Народився 25 січня 1970 р. у м. Києві.
У 1992 р. закінчив Київський державний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова за спеціальністю «Математика і фізика». У 1999 р. став випускником Національної академії управління за спеціальністю «Фінанси» та здобув кваліфікацію магістра з фінансового менеджменту.
У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 08.02.03 — «Організація управління, планування і регулювання економікою». У цьому ж році йому присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів і банківської справи ВНЗ «Національна академія управління».
Педагогічну діяльність розпочав у 1992 р. у Технічному ліцеї Київського політехнічного інституту, а науково-педагогічну — в 1993 р. у Національній академії управління, де викладав такі дисципліни, як «Вища математика», а трохи згодом, з 1999 р., — «Мікроекономіка», «Фінансовий менеджмент» та «Інвестування». За запрошенням працював у Національному авіаційному університеті та Дипломатичній академії України при МЗС України, де викладав дисципліни «Міжнародні економічні відносини» і «Міжнародна конкурентоспроможність країн».
Науково-педагогічну діяльність в КНЕУ розпочав у 2004 р. на кафедрі міжнародної економіки, де працював доцентом до 2015 р. Викладав дисципліни «Міжнародна економіка» та «Міжнародний економічний аналіз» і проводив тренінги з міжнародної економіки.
Проходив стажування в Університеті Центрального Ланкаширу (програма Британської ради в Україні), був учасником програми з підготовки фахівців у сфері європейської інтеграції, яка проходила у 2001–2003 рр. за сприяння Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Чеській Республіці, пройшов фахову підготовку як аналітик з міжнародних відносин у Торонтському та Йоркському університетах (Канада), стажувався у Карловому університеті (Прага, Чеська Республіка). Протягом останніх восьми років пройшов перепідготовку як практичний психолог-психотерапевт.
Загальний стаж науково-педагогічної роботи – 24 роки, в КНЕУ ім. В. Гетьмана — 12 років.
Основним своїм фахом вважає роботу з людьми.
Захоплення — музика 60–80 р., сучасна поезія.
Має двох синів.
Своєрідним життєвим гаслом для О. Ю. Паценка стали такі слова: «Якщо не я за себе — то хто за мене? Якщо я тільки за себе — то хто я? І якщо не зараз — то коли?».
|