Горохівський коледж

Горохівський коледж Львівського
національного аграрного університету

Х Зліт іменних стипендіатів та відмінників
навчання«Лідери АПК ХХІ ст.»
у м. Миколаїв. Делегація Волині
з ректором В. В. Снітинським

Проведення весняної ревізії пасіки на занятті
з робітничої професії «Бджоляр»

Освячення каплиці ікони Божої Матері
«Благословіння хлібів»

Нарихнюк
Микола Іванович
Директор, викладач,
спеціаліст вищої
категорії
Коледж створено в 1955 р. як сільськогосподарський технікум. У 1972 р. наказом Міністерства сільського господарства УРСР його реорганізовано в Горохівський радгосп-технікум, а в 1998 р. перейменовано у Горохівський державний сільськогосподарський технікум.
На початку своєї діяльності навчальний заклад готував фахівців зі спеціальності «Агрономія»; в 1957 р. відкрито спеціальність «Бухгалтерський облік», а в 1978 р., після переведення бази із Берестечківського зоотехнічного технікуму, — фах «Зоотехнія». Організатори комерційної діяльності вперше вийшли зі стін коледжу в 1994 р. З 2005 р. навчальний заклад готує фахівців за спеціальністю «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва».
У 1999 р. на базі технікуму було відкрито Навчально-консультаційний центр Львівського державного аграрного університету, де випускники коледжу отримали змогу здобувати вищу освіту за скороченим терміном навчання. Тісніша співпраця з Львівським державним аграрним університетом почалася в 2005 р., коли було утворено Горохівський технікум Львівського державного аграрного університету, із 2008 р. — Горохівський коледж Львівського національного аграрного університету.
Навчальний заклад розташований у двох корпусах. У розпорядженні коледжу — чотири гуртожитки, розраховані на 800 місць, їдальня на 220 та бібліотека на 100 осіб, фонди якої вміщують 55 тис. примірників літератури. До послуг студентів — 49 кабінетів і лабораторій, чотири комп’ютерні класи, актовий зал на 300 місць, два спортивні зали і стадіон. Коледж має власне виробничо-практичне господарство з площею угідь у 396 га (з них — 320 га орної землі), тваринницьку ферму.
Нині Горохівський коледж Львівського національного аграрного університету — вищий навчальний заклад І рівня акредитації, який готує фахівців для сільськогосподарського виробництва за кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та спеціальностями: «Виробництво та переробка продукції рослинництва», «Організація та технологія ведення фермерського господарства», «Виробництво та переробка продукції тваринництва», «Бухгалтерський облік», «Комерційна діяльність». Крім основної спеціальності, студенти мають змогу одержати знання із восьми робітничих кваліфікацій, зокрема: водій категорії «В», тракторист-машиніст категорії «А», бджоляр, садівник, продавець продовольчих і непродовольчих товарів тощо. Сьогодні в коледжі здобувають освіту 640 студентів стаціонарної форми навчання, 84 особи навчаються на заочному відділенні.
За роки роботи вишу було випущено 19 350 молодших спеціалістів, які сьогодні працюють у реформованих сільськогосподарських підприємствах, селянських (фермерських) господарствах Волинської і сусідніх областей.
Освіта, здобута в коледжі, — гарант високого професіоналізму, конкурентної спроможності на ринку праці, що, крім усього, дає можливість продовжити навчання в університеті. Чимало випускників коледжу після закінчення Львівського національного аграрного університету стали викладачами рідного коледжу, зокрема: Р. І. Супрун, Г. А. Мараховська, В. С. Демчук, Т. Л. Дубінська, В. П. Даців, О. М. Воляник, А. В. Денисюк, О. В. Коленда, О. С. Романюк, І. В. Даців.
У коледжі працює злагоджений, творчий і високопрофесійний педагогічний колектив — 91 викладач і шість майстрів виробничого навчання; більшість із них — спеціалісти вищої та першої категорій, один кандидат наук, один аспірант, шість викладачів-методистів, чотири старші викладачі, семеро магістрів. Викладачі коледжу мають важливі методичні напрацювання, щорічно беруть участь у спеціалізованій виставці в навчально-методичному центрі Міністерства аграрної політики України, у зльотах іменних стипендіатів та відмінників навчання.
Підтвердженням спадкоємності традицій Львівського національного аграрного університету є те, що за останні п’ять років кожен п’ятий викладач пройшов стажування на базі кафедр університету.

Відкриття на базі Горохівського коледжу ЛНАУ
Студентського центру агробізнесу. Зліва направо:
Л. О. Андрійчук — голова Горохівської районної
ради, В. О. Собуцький — директор Горохівського
центру зайнятості населення, М. І. Нарихнюк —
директор Горохівського коледжу ЛНАУ,
Р. Є. Кучмук— директор Волинського
обласного центру зайнятості населення
Науково-творча співпраця із львівським вишем сприяє розширенню світогляду студентської молоді. За прикладом університету в коледжі відкрито капличку Ікони Божої Матері «Благословіння хлібів».
Творчий підхід до науково-технічної діяльності випускників, участь у колективах художньої самодіяльності Львівського національного університету дають новий поштовх до їх самовдосконалення. Випускники коледжу були призерами Всеукраїнської агрономічної олімпіади, а студентка бухгалтерського відділення О. Савченко, за підтримки проректора університету з виховної роботи Т. З. Мандюк, стала призером Всеукраїнського фестивалю художньої самодіяльності «Софіївські зорі».
Представники студентської ради брали активну участь у відкритих регіональних засіданнях студентських рад самоврядування, які відбувалися на базі Володимир-Волинського державного сільськогосподарського технікуму, Стрийського аграрного коледжу ЛНАУ, Мирогощанського аграрного коледжу. В 2010 р. на базі коледжу були проведені регіональне засідання ради студентського самоврядування та конкурс «Студент року».
Усі традиційні й родинні свята відзначають у музеї народознавства, який постійно поповнюється студентськими експонатами з виставки технічної творчості, і сьогодні їх понад 500. У 2007 р. музей-кімната «Берегиня» посів перше місце на регіональному конкурсі «Кращий музей навчального закладу» серед аграрних освітніх закладів, а за результатами участі в заключному конкурсі Мінагрополітики України серед вишів І–ІІ рівнів акредитації ввійшов у десятку найкращих.

Логос Україна      << Вишнянський коледж      [ зміст ]      Екологічний коледж >>