Стрийський КОЛЕДЖ


ДМИТРИШИН
Василь Федорович
Директор,
к. е. н., доцент

Центральний вхід коледжу

Територія коледжу

Ковальські вироби,
виготовлені руками студентів

Пілотний проект фірми
«Леоні Ваерінг Системс», лабораторія
«Монтажу кабельних мереж автомобілів»
Коледж створено постановою РНК СРСР від 1939 р. як технікум механізації сільського господарства, база якого розташовувалася в с. Підгірці Стрийського району в поміщицькій садибі. У 1945 р. було здійснено перший набір студентів. У 1947 р. технікум переведено у м. Стрий, на вул. Грабовецьку, а з 1957 р. — у новозбудовані корпуси по вул. Львівській, де і сьогодні проводиться навчання.
Спочатку тут здобувало освіту 20 учнів і працювало шість викладачів, зараз на стаціонарному відділенні в 50 академічних групах навчаються 1300 студентів; на заочному відділенні — 350 студентів. Протягом 65 років у коледжі підготовлено понад 20 тисяч висококваліфікованих фахівців. Серед них — керівники об’єднань, відомств, товариств, бізнесмени, підприємці, педагоги й науковці.
Першим директором навчального закладу був К. П. Солохін, який очолював його впродовж 1945–1946 рр. Із 1947 по 1957 р. технікумом керував В. Д. Чепурной. Саме він забезпечив оформлення документації та розбудову бази коледжу на вул. Львівській. З 1957 по 1968 р. його справу продовжував Г. К. Дубовик. У ці роки було добудовано навчальний корпус, спортивний зал, гуртожитки і майстерню. Протягом 1968– 1993 рр. навчальним закладом керував Г. К. Білик, який понад 20 років свого життя присвятив роботі над зміцненням та вдосконаленням коледжу.
Особливо плідним в історії навчального закладу є період, який розпочався в 1993 р. і триває дотепер. Саме тоді навчальний заклад очолив директор В. Ф. Дмитришин — кандидат економічних наук, доцент, заслужений працівник сільського господарства України. Впродовж 2002– 2006 рр., коли В. Ф. Дмитришина було обрано головою м. Стрий, коледж очолювала Г. О. Перестюк.
Нині в коледжі працює 140 викладачів, із них — 14 кандидатів наук, 40 викладачів вищої категорії, зокрема 20 викладачів-методистів, 25 викладачів першої категорії і 24 — другої.
Сьогодні Стрийський коледж ЛНАУ — один із провідних вищих навчальних закладів України І рівня акредитації. Основним завданням вишу є підготовка фахівців для сільськогосподарського виробництва за спеціальностями: «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва», «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва», «Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому секторі», «Землевпорядкування», «Правознавство», «Туристичне обслуговування», «Обслуговування програмних систем і комплексів», «Бухгалтерський облік», «Оціночна діяльність».
Сучасні методи навчання, кваліфіковані викладачі, комп’ютерне оснащення, зручні й обладнані всім необхідним аудиторії, бібліотека, гуртожитки, їдальня, спортивний комплекс, — усе це створено для студентів коледжу задля забезпечення європейського рівня навчального процесу.
Студенти проходять виробничу практику з ремонту сільськогосподарської техніки та матеріалознавства в навчально-виробничій майстерні коледжу, яка спеціалізується на капітальному ремонті вантажних і легкових автомобілів. У коледжі функціонує навчально-дослідне господарство загальною площею земельних угідь 916 га, з-поміж яких — 656 га ріллі, тваринницька ферма на 100 голів великої рогатої худоби. Власністю коледжу є спортивно-оздоровча база загальною площею 0,55 га для відпочинку викладачів та студентів, розташована в с. Дубино Сколівського району. Студенти, що здобувають фах «Туристичне обслуговування», мають змогу проходити тут навчальну практику.
У 1999 р. в коледжі було створено центр міжнародних зв’язків, метою діяльності якого є пошук, налагодження співпраці зі спорідненими навчальними закладами, а також підприємствами (господарствами) та фірмами аграрного спрямування задля забезпечення стажування викладачів і студентів, проведення виробничих практик за кордоном, обміну виробничим і педагогічним досвідом.
При коледжі діють курси поглибленого вивчення предметів для випускників шкіл, які забезпечують підготовку абітурієнтів до вступу у виш.

Каплиця Пресвятої Богородиці
у Стрийському коледжі
Розвитку духовності працівників та студентів коледжу сприяло спорудження та освячення в 2009 р. статуї Божої Матері біля головного корпусу коледжу.
На базі вишу створено музеї: «Обереги роду нашого», історії коледжу, старовинного сільськогосподарського реманенту, січового стрілецтва. Студенти коледжу беруть участь у спортивних секціях із волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, гирьового спорту та футболу.
Територія коледжу — один із живописних куточків м. Стрия. Кожна студентська група дбає про благоустрій, дизайн своєї ділянки. У теплиці коледжу вирощують розсаду декоративних лікарських рослин.
Щорічно, у другий день Зелених свят, у навчальному закладі проводять день відкритих дверей, а в останню суботу березня — конгрес науковців.
Коледж є володарем цінних нагород та відзнак. На ХІІ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро– 2010» студенти Стрийського коледжу презентували майстер-клас із технології вирощування грибів — глив. За результатами цієї виставки Стрийський коледж нагороджено золотою медаллю в номінації «За високі показники в галузі аграрної освіти», а на міжнародній виставці-презентації «Сучасні навчальні заклади — 2010» — бронзовою медаллю та дипломом «За вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти». На ІІ Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади — 2011» виш завоював золоту медаль. Стрийський коледж посів третє місце в рейтингу аграрних вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації.
Завданням педагогічного колективу коледжу є підготовка конкурентоспроможних фахівців, практиків європейського рівня, а також формування свідомих, усебічно розвинених громадян незалежної Української держави.

Логос Україна      << Івано-Франківський коледж      [ зміст ]      Тлумацький коледж >>