Україна — це аграрна країна з давніми землеробськими традиціями, що їх ретельно і дбайливо зберігали для майбутніх поколінь своїх нащадків наші працелюбні пращури. Вони знали справжню ціну землі, шанували її і покладали найбільші надії на її щедрість і плодючість. Волею долі мені випало щастя продовжувати ці традиції, втілюючи у своїй щоденній діяльності мрію кожного із членів мого роду про квітучу, пишну й родючу українську землю, про силу, якою вона наділяє всіх нас. Усе своє життя я свідомо присвятив нелегкій праці аграрія, закінчивши університет далекого 1959 року. Сьогодні ж пишаюся тим, що зміг долучитися до відновлення економіки у буремних 90-х роках. Саме тоді я усвідомив, що майбутнє нашої держави — саме за аграрним сектором. А майбутнє сільського господарства — це неоціненна заслуга Львівського національного аграрного університету.
Перед вами книга, що об’єднує під однією обкладинкою минуле й сучасне одного з провідних аграрних вищих навчальних закладів України — Львівського національного аграрного університету, імена та долі його викладачів і випускників, історію розвитку наукових шкіл та спогади про відчайдушність студентських років. Книга цінна тим, що знаменує важливу віху в житті університету — 155-річчя від дня заснування, дату достатньої зрілості для підведення підсумків, дату консолідації сил для творчості і сміливих починань. Вагомість видання полягає ще й у тому, що це живий літопис, історія людських вчинків, моральних та наукових перемог, це історія вибору та відданості обраному шляху. Це також яскрава і динамічна розповідь про життя та наукову творчість талановитих самовідданих людей: вчених, організаторів виробництва, висококваліфікованих інженерів-аграріїв.
Пройшовши тривалий шлях від моменту заснування у 1856 році Рільничої школи в Дублянах, зараз це один із найпотужніших в Україні центр розвитку науки та інновацій у галузі сільського господарства. Це сучасний вищий навчальний заклад, який, як і багато років тому, займається підготовкою фахівців високого штибу, орієнтуючись на потреби економіки держави. Майбутні економісти, інженери, селекціонери і тваринники, керівники аграрної галузі — це гордість нашої держави, її науковий потенціал та запорука прогресу.
Щиро вітаючи зі славним ювілеєм усіх, чия доля так чи інакше пов’язана із Львівським національним аграрним університетом, хочу побажати подальшого нестримного процвітання і нових наукових звершень колективу цього, без перебільшення, видатного вищого навчального закладу України, та віри у власні сили його випускникам.

Олексій Порошенко

Генеральний директор
ПрАТ «Український промислово-інвестиційний концерн»,
Герой України
Логос Україна       << Вітальне слово Миколи Присяжнюка      [ зміст ]      Зародження аграрних студій у Галичині >>