Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Видавничий центр «Логос Україна»
 
   
МАМЕДОВ
Сергій ГеннадійовичВипускник
фінансово-економічного факультету
(1997)

Голова Громадської організації
«Центр економічних досліджень
і прогнозування «Фінансовий пульс».
Президент Благодійного Фонду
«ФОНД ДОБРІ СПРАВИ»
 
 

Народився 22 грудня 1975 р. в м. Києві. Батько, Геннадій Гасанович, — льотчик цивільної авіації. Матір, Галина Іванівна, керувала комунальним підприємством.

На початку 90-х рр. відбувався процес зародження і становлення української банківської системи, тому, закінчивши столичну школу № 183 (нині — гімназія «Фортуна»), С. Г. Мамедов зробив свідомий вибір пов’язати своє життя з новою та невідомою, проте вкрай цікавою і перспективною фінансовою сферою. Проаналізувавши вищі навчальні заклади економічного профілю тих часів, Сергій Геннадійович зупинився на Київському державному економічному університеті. У 1992–1997 рр. цілеспрямований, допитливий та достатньо ерудований як на свій вік юнак навчався у цьому провідному виші за спеціальністю «Фінанси та кредит», а після успішного його закінчення здобув ступінь магістра ділового адміністрування.

Сторінка життя С. Г. Мамедова, що оповідає про роки студентства у Київському національному економічному університеті, є для нього надзвичайно цінною. Довгоочікувана путівка у омріяний світ майбутньої професії відкрила йому, як молодому спеціалісту, великі можливості кар’єрного зростання у фінансовій сфері. Фундаментальні знання, уміння і навички, сформовані завдяки високопрофесійним педагогам альма-матер та, безперечно, особистій щоденній і наполегливій праці гарантували вдалий подальший професійний маршрут талановитого випускника. Та якісна освіта — це не єдиний фактор, який справив значний вплив на долю Сергія Геннадійовича. В КНЕУ сталася й інша подія. Саме у стінах цього університету він познайомився з майбутньою дружиною Вікторією — матір’ю його трьох прекрасних синів.

Фахову стежину С. Г. Мамедов розпочав у серпні 1996 р. і за 15 років пройшов шлях від економіста до заступника голови Правління великого державного банку.

У 2011–2014 рр. очолював Правління АБ «УКРГАЗБАНК». Ініціативність та авторитет серед колег допомогли йому стати виконавчим директором і членом ради найбільшого в країні професійного об’єднання фінансових установ — Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

З перших років професійної діяльності Сергій Геннадійович засвоїв правило, яке надалі стало одним із ключових для нього життєвих принципів: «Успішна людина — це та, яка постійно працює над собою і вміє розпоряджатися грошима». Саме фінансова грамотність громадян сприяє стійкому розвитку національної економіки. Адже тільки фінансово обізнані люди знають найкоротший, а, головне, раціональний шлях до досягнення успіху та процвітання.

Як один із головних українських ідеологів програми підвищення рівня фінансових знань громадян, С. Г. Мамедов брав активну участь у розробці та реалізації державної програми підвищення фінансової грамотності в Україні, сприяючи впровадженню міжнародних практик.

Професійна діяльність Сергія Геннадійовича у фінансовому секторі України постійно отримує високу оцінку учасників ринку. Він — переможець загальнонаціональної програми «Людина року — 2013» у номінації «Фінансист року». Також переміг у номінації «Повага колег» у межах щорічної банківської премії Ukrainian Banker Awards. У 2013 р. газета «Капітал» визнала голову Правління АБ «УКР­ГАЗБАНК» найефективнішим банкіром п’ятирічки.

У 2015 р. С. Г. Мамедов заснував Громадську організацію «Центр економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс», яка займається аналізом фінансового ринку держави.

Розуміючи, що ніколи не можна зупинятися на досягнутому і слід постійно підвищувати рівень своїх знань, нині Сергій Геннадійович навчається в аспірантурі.

Не залишаючись байдужим до тих, хто потрапив у біду, а також намагаючись допомогти у формуванні нового, прогресивного покоління українців, С. Г. Мамедов створив Благодійний Фонд «ФОНД ДОБРІ СПРАВИ», який реалізує соціальні програми, спрямовані на підтримку та розвиток населення України.

Життєве кредо Сергія Геннадійовича: «Сила — у відкритій позиції». Цього переконання він намагається дотримуватися незалежно від посади та обставин.

У вільний від роботи час любить подорожувати, а також займатися спортом, зокрема грати у великий теніс і сквош.

С. Г. Мамедов завжди з теплом згадує роки, проведені в КНЕУ, і досі активно спілкується зі своїми університетськими друзями, найбільше – з колишніми одногрупниками.Лісовенко Віталій Васильович   |   Зміст   |   Лузан Юрій Якович