Олексій ГригоровичБІЛЯНСЬКИЙ

ВИПУСКНИК ФАКУЛЬТЕТУ
ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ (1980 р.)

ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР НОВО-ОСКОЛЬСЬКОЇ ФІЛІЇ
ТА КОНСУЛЬТАНТ ФІЛІЙ ТОВ «ЕКСОН-НАФТА»

Народився 12 січня 1954 р. у с. Кам’янка Новопсковського району Луганської області. Батько, Григорій Данилович, та мати, Уляна Федорівна, працювали у місцевому сільському господарстві.
Технічними дисциплінами Олексій Білянський захопився ще в юнацькі роки. Першими його наставниками у сфері точних наук були вчитель фізики Борис Григорович Василенко та директор школи Олексій Петрович Бутков. Саме ці талановиті педагоги вплинули на вибір майбутньої професії. У 1971 р. Олексій Григорович вступив до Сєверодонецького радіотехнічного училища, закінчивши яке розпочав свій трудовий шлях налагоджувачем радіоапаратури на заводі авіаційного приладобудування у м. Енгельс.
Дружина Наталія із синами
Миколою та Сергієм
Після служби у військово-морському флоті О. Г. Білянський навчався на підготовчому відділенні Харківського інституту радіоелектроніки, а в 1975 р. став студентом факультету обчислювальної техніки, де обрав спеціальність «Інженер-системотехнік».
Про студентські роки в Олексія Григоровича залишилися найкращі спогади. В інституті він не тільки здобув ґрунтовні професійні знання, а й розвинув власні організаторські та лідерські здібності: був старостою групи, заступником секретаря партійного бюро факультету, брав активну участь у роботі профспілкового комітету ХІРЕ, студентських будівельних загонів. Сьогодні часто згадує «третій трудовий семестр» на будівництвах у Західному Сибіру, на Камчатці, де пройшов шлях від командира лінійного загону до головного інженера Ново-Уренгойського зонального загону. Саме під час навчання у виші він виробив тактику прийняття важливих рішень у різноманітних життєвих ситуаціях.
Особливо запам’яталися О. Г. Білянському лекції з фізики доцента Ю. В. Шубіна, теоретичних основ електротехніки професора В. В. Смілякова, електроніки доцента І. Я. Журавльова, арифметичних і логічних основ цифрових автоматів професора А. Г. Євдокимова, філософії доцента В. С. Бакірова, а також наукова діяльність на кафедрі обчислювальної техніки, у деканаті та партбюро факультету під керівництвом професора М. Ф. Бондаренка.
Отримавши диплом, Олексій Григорович залишився на кафедрі обчислювальної техніки ХІРЕ. A з 1980 до 1993 р. обіймав інженерні посади в обчислювальному центрі університету та був керівником ЕОМ «ЄС-1022».
Татри, 2011 р.
Протягом 1993–2006 рр. очолював різні структурні підрозділи підприємств, які працювали у газопромисловому комплексі Російської Федерації. З 2006 р. О. Г. Білянський — виконавчий директор Ново-Оскольської філії та консультант філій ТОВ «Ексон-Нафта».
Олексій Білянський підтримує тісні зв’язки з alma mater: бере участь у заходах, спілкується з ученими та друзями, які свого часу були його колегами.
Зі своєю майбутньою дружиною Наталею Растригіною Олексій Григорович навчався у одній групі. Зараз вона професійний психолог. У їхній родині виросло двоє синів. Старший, Микола, обрав професію юриста, а молодший, Сергій, продовжив сімейну традицію і закінчив факультет прикладної математики і менеджменту Харківського державного технічного університету радіоелектроніки.
Серед захоплень О. Г. Білянського — полювання, подорожі та гірські лижі.
У житті він керується мудрими настановами класиків світової літератури: «Недостатньо тільки отримати знання — треба знайти їм застосування» (І. В. Ґете), «Недостатньо лише бажати — потрібно робити» (Ч. Діккенс). А душею будь-якої справи та запорукою добробуту вважає працьовитість.

<< БАРДАЧОВ Юрій Миколайович      [ зміст ]      БОНДАРЕВ Сергій Артемович >>