Віктор ІвановичЗУБКО

ВИПУСКНИК РАДІОТЕХНІЧНОГО
ФАКУЛЬТЕТУ (1971 р.)

ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА
НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ
ПРИЛАДОБУДУВАННЯ ІМ. В. В. ТИХОМИРОВА.
ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ
МОСКОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Народився 23 лютого 1950 р. у с. Африканівка Барвінківського району Харківської області. У 1966 р., після закінчення середньої школи, вступив до Харківського інституту радіоелектроніки (ХІРЕ) на радіотехнічний факультет, обравши спеціальність «Конструювання й технологія виробництва радіоапаратури», й закінчив його в 1971 р.
Роки в ХІРЕ викликають найтепліші, яскраві й незабутні почуття студентського братерства, глибоку вдячність викладачам за те, що вони дбали про усіх студентів, за їхню величезну працю, за те, що вони дали знання, завдяки яким молоді майбутні фахівці отримали путівку в життя, стали професіоналами. Віктор Іванович згадує: «Наша група КР 66-4 є однією із найбільш дружних на факультеті, і час це підтвердив: це єдина група, яка регулярно, кожні п’ять років після випуску зустрічається у своїй alma mater: В. Н. Ампілова, М. А. Бломеріус, О. І. Гайдар, Є. І. Горячих, С. В. Должикова, А. Я. Зельбет, В. І. Зубко, А. Г. Кавун, С. Г. Калашникова, М. А. Клочко, Г. П. Колєснікова, К. В. Колєсніков, Ю. І. Корольов, В. І. Леонідов, В. А. Максименко, Р. Ф. Мартиненко, Ю. Є. Нехаєв, Є. В. Пехтерева, А. В. Пономаренко, А. М.Прокоп’єв, Н. Г. Пугачова, Т. Н. Росік, В. А. Cердюк, В. І. Сидько, Є. В. Сухотін, А. І. Фоменко, С. Е. Чакрян, Е. Г. Чернобай».
До 1972 р. В. І. Зубко працював на Кишинівському радіотехнічному заводі «Сигнал» інженером-технологом, а в 1972 р. був направлений у Конструкторське бюро приладобудування (м. Жуковський Московської області) інженером-конструктором, де працює до сьогодні.
Науково-дослідний інститут приладобудування ім. В. В. Тихомирова — провідний російський центр із розробки систем керування озброєнням (CКО) літаків-винищувачів, а також мобільних зенітних ракетних комплексів середньої дальності ПВО Сухопутних військ.
Найбільш відомі у світі такі розробки НДІП: СКО для літаків Міг-31, Су-27, Су-33, Су-30МКК, Су-30МК2, Су-30МКИ, Су-27СМ, Су-35, а також ЗРК серій «КУБ» («Квадрат») і «БУК». НДІП є головним підприємством зі створення радіоелектронної інтегрованої системи на основі активних фазованих решіток для винищувача п’ятого покоління. Продукція, розроблена в НДІП, перебуває на озброєнні 34 країн. У галузі цивільної тематики в НДІП розробляються і виготовляються автоматичні системи керування, діагностики та безпеки електропоїздів і поїздів метро. Також НДІП спеціалізується на розробці гідроакустичного обладнання для морських пошуків, вимірювальних робіт, обстеження підводних частин гідротехнічних будівель, пошукових робіт на акваторіях.
Віктор Іванович з онуком Миколою
У НДІПриладобудування ім. В. В. Тихомирова Віктор Іванович працював на різних посадах: інженера-конструктора, начальника конструкторської бригади, начальника лабораторії, заступника керівника науково-виробничого комплексу мікроелектроніки — заступника головного конструктора, начальника науково-виробничого відділу. З 1993 р. він — заступник генерального директора інституту.
В. І. Зубко є лауреатом першої і другої премій ім. В. В. Тихомирова, відзначений п’ятьма урядовими нагородами, а також орденом «Професіонал Росії». Має почесне звання «Заслужений працівник промисловості Московської області», занесений в енциклопедію «Радіолокація Росії», до біографічної енциклопедії «Озброєння й військова техніка Сухопутних військ Росії», представлений до занесення у видання «Кращі люди Росії».
Найбільше захоплення Віктора Зубка — дайвінг. Він має сертифікацію підводного плавця за кількома міжнародними системами: PADI (MSD — Master Scuba Diver), CMAS***, TDI. У його активі кілька сотень занурень, зокрема проходження BLUE HOLL (2005 р., RED SEA-DAHAB, більше 60 метрів).
Віктор Іванович одружений, має двох синів та онука.

<< ДУДКІН Сергій Анатолійович      [ зміст ]      МОРОЗ Борис Іванович >>