ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Чапюк
Ростислав Степанович

Народний депутат України (1994–1998).
Заслужений працівник
сільського господарства України.
Почесний магістр права

Випускник факультету економіки та організації
соціалістичного сільського господарства (1959 р.)

Народився 22 травня 1937 р. у с. Русів Володимир-Волинського району Волинської області в родині Степана Микитовича, учасника Великої Вітчизняної війни (помер передчасно в 1954 р. від фронтових ран), та Ганни Артемівни. На вибір майбутньої професії вплинули походження і вміння працювати на землі. Тому юнак, майже не вагаючись, став студентом Львівського сільськогосподарського інституту. Крім того, в ті часи студенти-аграрії мали привілеї, зокрема отримували більшу порівняно з іншими стипендію.
Здобувши у 1959 р. освіту агронома-економіста і отримавши диплом з відзнакою, Ростислав Чапюк повернувся до колгоспу рідного села, де мешкала мама, і був призначений на посаду головного агронома. У 1961 р. його обрали головою колгоспу ім. Шевченка Володимир-Волинського району, а в 1967 р. — призначили начальником Володимир-Волинського районного управління сільського господарства.
З 1972 р. Ростислав Степанович перебував на партійній роботі: спершу був обраний першим секретарем Ратнівського райкому КПУ Волинської області, у 1975 р. переведений на посаду завідувача сільськогосподарського відділу Волинського обкому КПУ, а в 1980 р. його обрали першим секретарем Володимир-Волинського міськкому КПУ. У 1987 р. Ростислава Чапюка звільнили з цієї посади за публічну критику зловживань владою керівниками обкому КПУ і призначили головним агрономом Луцького районного управління сільського господарства.
У 1994 р. Р. С. Чапюк був обраний депутатом Верховної Ради України по одномандатному Ківерцівському округу Волинської області, а після закінчення терміну дії повноважень у 1998 р. вийшов на пенсію.
З ініціативи Ростислава Чапюка у Володимир-Волинському районі запровадили розроблену Київським інститутом аграрної економіки систему планування заготівель сільськогосподарської продукції від ресурсного потенціалу, що звільнило господарства району від адміністрування, дало можливість колективам проявляти ініціативу в розвитку найбільш вигідних галузей. Володимир-Волинський район у 80-х роках минулого століття забезпечив найвищий приріст виробництва сільськогосподарської продукції в Україні.
У 2003 р. Ростислав Семенович став одним із засновників і заступником голови Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни», головою Волинської обласної громадської організації. Його багаторазово обирали депутатом міських і районних рад у Волинській області.
Ростислав Чапюк упевнений, що вирішальну роль у його житті й професійній діяльності зіграло навчання у Львівському аграрному університеті. Саме здобуті в той час знання дали поштовх до подальшої самоосвіти і протягом усього трудового шляху допомагали успішно долати труднощі й гідно та професійно виконувати обов’язки.
Сьогодні Ростислав Семенович вдячний за добру науку своїм викладачам: деканові факультету В. Г. Галанцю, В. С. Старостіну, І. Б. Борсоєву, Я. Ю. Паук, про яких зберіг теплі спогади. Він підтримує зв’язок з університетом, залюбки відгукуючись на запрошення взяти участь у заходах, які там відбуваються. А в травні 2009 р. був на зустрічі випускників із викладацьким складом університету.
Попри те, що часи активної професійної діяльності минають, Ростислав Чапюк залишається уважним до життя країни, постійно виступаючи у пресі із публіцистичними статтями на політичні теми, а у вільний час любить рибалити.
Разом із дружиною Галиною Петрівною (до речі, своєю однокурсницею) виховали двох синів і дочку, а зараз тішаться онуками, адже їх у подружжя Чапюків аж семеро. Діти обрали інший професійний фах, бо розуміють, що аграрна спеціальність вимагає тяжкої праці.
За свою багаторічну сумлінну трудову діяльність Ростислав Степанович нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1977), «Знак Пошани» (1971) і двома медалями. Його життєве кредо: «Сповідувати правду, чого б це не коштувало! В управлінській роботі суворо дотримуватися чинного законодавства!».

Логос Україна      << Ходан Михайло Михайлович      [ зміст ]      Шевчук Михайло Йосипович >>