Народився 24 січня 1958 р. у смт Гнівань Тиврівського району Вінницької області. У 1976–1980 рр. навчався у Київському інституті народного господарства імені Д. С. Коротченка за спеціальністю «Фінанси та кредит». У 2001 р. Юрій Олександрович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук «Валютний контроль операцій на світовому фінансовому ринку» зі спеціальності «Світове господарство і міжнародні економічні відносини» в Тернопільській академії народного господарства.
Трудовий шлях Ю. О. Блащук розпочав у 1980 р. Упродовж 1980–1984 рр. працював економістом відділу кредитування торгівлі, старшим економістом відділу кредитування промисловості Жовтневого відділення Державного банку СРСР у м. Києві. З 1984 до 1986 р. був економістом відділу кредитування місцевого господарства — старшим економістом планово-економічного відділу Київської міської контори, з 1986 до 1987 рр. — заступником начальника Заньковецького відділення, а з 1988 до 1992 рр. — заступником начальника Київського міського управління Держбанку.
З 1992 р. Юрій Олександрович Блащук працював у системі Національного банку України. У 1992–1998 рр. як заступник начальника Управління НБУ по м. Києву і Київській області займався питаннями грошово-кредитного регулювання, організацією валютного контролю та банківського нагляду у столичному регіоні.
У 1998 р. Юрій Олександрович обійняв посаду голови правління ВАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» (ВАТ «ВАБанк»). З 2004 до 2008 р. — голова правління ЗАТ «Міжнародний іпотечний банк» (наразі ПАТ «Платинум Банк»), а з 2008 до 2014 рр. працював у спостережній раді установи.
Член наглядової ради Українського кредитно-банківського союзу, заступник голови наглядової ради Першого всеукраїнського бюро кредитних історій, член координаційної ради Асоціації «Аспен-Україна».
Юрій Олександрович Блащук — банкір із понад 30-річним досвідом роботи на керівних посадах у системі Національного банку та комерційних банках України. Активний громадський діяч та автор численних публікацій із питань банківської діяльності в Україні. Життєве кредо Юрія Олександровича — бути корисним людям.
Зустріч однокурсників через п’ять років після випуску
Пригадуючи роки навчання у КНЕУ, Ю. О. Блащук зазначає, що університет заклав базу, міцний фундамент для професійного розвитку. Саме тоді, в аудиторіях рідного навчального закладу, на цікавих та змістовних лекціях і семінарах зароджувалося усвідомлення важливості майбутньої професії та бажання зробити особистий внесок у розвиток банківської справи в Україні. Університет дав основи економічних знань. І головне — випускника Наргоспу одразу впізнаєш за фундаментальною фаховою підготовкою, він не вдається до відвертого популізму й ігнорування економічних законів. Серед таких вихованців фінансово-економічного факультету КНЕУ: Володимир Лавренчук, Тетяна Бернатович, Сергій Оксаніч, Ольга Ратушнюк і багато інших професіоналів високого класу. Викладачі альма-матер навчали своїх студентів бути насамперед грамотними та компетентними практиками, розвивали в них прагнення до наукового пізнання фаху та розуміння не тільки законів, а й глибинної суті функціонування фінансової системи.
Вільний час Ю. О. Блащук присвячує подорожам і заняттям активними видами спорту: тенісом, гірськими лижами, альпінізмом. Цікавиться також історією України, вивчає та досліджує ментальний архетип українця.
Одружений. Має сина та доньку.
|