ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Шелудченко
Володимир Ілліч

Випускник механічного (1974 р.)
та гірничо-геологічного (1987 р.) факультетів

Голова наглядової ради
ВАТ «Донецькоблгаз»
 

 
 

Заслужений працівник промисловості України, ветеран праці. Професор, доктор технічних наук, кандидат економічних наук.

Народився 8 липня 1949 p. у м. Макіївка Донецької області в сім’ї Іллі Андрійовича та Єлизавети Максимівни Шелудченків.

Після закінчення будівельного технікуму у 1968 р. працював на різних робітничих посадах, а вже навчаючись в інституті, з 1971 р. обіймав керівні посади. У 1974 р. здобув вищу освіту за спеціальністю «Механічне устаткування заводів чорної металургії» і фах інженера-механіка в Донецькому політехнічному інституті.

У 1983 р. В. І. Шелудченко закінчив Вищу партійну школу при ЦК Компартії України і розпочав свою кар’єру в органах державної виконавчої влади: обіймав посаду другого секретаря міськкому партії, потім працював головою виконкому міської ради народних депутатів м. Добропілля, головою та першим заступником голови виконкому обласної ради народних депутатів у Донецькій області.

Перебуваючи на керівних посадах у державних установах та на підприємствах, Володимир Шелудченко невпинно продовжував шлях самовдосконалення й у 1987 р. здобув другу вищу освіту за спеціальністю «Будівництво підземних споруд і шахт», адже вважав, що керувати вугільним регіоном має людина з відповідною освітою.

З 1991 р. очолював ВАТ «Донецькоблгаз», протягом липня-жовтня 1997 р. працював першим заступником голови Головного державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України. З січня 2003 р. до березня 2005 р. обіймав посаду першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», а у 2006–2007 рр. був головою правління цієї компанії.

З ініціативи та під керівництвом Володимира Ілліча були розроблені та впроваджені технологія будівництва й ремонту поліетиленових газопроводів, система автономного теплопостачання, лабораторія з контролю за складом природного газу, а також лабораторії з перевірки побутових та промислових газових лічильників.

Для вирішення побутових питань були збудовані бази відпочинку на Азовському узбережжі й Сіверському Донці. Завдяки частковій участі у будівництві ВАТ «Донецькоблгаз» працівники мали можливість поліпшити свої житлові умови.

Володимир Шелудченко продовжує підтримувати стосунки з ДонНТУ, забезпечуючи співпрацю між вузом та ВАТ «Донецькоблгаз». За спонсорської підтримки компанії в 1997 р. на одній із кафедр був створений і обладнаний дисплейний клас на сім робочих місць із виходом в Інтернет, створений навчально-методичний фонд спеціальної літератури з програмування й менеджменту у виробничій сфері. Крім того, у 2002–2005 рр. Володимир Ілліч очолював кафедру технічної теплофізики Донецького національного технічного університету.

В. І. Шелудченко — автор 80 наукових робіт (зокрема й навчальних та методичних посібників із грифом Міністерства освіти і науки України) і 19 патентів на винаходи, прихильник усього нового, що накопичено світовою наукою та практикою газопостачання. Він неодноразово заохочувався Почесними грамотами НАК «Нафтогаз України». Нагороджений медаллю «Ветеран праці» (1990), орденом «За заслуги» ІІІ ст. (2004) та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004).

Вже багато років свій вільний час Володимир Шелудченко присвячує грі у теніс, захопленню фотографією, музикою, співає та грає на музичних інструментах, виконує пісні на власні вірші.

У родині Володимира Ілліча та його дружини Олени Миколаївни, яка подарувала йому двох доньок — Оксану та Ольгу, підростають два онуки та онучка.< Янукович Віктор Федорович    |   зміст   |   Випускники ДонНТУ із Соціалістичної Республіки В’єтнам >