Івано-Франківський КОЛЕДЖ


КОСТЮК
Богдан Андрійович
Директор, к. с.-г. н.,
заслужений працівник
сільського
господарства
Свою діяльність навчальний заклад розпочав у 1965 р. як трирічна сільськогосподарська школа. Згодом його було реорганізовано в технікум із підготовки керівних кадрів колгоспів і радгоспів, пізніше — Івано-Франківський сільськогосподарський технікум. Наказом Міністерства агропромислового комплексу України за № 131 від 24.03.1999 р. було створено Івано-Франківський державний аграрний коледж, із 2008 р. — Івано-Франківський коледж Львівського національного аграрного університету.
За час існування навчального закладу його випускниками стали понад 9 тис. спеціалістів-аграріїв. Сьогодні коледж має три відділення: економічне, технологічне і юридичне, на яких здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, зокрема відкрито спеціальності: «Організація і технологія ведення фермерського господарства», «Зберігання консервування та переробка плодів і овочів», «Зелене будівництво і садово-паркове господарство», «Організація виробництва», «Фінанси і кредит», «Правознавство», «Прикладна екологія»; за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр — «Зелене будівництво і садово-паркове господарство» та «Прикладна екологія». Щорічно на стаціонарній та заочній формах навчання освіту здобуває понад 1000 студентів.
Навчальний процес забезпечують 67 викладачів, з-поміж яких — 12 кандидатів наук, п’ятеро навчаються в аспірантурі, 29 педагогів вищої категорії, сім старших викладачів, два викладачі-методисти. Серед викладацького колективу — два відмінники освіти України, заслужені працівники освіти України і заслужений працівник сільського господарства України. Нині коледж очолює кандидат сільськогосподарських наук, заслужений працівник сільського господарства України Богдан Андрійович Костюк.

Фольклорно-етнографічний ансамбль Івано-Франківського коледжу —
переможець регіонального етапу Всеукраїнського фестивалю
художньої творчості «Софіївські зорі», 2010 р.
Підготовка спеціалістів проходить у навчальному корпусі, де обладнано 44 лабораторії та 42 навчальні кабінети, актову залу, бібліотеку з читальною залою та книжковим фондом понад 30 тис. примірників, навчально-виробничі майстерні, цех для переробки плодів й овочів, колекційно-дослідне та виробничі поля. Для забезпечення потреб студентів діє гуртожиток готельного зразка на 180 місць, їдальня, буфет, медпункт, спортивний майданчик і спортивна зала з комплексом тренажерів.
Задля виховання спеціалістів нового покоління викладачі коледжу, крім викладання фундаментальних та спеціальних теоретичних дисциплін, велику увагу приділяють практичній підготовці студентів. Практичні заняття проходять у лабораторіях тракторів, сільськогосподарських машин, цеху для переробки плодів і овочів, трьох комп’ютерних класах, на колекційно-дослідному полі, полях і фермах підсобних господарств інституту агропромислового виробництва, Тисменицького підприємства ветеринарної медицини, ТЗОВ «Консерваторія», у Карпатському національному природному парку та парку «Гуцульщина», Івано-Франківському держлісгоспі та природному заповіднику «Горгани».

Заняття з економічної теорії проводить
заступник директора з навчальної роботи
Г. П. Калаєць, 2011 р.

Лабораторна робота з предмету «Хімія», 2010 р.

Святкування Дня юриста, 8 жовтня 2010 р.
Педагогічний колектив працює в тісній співдружності з науковими установами м. Івано-Франківська та області. Творча співпраця єднає викладачів технологічного й економічного відділень з інститутом агропромислового виробництва, відповідними кафедрами Львівського національного аграрного університету та Львівської зооветеринарної академії, науково-виробничим об’єднанням «Еліта» (с. П’ядики Коломийського району), акціонерним товариством ім. С. Мельничука (с. Турка Коломийського району), облсанепідемстанцією, Івано-Франківським центром стандартизації і метрології, ТЗОВ «Консерваторія» (м. Коломия) та цехом переробки Богородчанського об’єднання промислових підприємств (с. Горохолино Богородчанського району). Викладачі відділення «Правознавство» співпрацюють із представниками управління юстиції, загальних та господарських судів, прокуратури, адвокатами. На базі цих організацій проводять заняття в умовах виробництва, студенти проходять технологічну й переддипломну практику, використовують наукові дані та виробничі досягнення під час написання курсових робіт, викладачі відповідних предметів стажуються на виробництві.
У коледжі працюють творчі групи «Сільський господар» і «Технолог», які в умовах дослідного поля займаються науковою роботою. Навчально-методичним центром коледжу є методичний кабінет, який координує роботу шести циклових комісій, очолюваних досвідченими педагогами, котрі навчають молодих фахівців на заняттях «Школи молодого викладача». Студенти коледжу мають змогу пройти стажування у фермерських господарствах країн Західної Європи (Польщі, Норвегії, Данії, Швейцарії) та США.
Випускники освітнього закладу можуть продовжувати навчання за скороченим терміном у Львівському національному аграрному університеті, Тернопільському національному економічному університеті, Тернопільському державному технічному університеті ім. Івана Пулюя та багатьох інших вишах.
В Івано-Франківському коледжі належну увагу приділяють художній творчості. В навчальному закладі працюють хоровий і танцювальні колективи, вокальні ансамблі, драмгурток, які є переможцями міських, обласних та регіональних фестивалів і конкурсів; діє музей культури і побуту Прикарпаття, а також українська світлиця.
Нині Івано-Франківський коледж ЛНАУ — один із провідних освітніх закладів І–ІІ рівнів акредитації на Прикарпатті, який за даними Міністерства аграрної політики України входить у десятку найкращих коледжів країни.

Логос Україна      << Золочівський коледж      [ зміст ]      Стрийський коледж >>