Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Видавничий центр «Логос Україна»
 
   
БЕРЕСНЕВ
Сергій МиколайовичВипускник
факультету маркетингу
(2005)

Керівник корпоративного університету
«Метінвест Холдинг»
 
 

Народився 13 грудня 1982 р. у сім’ї Миколи Володимировича та Антоніни Вікторівни Бересневих. Мати, щиро вболіваючи за долю сина, хотіла, аби той здобув економічну освіту в одному з кращих вишів країни такого профілю — Київському національному економічному університеті.

Так, протягом 2000–2005 рр. С. М. Береснев навчався на факультеті маркетингу (кафедра управління персоналом і економіки праці) КНЕУ. На перших курсах Сергій більше цікавився футболом, і, навіть, потрапив до збірної КНЕУ. Сьогодні він зазначає, що не відомо, як склався би його життєвий шлях, якщо б він не отримав цінну життєву пораду від батька — «Заробляти головою, а не ногами». І саме після цієї чоловічої бесіди Сергій почав будувати фундамент своєї майбутньої кар’єри, а гру у футбол перетворив на хобі. Вже на IV курсі Сергій чітко вирішив, що його професійний шлях обов’язково буде пов’язаний зі сферою управління персоналом. Паралельно з навчанням він розпочав свою трудову діяльність у «Comilfo Executive Search», де займався дослідженням ринку праці та адміністрував базу даних компанії. За досить короткий термін Сергію Миколайовичу вдалося зарекомендувати себе справжнім професіоналом, і він отримав запрошення на роботу від компанії «Industrial Power Recruitment Agency», де почав займатися пошуком та підбором персоналу середнього рівня. Згодом він отримав запрошення від найбільш успішної на той час компанії у сфері HR-консалтингу «Ward Howell International — Ukraine», де впродовж двох років успішно виконував проекти з пошуку персоналу вищої керівної ланки для найбільших приватних компаній України.


У сімейному колі разом з дружиною Юлією та сином Данилом

На початку 2000‑х рр. банківський сектор стрімко зростав. З появою нових локальних та міжнародних гравців конкуренція на ринку праці постійно загострювалася. Така ситуація вимагала залучення ­висококваліфікованих фахівців із пошуку та підбору персоналу, які б змогли швидко, якісно та у повному обсязі закрити усі вакансії організації.

У 2006 р. новостворений «Universal Bank», що входив до однієї з найбільших швейцарських банківських груп «Eurobank EFG», запросив С. М. Береснева на роботу з метою активної експансії на ринку України. За перший рік роботи було відкрито більш як 100 відділень по всій країні, побудовано нову структуру банку і підібрано необхідний персонал, налагоджено роботу зі ЗМІ та вишами. До речі, Сергій Миколайович зазначає, що в межах тестування кандидатів найкращі показники знань серед студентів були саме в КНЕУ.

Згодом С. М. Береснев отримав запрошення від ПАТ «Альфа-Банк» (Україна) щодо заміщення вакантної посади керівника з управління персоналом в Корпоративному блоці (більше ніж 300 співробітників по всій країні). Окрім підбору персоналу, до його обов’язків також входили розробка та адміністрування систем мотивації, розвиток та дизайн організаційних структур, кадрова методологія та інші питання з управління персоналом блоку.

Перший керівний досвід Сергій Миколайович отримав, працюючи в ПАТ «Банк Русский Стандарт» (Україна) на посаді начальника Управління по роботі з персоналом. З перших днів своєї роботи він активно займався реформуванням структури банку, ­налагодженням HR-процесів, підбором (з 900 до 5000 співробітників) та побудовою системи навчання персоналу, а також комплекс­ною системою оплати праці та мотивації працівників.


Лижний спорт як спосіб відпочинку

З 2013 по 2016 р. обіймав посаду директора Департаменту по роботі з персоналом і входив до складу Правління новоствореного ПАТ «Банк Михайлівський». Банк було засновано в 2013 р. і С. М. Береснев одним із перших приєднався до його складу. За час роботи були запущені комплексні системи мотивації, навчання та підбору персоналу, що відзначили експерти ринку. У 2014 р. банк став призером HR-Brand у номінації «Україна», а в 2015 р. — переможцем конкурсу у цій же номінації.

У 2014 р. «Банк Михайлівський» увійшов до ТОП-150 кращих роботодавців України за версією видання «Капітал». Також у 2015 р. Сергій Миколайович увійшов до ТОП-3 кращих HR-директорів України за версією видання «DELO.UA».

У 2016 р. тижневик «Бізнес» за участі експертів ринку провів дослідження кращих роботодавців України. За його результатами «Банк Михайлівський» увійшов до ТОП-10 у трьох номінаціях: «Краща HR-команда», «Краща стратегія на ринку HR», «Краще інноваційне рішення на ринку Human Resources».

З вересня 2016 р. С. М. Береснев обіймає посаду керівника корпоративного університету «Метінвест Холдинг». До основних завдань Сергія Миколайовича належать: стратегічне управління системою менеджерського навчання керівної ланки, запуск автоматизованої системи з управління навчанням, впровадження інструментів дистанційного та електронного навчання та розвитку персоналу.

У 2016 р. отримав ступінь МВА у Единбурзькій бізнес-школі (Heriot-Watt University, Шотландія). Є членом найбільшої асоціації професіоналів у сфері управління персоналом — Society of Human Resources Managers (США) та сертифікованим практиком з оцінки персоналу (профільний аналіз особистості) за системою «Thomas International».


Гра у сквош — невід’ємна
частина дозвілля

КНЕУ відіграв значну роль у професійному становленні С. М. Береснева. Саме в університеті він отримав базові знання, які дали йому перші конкурентні переваги. Зазначає, що освіта має ключове значення в житті кожної людини. І чим кращий університет для її здобуття, тим більше переваг отримує випускник на ринку праці серед однолітків. До того ж, важливі не тільки вивчені дисципліни, але й викладачі, їхнє бажання передати своїм вихованцям якомога більше як фахових, так і загальноосвітніх знань, вміння знаходити індивідуальний підхід до студентів, їхня доступність поза межами аудиторії та підтримка під час проходження практики. Усі ці риси притаманні викладацькому складу факультету маркетингу альма-матер Сергія Миколайовича. Зі студентського життя найбільше запам’яталася виробнича практика в компанії «Smirnoff» (виробництво горілчаної продукції), генеральний директор якої стверджував, що всі, хто проходить практику «не для формального підпису», мають відрізняти продукцію компанії від конкурентів. Також він згадує, що вперше в університеті написав дипломну роботу з рекрутменту, а саме про принципи та умови роботи рекрутингових агенцій на території України.

Сьогодні С. М. Береснев є здобувачем наукового ступеня кандидата економічних наук на кафедрі управління персоналом і економіки праці КНЕУ. Свого наукового керівника — Петюха Василя Миколайовича, вважає взірцем педагога, оскільки попри величезний досвід він завжди прагне до нових знань та цікавиться інноваціями у сфері управління персоналом. Навіть найсучасніші інструменти роботи в HR-сфері не є для нього диковинкою. Він — не лише висококласний спеціаліст, а й мудрий порадник у різноманітних життєвих ситуаціях.

Захоплення Сергія Миколайовича — сквош, лижі та футбол.

Одружений, виховує сина Данила та доньку Анну. Дружина Юлія також закінчила КНЕУ (фінансово-економічний факультет).Березовик Вадим Михайлович   |   Зміст   |   Бершеда Євген Романович