економічних наук України. Його кандидатська дисертація, захищена 2001 року, була безпосередньо пов’язана із професійною діяльністю і присвячена темі формування ефективного механізму управління виставковими підприємствами.Спеціалізований виставковий центр «ЕКСПОДОНБАС» — лідер виставкової індустрії України,
надбання і візитна картка Донбасу

Не перерахувати всіх грамот та нагород, які отримав генеральний директор «ЕКСПОДОНБАС». За трудові досягнення його нагороджено знаком «Шахтарська слава» трьох ступенів, знаком «Шахтарська доблесть» ІІІ ст. За вагомий внесок у розвиток виставкової діяльності, багаторічну сумлінну працю — Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, двома почесними грамотами Донецької облдержадміністрації та Донецької обласної ради. У 2004 році йому присвоєно міжнародну нагороду від Асамблеї ділових кіл України у проекті «Лідери XXI століття» — «Золотий Меркурій».

У 2004 р. В. І. Фарберов обраний почесним президентом Асоціації механіків «АсоМ». Цього ж року під час формування нового складу президії Міжнародного союзу виставок і ярмарків його обрали віце-президентом, що відповідає за роботу виставкових організації країн СНД і Балтії, які входять до союзу. З листопада 2006 р. — член ради директорів Всесвітньої організації виставкової індустрії від України.

Усі ці нагороди та регалії не дають Веніаміну Ісаковичу підстав спочивати на лаврах. Він сповнений сил та нових ідей, як і тридцять років тому. Підтвердженням цього є будівництво нового виставкового павільйону на 10 000 м2, який відкрився до X Міжнародної виставки «Вугілля/Майнінг–2008». Тепер загальна виставкова площа «ЕКСПОДОНБАС» складає 25 000 м2, із них 18 000 м2 — закриті. Завдяки високій технічній оснащеності стало можливим проведення не тільки виставкових заходів, а й конгресових, корпоративних, шоу-програм тощо. Для цього спеціально обладнані приміщення: на першому поверсі — великий зал площею 10 000 м2, два зали площею по 600 м2, на другому поверсі — зал на 4400 м2, на третьому — 1700 м2. Скрізь встановлене сучасне технічне оснащення. Виставковий центр має свій прес-центр, який також забезпечений найсучаснішим мультимедійним презентаційним і сценічним обладнанням і вміщує кілька залів (конференційні — на 250, 60 та 40 осіб і фуршетний), а також кімнати для переговорів.

В активі «ЕКСПОДОНБАС» величезний досвід організації і проведення різноманітних заходів. Приклад цього — щорічний Міжнародний інвестиційний саміт за участю Президента України, перших осіб держави, високопоставлених закордонних гостей.

Колектив Спеціалізованого виставкового центру «ЕКСПОДОНБАС» на чолі з його беззмінним лідером Веніаміном Ісаковичем Фарберовим завжди радий співпраці і готовий своєю роботою допомогти в здійсненні планів і задумів учасників виставок. Тому не випадково головним девізом директора і всього колективу є слова, підтверджені багаторічною наполегливою працею: «Наші гарантії — досягнення багатьох фірм, що почали свій бізнес з участі у виставках «ЕКСПОДОНБАС».

У Веніаміна Ісаковича прекрасна дружна сім’я, двоє дітей та троє онуків. Син В’ячеслав, також як і батько, випускник ДонНТУ (гірничо-геологічний факультет, 1994). Вільний час Веніамін Ісакович присвячує читанню ділової літератури та спорту.< Уманський Роберт Зігмундович    |   зміст   |   Федоров Савелій Дмитрович >