ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Чаленко
Віктор Іванович

Випускник хіміко-технологічного
факультету (1985 р.)

Голова правління ПАТ «ЯКХЗ»
 

 
 

Народився 14 листопада 1961 р. в Углєгорську в родині шахтаря Івана Ілліча Чаленка та Ольги Григорівни.

Після закінчення школи у 1976 р. вступив до Донецького політехнікуму, а згодом, у 1980 р., продовжив навчання в Донецькому політехнічному інституті за спеціальністю «Хімічна технологія твердого палива».

Трудову діяльність В. І. Чаленко розпочав у 1985 р. апаратником бензольного відділення коксохімічного цеху Макіївського коксохімічного заводу. Потім працював газівником коксових печей, начальником виробничої дільниці уловлювання коксохімічного цеху.

У 1987 р. у званні лейтенанта його було призвано до збройних сил. Під час служби він обіймав посаду начальника відділення регламенту і ремонту зенітно-ракетного дивізіону.

Після служби в армії у травні 1989 р. повернувся на Макіївський коксохімічний завод і працював майстром з обігріву та регулювання коксових печей, майстром основної виробничої дільниці, начальником коксового цеху, головним інженером–заступником директора заводу. У березні 2004 р. В. Чаленка було переведено до ПАТ «ЯКХЗ», де він зараз обіймає посаду голови правління.

Працюючи на цьому підприємстві, Віктор Іванович проявив себе насамперед як талановитий керівник та досвідчений фахівець. Під його керівництвом на заводі впродовж останніх років триває реконструкція та модернізація виробництва.

За час роботи Віктора Чаленка на посаді голови правління ПАТ «ЯКХЗ» неодноразово ставало переможцем конкурсу «Макіївська весна» у номінаціях «Підприємство року», «Краще підприємство металургійної галузі», «За створення нових робочих місць». Окрім цього, у 2005 р. завод отримав диплом «Кращий платник податків України», а у 2006 р. — грамоту Всеукраїнського конкурсу «Кращий роботодавець року» «За організацію безпечного ведення робіт». У 2003–2005 рр. підприємство одержувало сертифікати рейтингу «Топ-100. Кращі компанії України», а у 2005 і 2008 рр. ставало лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України».Турнір на першість Донецької області.
Дивізіон «Б», ХК «Альянс» — ХК «Восток», 2010 р.Пуск коксової батареї №1 на ПАТ «ЯКХЗ», 2006 р.


Одночасно з виробничою діяльністю Віктор Іванович бере участь у житті міста: у 2010 р. його було обрано депутатом Макіївської міської ради.

За багаторічну плідну працю та активну громадську діяльність В. І. Чаленко неодноразово нагороджений почесними грамотами та подяками, а його внесок у розвиток духовності суспільства був відзначений нагородами Української православної церкви: орденами Нестора Літописця та Iллi Муромця ІІ ст. Він очолює раду парафії храму на честь Святої великомучениці Варвари, що був зведений і освячений у 2008 р. на території підприємства.

Віктор Іванович полюбляє активний відпочинок. Важливе місце у його житті займає спорт: хокей, волейбол та футбол. Уважний і турботливий батько, він виховав двох дітей. Син Дмитро у 2006 р. закінчив Донецький національний технічний університет за фахом «Електропривод та автоматизація промислових установок», донька Валерія навчається в ДонНУ.

Життєвим кредо В. І. Чаленка є вимогливе ставлення насамперед до себе самого. Він впевнений, що лише сувора самодисципліна, невпинне професійне зростання може забезпечити успіх у будь-якій діяльності.< Цапов Георгій Петрович    |   зміст   |   Чернишенко Олександр Олександрович >