Екологічний коледж


Викладач коледжу Ю. Г. Кордуба
зі студентами спеціальності «Землевпоряд-
кування» під час навчальної практики

Навчальна практика з меліоративно-
будівельних машин студентів спеціальності
«Експлуатація та ремонт меліоративних,
будівельних машин і обладнання»
під керівництвом І. А. Павлюка

Робоче місце студентів спеціальності
«Прикладна екологія» у лабораторії приладів
коледжу

Спортивно-оздоровча база у Карпатах
(с. Коростів Сколівського району
Львівської області)

Художня самодіяльність коледжу

ФЛИС
Ігор Михайлович
Директор
Історія навчального закладу почалася в 1939 р. Саме тут, на львівській вулиці Замарстинівській, 167, ще до Другої світової війни був розташований ветеринарно-зоотехнічний технікум. Однак документальне підтвердження цього факту було втрачене, тому офіційною датою створення коледжу вважається 1961 р., коли згідно із Постановою Ради Міністрів України № 1065 від 13.09.1961 р. і наказом Міністерства сільського господарства України № 528 від 19.10.1961 р. було створено Львівський технікум гідромеліорації та електрифікації сільського господарства.
Упродовж своєї діяльності коледж кілька разів змінював свою назву:
1965 р. — Львівський технікум гідромеліорації та сільськогосподарського будівництва;
1966 р. — Львівський гідромеліоративний технікум;
1991 р. — Львівський екологічний політехнікум;
1999 р. — Львівський державний екологічний політехнікум;
2005 р. — Екологічний політехнікум Львівського державного аграрного університету;
2007 р. — Екологічний коледж Львівського державного аграрного університету;
2008 р. — Екологічний коледж Львівського національного аграрного університету.
Нині в коледжі працюють понад 100 висококваліфікованих педагогічних працівників, зокрема вісім кандидатів наук, 16 магістрів, 16 викладачів-методистів, 44 викладачі вищої категорії. П’ятеро викладачів відзначені нагрудним знаком «Відмінник освіти України», один — «Відмінник аграрної освіти і науки».
Чимало зусиль для розвитку і формування освітніх традицій коледжу доклали педагоги — ветерани праці: Г. А. Алексійчук, З. О. Поздіна, В. К. Кректун, Я. М. Косаревич, А. С. Бендина, Л. М. Красоха, Е. І. Баранова, О. І. Найда, В. П. Медведь. Продовжують плідно працювати Л. С. Скибінська, О. В. Кос’яненко, Т. А. Щурик, Б. А. Криса, М. С. Бендина, Л. М. Сигіна, О. І. Горб’як, В. С. Смітюх, Н. Є. Смітюх, В. А. Жарко, В. С. Шумлянський, Т. В. Іваськевич, С. Б. Рибак, В. Г. Циганок та інші.
Сьогодні навчальний заклад готує фахівців за спеціальностями: «Експлуатація та ремонт меліоративних, будівельних машин і обладнання», «Будівництво, обслуговування і ремонт гідромеліоративних споруд», «Обслуговування устаткування систем водопостачання та водовідводу», «Землевпорядкування», «Зелене будівництво і садово-паркове господарство», «Прикладна екологія», «Туристичне обслуговування». За 50 років навчально-виховної діяльності у коледжі підготовлено понад 25 тис. висококваліфікованих фахівців.
Сучасні методи навчання, комп’ютерне оснащення, кваліфіковані викладачі, зручні, добре обладнані лабораторії й аудиторії, бібліотека й читальні зали, навчальний полігон, гуртожитки, кафе і навчально-спортивна база для студентів — усі ці умови створено для забезпечення належного рівня освітнього процесу.
На сьогодні в Екологічному коледжі ЛНАУ сформовано міцну матеріальну базу, педагогічний колектив має значні навчально-методичні досягнення, ефективно впроваджуються інформаційні та педагогічні технології, добре організовано студентське дозвілля (діють студентські гуртки, спортивні секції та художні колективи).
Заняття проходять у трьох навчальних корпусах, до послуг студентів — три комп’ютерні класи і понад 20 лабораторій. Навчальний полігон коледжу розташований на відстані 6 км від Львова в с. Гряда Жовківського району Львівської області. Тут збудовано стаціонарну насосну станцію, гідротехнічні споруди та низку інших будівель навчально-практичного значення.
У коледжі функціонують два гуртожитки на 240 місць, спортзал, стадіон, кафе, бібліотека, читальний зал. У приміщенні гуртожитку № 1 функціонує Регіональний навчально-практичний центр практичної підготовки студентів і фахівців сільського зеленого туризму та екології Навчально-методичного центру Міністерства аграрної політики і продовольства України.
Для студентів, викладачів та працівників коледжу в Карпатах діє навчально-спортивна база «Водограй», розташована в с. Коростів Сколівського району Львівської області.
Коледж живе цікаво й насичено, оскільки справжнє життя педагогів і студентства проходить саме тут, у навчальному закладі, де цінують професіоналізм, уміють працювати на колективний результат і пишаються загальними досягненнями. Зокрема, студенти здобули призові місця на молодіжному фестивалі туристичної пісні «Бабине літо — 2010», обласному та регіональному етапах Всеукраїнського фестивалю художньої творчості «Софіївські зорі — 2011», обласному конкурсі-огляді авторської та патріотичної пісні, регіональному конкурсі серед навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації «Кращий студент року — 2011» Міністерства аграрної політики та продовольства України, у конкурсі «Лідери АПК ХХІ ст.» серед студентів аграрних навчальних закладів, а також численні спортивні перемоги на обласному та регіональному рівнях.
Сьогодні коледж як невід’ємна складова вітчизняної історії аграрної освіти і науки України є високопрофесійним навчальним закладом, який не втрачає духу творчості й патріотизму, зберігає й примножує найкращі традиції освіти.

Логос Україна      << Горохівський коледж      [ зміст ]      Золочівський коледж >>