Факультет
інформаційних технологій
ГЛАЗУНОВА
Олена Григорівна

Декан факультету, доктор педагогічних наук, доцент

О. Г. Глазунова — декан факультету.

Народилася 31 березня 1971 р. в с. Андріївка Макарівського району Київської області. Загальну середню освіту здобувала в ЗОШ № 17 м. Ірпеня, яку закінчила в 1988 р. із золотою медаллю. У 1988–1993 рр. навчалася на фізико-математичному факультеті Київського державного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, який закінчила з відзнакою та отримала кваліфікацію вчителя математики, інформатики та обчислювальної техніки. Деканом факультету була обрана у 2010 р. — з часу його створення.

Науково-педагогічну діяльність О. Г. Глазунова розпочала в Ірпінському економічному коледжі. У 2003 р. захистила кандидатську дисертацію, а в 2015 р. здобула науковий ступінь доктора педагогічних наук за спеціальністю «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».

Понад 20 років Олена Григорівна займається науковими дослідженнями в галузі використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі студентів. Результати наукових досліджень щодо проектування та застосування системи електронного навчання (е-навчання) у вишах впроваджені в навчальний процес багатьох освітніх закладів України. Програми підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників зі створення електронних навчальних курсів, використання хмарних сервісів у навчальному процесі активно застосовуються для розвитку інформаційно-комунікаційних компетентностей викладачів університетів. Розвиває напрям наукових досліджень з проектування та розробки е-навчальних середовищ для розвитку професійних компетентностей майбутніх ІТ-фахівців.

За час активної науково-педагогічної праці О. Г. Глазунова написала низку робіт з тематики інформаційно-комунікаційних технологій. Має понад 200 наукових публікацій, сім навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, більш як 70 навчально-методичних праць, положень і науково-методичних рекомендацій.

Факультет інформаційних технологій створений 1 вересня 2010 р. на базі двох спеціальностей — «Економічна кібернетика» та «Комп’ютерні науки». Фахівців з економічної кібернетики до 2010 р. готували на факультеті аграрного менеджменту, а з комп’ютерних наук — на факультеті енергетики і автоматики. Факультет інформаційних технологій був створений як факультет комп’ютерних наук та економічної кібернетики. Згідно з наказом № 1424 від 25 грудня 2014 р. «Про зміни в структурі університету», факультет отримав сучасну назву.

Відкриття факультету є яскравим підтвердженням того, що Національний університет біоресурсів і природокористування України йде в ногу з часом, враховуючи особливості та потреби аграрної та природоохоронної галузей економіки України у фахівцях, які володіють сучасними інформаційними технологіями моніторингу, аналізу, прогнозування, створення програмних та спеціалізованих комп’ютерних систем.

На факультеті здійснюють підготовку студентів ОС «Бакалавр» за такими спеціальностями: 051 «Економіка (економічна кібернетика)», 121 «Інженерія програмного забезпечення», 122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», 123 «Комп’ютерна інженерія»; та ОС «Магістр» за такими освітніми програмами: «Економічна кібернетика», «Цифрова економіка», «Інформаційні управляючі системи та технології», «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг», «Комп’ютерні системи і мережі», «Прикладне програмне забезпечення».

Колектив деканату. Зліва направо: перший ряд: заст. декана, к.е.н., доц. К. Л. Тужик, заст. декана, к.пед.н. А. І. Блозва, декан фак., д.пед.н., доц. О. Г. Глазунова, заст. декана, к.т.н., доц. О. М. Ткаченко, заст. дек., к.е.н., доц. Н. А. Клименко

Висококваліфіковану підготовку фахівців забезпечують п’ять кафедр: комп’ютерних наук, комп’ютерних систем і мереж, інформаційних і дистанційних технологій, інформаційних систем, економічної кібернетики. Діяльність усіх кафедр зосереджена на постійному підвищенні кваліфікації та професійній сертифікації науково-педагогічного персоналу, вивченні та впровадженні у навчальні курси новітніх технологій, розвитку наукового потенціалу та інноваційної спрямованості наукових досліджень. Кожна кафедра оснащена потужними навчальними лабораторіями. Зокрема, на кафедрі комп’ютерних наук функціонує навчальна лабораторія інформаційних управляючих систем, на кафедрі інформаційних систем — навчальна лабораторія комп’ютерних технологій, на кафедрі інформаційних і дистанційних технологій — три навчальні лабораторії: Центр компетенцій 1С, Apple-центр, навчальна лабораторія «Microsoft Imagine Academy». Кафедра комп’ютерних систем і мереж керує чотирма навчальними лабораторіями: проектування цифрових пристроїв, вбудованих систем та Інтернет-речей, Cіsco Academy, комп’ютерного моніторингу довкілля. На кафедрі економічної кібернетики функціонує лабораторія моделювання та прогнозування. Комп’ютерний парк факультету налічує понад 140 персональних комп’ютерів різної архітектури.

Міжнародна конференція «Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві і природокористуванні — 2016»

На факультеті функціонує Центр дистанційних технологій навчання, який забезпечує функціонування освітнього кластеру інформаційно-освітнього середовища університету, його обслуговування та організаційно-методичне супроводження. Навчально-інформаційний портал elearn.nubip.edu.ua став потужним інструментом для підтримки навчального процесу студентів як денної, так і заочної форм навчання всього університету. Гібридна модель інформаційно-освітнього середовища університету дає можливість інтегрувати хмарні сервіси Microsoft, Cisco, Google тощо для організації навчальної діяльності. Центр дистанційних технологій спільно з науково-педагогічними працівниками кафедри інформаційних і дистанційних технологій забезпечує проведення курсів підвищення кваліфікації, майстер-класів та тренінгів щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес.

Експозиція факультету (День університету — 2017)
Колектив факультету на Дні університету
Студенти факультету — переможці «Марафону пам’яті»
Магістранти факультету представляють постери на тему дипломної роботи

Науково-педагогічні працівники та студенти факультету активно співпрацюють з регіональними ВНЗ НУБіП України І–ІІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями факультету: Ірпінський економічний коледж, Заліщицький аграрний коледж, Бережанський агротехнічний коледж, Ніжинський агротехнічний коледж, Боярський коледж екології та природних ресурсів, Рівненський аграрний коледж.

Міжнародна конференції «Цифрова освіта в природничих університетах — 2016», м. Вроцлав, Польща

Наукова робота факультету зосереджена на виконанні державних і госпрозрахункових наукових тем, реалізації інноваційних проектів у напрямах моніторингу, аналізу, прогнозування даних агропромислового виробництва та стану навколишнього середовища, розробленні програмних систем і комплексів для аграрної та природоохоронної галузей, розробленні та підтриманні компонентів електронного освітнього середовища. Факультет є організатором трьох щорічних міжнародних конференцій: «Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві та природокористуванні», «Інформаційні технології: економіка, техніка, освіта», «Цифрова освіта в природничих університетах», та засновником науково-практичного журналу «Інформаційні технології в природокористуванні». Науковці факультету здійснюють підготовку аспірантів за трьома спеціальностями: «Економіка (математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці)», «Інформаційні технології», «Науки про освіту (інформаційно-комунікаційні технології в освіті)». Студенти факультету мають можливість відвідувати наукові гуртки з технологій програмування, «Кібертонус», Інтернет речей.

На факультеті проводиться активна культурно-масова та спортивна робота, яка передбачає участь у загальноуніверситетських конкурсах, спортивних змаганнях, олімпіадах, творчих вечорах та організації факультетських заходів. На базі факультету створено клуб за інтересами, який працює в гуртожитку, проводиться щорічний квест «Нумо, першокурсники!» та День факультету. Студенти беруть активну участь у культурно-масовій роботі, займаються у театральних гуртках, самодіяльних колективах, танцювальних студіях тощо. Колектив факультету є постійним дипломантом конкурсів «Голосіївська весна» та «Краса НУБіП». Студентський склад факультету має сформовані команди з усіх видів спорту і бере активну участь у спартакіаді. Найбільших успіхів досягають команди з баскетболу, шахів та тенісу.

Впровадження інноваційних педагогічних технологій, підтримання культурних і наукових традицій — все це дозволяє факультету постійно розширювати матеріальну та інформаційну базу, урізноманітнювати дозвілля студентів і проводити важливу наукову та навчально-методичну роботу.


кафедра
комп’ютерних наук
ГОЛУБ
Белла Львівна

Завідувач кафедри, кандидат технічних наук, доцент

Б. Л. Голуб — завідувач кафедри.

Народилася 31 липня 1955 р. в м. Києві. У 1979 р. з відзнакою закінчила факультет систем управління Київського політехнічного інституту за спеціальністю «Прикладна математика».

Упродовж 20 років працювала програмістом у державних установах і брала участь у розробленні складних програмних систем.

З 1999 р. викладає у НУБіП України. Упродовж цих років читає лекції з «Програмування», «Організації баз даних», «Організації сховищ даних», «Технології Data Mining» тощо студентам ОС «Бакалавр» і «Магістр» за спеціальностями «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерна інженерія». Проводить наукову і методичну роботу.

Автор і співавтор понад 100 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць. Під її керівництвом готуються три кандидатські дисертації.

Протягом роботи в НУБіП України самостійно та спільно зі студентами розробила декілька програмних систем, зокрема «Автоматизовану систему моніторингу робочих параметрів промислового пташника», «АРМ секретаря приймальної комісії», «ІУС спеціаліста відділу управління науково-педагогічними кадрами», «ІУС керівника відділу з контролю роботи відокремлених підрозділів» тощо.

За успішну діяльність у НУБіП України нагороджена численними грамотами та подяками.


У вересні 2006 р. у НУБіП України було розпочато підготовку бакалаврів за спеціальністю «Інформаційні управляючі системи і технології», а у вересні 2007 р. — підготовку бакалаврів за напрямом «Комп’ютерні науки». У зв’язку з розширенням напрямів підготовки фахівців, оптимізацією структурних підрозділів університету та згідно з рішенням Вченої ради університету від 30 червня 2009 р. (протокол № 12), була створена кафедра інформаційних управляючих систем і програмування. Згідно з наказом ректора від 25 жовтня 2013 р. № 1120, кафедру було перейменовано на кафедру комп’ютерних наук. У лютому 2016 р. завідувачем кафедри обрано к.т.н., доц. Б. Л. Голуб.

Професорсько-викладацький колектив кафедри забезпечує підготовку фахівців за спеціальностями «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення», «Економічна кібернетика», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Комп’ютерна інженерія». У складі кафедри працюють чотири доктори наук, десять кандидатів наук, три старших викладачі та два асистенти.

За вказаними спеціальностями і магістерськими програмами викладачі кафедри забезпечують викладання дисциплін з програмування, організації баз даних та знань, технологій розподілених систем та обчислень, інтелектуального аналізу даних, конструювання програмного забезпечення, моделювання та аналізу предметної області, організації сховищ даних, моделювання та прогнозування у сфері природокористування, технологій Data Mining тощо.

Викладачі кафедри займаються підготовкою та виданням методичної літератури: підручників, посібників, рекомендацій до виконання дипломних проектів, лабораторних робіт тощо.

Основними напрямами науково-дослідних робіт кафедри є: побудова складних інформаційних систем підтримки прийняття рішень із залученням математичних методів обробки різноманітних даних і моделей, сучасних програмних і апаратних засобів для розв’язання задач агропромислової та природоохоронної галузей економіки; задач оцінювання стану довкілля та прогнозування його параметрів; розробки автоматизованих систем управління технологічними процесами в агропромисловому господарстві.


Колектив кафедри. Зліва направо: д.ф.-м.н., проф. Ю. В. Жучок, ст. викл. В. О. Панкратьєв, ас. Д. Ю. Ящук, д.т.н., проф. В. В. Хиленко, ст. викл. Т. А. Баранова, к.т.н., доц. О. М. Ткаченко, зав. каф., к.т.н., доц. Б. Л. Голуб, к.т.н., доц. Р. М. Басараб, к.т.н., доц. І. С. Ясенова, ас. Р. М. Пономаренко, ст. викл. Ю. О. Міловідов, ст. лаб. А. В. Ясинецька

кафедра
комп’ютерних систем і мереж
КАСАТКІН
Дмитро Юрійович

В. о. завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент

Д. Ю. Касаткін — завідувач кафедри.

Народився 5 березня 1975 р. в м. Києві. В 1997 р. закінчив факультет електрифікації та автоматизації Національного аграрного університету.

Високопрофесійний викладач. Упродовж 20 років читає лекції з «Інформатики і системології», «Інформаційних технологій» та «Моделювання і прогнозування стану довкілля» студентам ОС «Бакалавр» і «Магістр».

Автор і співавтор приблизно 70 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць, зокрема, одного підручника, трьох навчальних посібників та чотирьох монографій.


Історія кафедри комп’ютерних систем і мереж розпочалася у вересні 1965 р., коли була заснована кафедра економіко-математичних методів і обчислювальної техніки. У 1979 р. вона була перейменована на кафедру обчислювальної техніки і інформатики. У 2015 р. кафедра отримала ліцензію на підготовку фахівців за напрямом 6.050102 «Комп’ютерна інженерія», а також нову назву — кафедра комп’ютерних систем і мереж. У вересні 2016 р. в. о. завідувача кафедри призначений к.пед.н., доц. Д. Ю. Касаткін.

У складі кафедри працюють два доктори наук, професори, шість кандидатів наук, доцентів, асистент, три аспіранти.

Основні напрями наукових досліджень: розроблення теоретичних основ і технології побудови та функціонування комп’ютерних систем і мереж всіх рівнів та призначень; створення автоматизованих систем представлення поточної космічної, наземної та повітряної обстановки; моделі, методи та засоби побудови інтерактивних геоінформаційних комплексів прецизійного землеробства; комп’ютерно-математичне моделювання навколишнього середовища. За результатами наукових досліджень і розробок на кафедрі за останні 5 років опубліковано більше ніж 40 наукових статей та отримано шість авторських свідоцтв на винахід. Кафедра тісно співпрацює з Інститутом кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Київським політехнічним інститутом, Національним авіаційним університетом, Європейською асоціацію безпеки м. Кракова (Польща) тощо. Кафедра активно співпрацює з компанією Cisco. У 2016 р. створено навчальну лабораторію «Академія Cisco» під керівництвом доцента кафедри А. І. Блозви.

Восени 2016 р. на кафедрі організовано науковий гурток «Інтернет-речей», метою якого є вивчення та дослідження сучасних технологій, вбудованих систем, Інтернет-речей.

Науково-педагогічні працівники кафедри у навчальному процесі використовують новітні технології, а саме: мультимедійні презентації лекційного матеріалу, електронні навчальні курси на порталі дистанційного навчання, електронне тестування, організацію самостійної роботи студентів із використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Викладачі створюють навчально-методичне забезпечення для викладання дисциплін із підготовки фахівців за такими напрямами: «Комп’ютерна інженерія», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки», «Екологія», «Екобіотехнології», «Захист рослин», «Агрономія». За останні п’ять років видано 2 підручники, 6 навчальних посібників, 24 методичних вказівки, 4 монографії. Також кафедра здійснює підготовку аспірантів усіх біологічних спеціальностей з дисципліни «Комп’ютерна обробка інформації».

На кафедрі функціонують три лабораторії, в яких розміщено 41 сучасний ПК: «Проектування цифрових пристроїв» (ауд. 206, корп. 15), «Комп’ютерні системи екологічного моніторингу» (ауд. 211, корп. 15), «Вбудовані системи та Інтернет-речей» (ауд. 223, корп. 15). Технічне забезпечення включає плати ARDUINO, RASPBERRY Pi, стенди Trigger_Logic та багато іншого обладнання, яке дозволяє створювати Інтернет-речі та керовані пристрої.


Колектив кафедри. Зліва направо: перший ряд: к.пед.н., доц. Т. Ю. Осипова, ст. лаб. Л. М. Михайловська, ас. Я. А. Савицька; другий ряд: к.т.н., доц. В. В. Смолій, ст. викл. Ю. В. Матус, в. о. зав. каф., к.пед.н., доц. Д. Ю. Касаткін, к.пед.н., доц. А. І. Блозва, к.т.н., доц. Б. С. Гусєв

кафедра інформаційних
і дистанційних технологій
КУЗЬМІНСЬКА
Олена Геронтіївна

В. о. завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент

О. Г. Кузьмінська — в. о. завідувача кафедри, відмінник освіти України.

Народилася 5 листопада 1970 р. в м. Києві. У 1992 р. закінчила факультет кібернетики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка.

Висококваліфікований педагог. Упродовж 25 років проводить тренінгові заняття з ефективного використання ІКТ в освітній діяльності, є експертом з освітніх програм Intel. З 2008 р. викладає дисципліни «Інформаційні технології», «Системний аналіз та проектування інформаційних систем», «Інтелектуальна власність та світові інформаційні ресурси» студентам ОС «Бакалавр» і «Магістр», а також слухачам ННІ післядипломної освіти НУБіП України; виконує наукову та методичну роботу.

Автор і співавтор приблизно 100 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць.


Кафедру інформаційних і дистанційних технологій створено згідно з наказом ректора НУБіП України № 79 від 4 лютого 2011 р. Діяльність кафедри розпочалася під керівництвом к.с-г.н., доц. О. Є. Попова. З березня 2017 р. посаду в. о. завідувача кафедри обіймає О. Г. Кузьмінська.

Науково-педагогічні працівники кафедри інформаційних і дистанційних технологій проводять роботу, спрямовану на вдосконалення методики викладання дисциплін із використанням у навчальному процесі елементів електронного навчання. Зусиллями кафедри здійснюється методична підтримка розробки та використання електронних навчальних курсів на базі CLMS Moodle для студентів денної та заочної (дистанційної) форм навчання різних спеціальностей.

Інноваційна складова є основою навчальної діяльності кафедри: навчальні курси побудовані на компетентнісних засадах за технологією змішаного навчання, де поєднуються стаціонарна та дистанційна форми, формальне та неформальне навчання, індивідуальна та колективна робота, а свою компетентність майбутні фахівці перевіряють шляхом складання професійних тестів, виконання компетентнісних завдань і реалізації навчальних проектів.

Забезпечуючи реформування освітньої діяльності з метою поглиблення фундаментальної підготовки та індивідуалізації навчання, підвищення ролі самостійної роботи та виробничої практики, викладачі кафедри розробляють комплекс заходів, спрямованих на впровадження ступеневої системи підготовки фахівців (бакалаврів, магістрів) та активно залучають до навчального процесу сучасні інформаційні технології. На кафедрі створено спільноту, де студенти мають можливість одержати експертну допомогу з питань: побудови інформаційно-освітнього середовища ВНЗ; налагодження комп’ютерних мереж; використання G Suite for Education для ефективної комунікації та співпраці; використання програмних продуктів «1С: Підприємство»; інтеграції онлайн-курсів програми «Microsoft Imagine Academy» в робочі навчальні програми дисциплін.

Викладачі кафедри активно співпрацюють із зарубіжними університетами та організаціями, зокрема Вроцлавським природничим університетом та Варшавським університетом наук про життя, Університетом Де Поля (м. Чикаго, США) та ін.

На кафедрі засновано дві наукові школи, котрі очолюють професори кафедри: д.пед.н. О. Г. Глазунова, яка займається питаннями впровадження інформаційних технологій в систему підготовки ІТ-фахівців, та д.е.н. Н. В. Попрозман, яка започаткувала напрям прогнозування інтегральних показників системи індикаторів попередження кризи як основи стабілізації аграрної та природоохоронної галузей за допомогою інформаційних систем і технологій.

Технологічність, активність, відкритість до експериментів та інновацій — так можна охарактеризувати кафедру інформаційних і дистанційних технологій. Такими є і її студенти!


Колектив кафедри. Зліва направо: перший ряд: ст. викл. Т. П. Саяпіна, ст. викл. Т. В. Волошина, зав. кав., к.пед.н., доц. О. Г. Кузьмінська, д.пед.н., проф. О. Г. Глазунова, ас. В. І. Корольчук, д.е.н., проф. Н. В. Попрозман; другий ряд: ст. викл. С. В. Шишов, ас. О. В. Якобчук, к.е.н., доц. М. В. Мокрієв

кафедра
інформаційних систем
ШВИДЕНКО
Михайло Зіновійович

Завідувач кафедри, кандидат економічних наук, доцент

М. З. Швиденко — завідувач кафедри, відмінник аграрної освіти і науки України, заслужений професор НУБіП України, академік Міжнародної академії інформатизації.

Народився 22 лютого 1953 р. в с. Нова Гребля Жашківського району Черкаської області. У 1975 р. з відзнакою закінчив відділення економічної кібернетики економічного факультету УСГА.

За період роботи в університеті зарекомендував себе здібним педагогом, науковцем і організатором. Викладає такі дисципліни (для студентів ОС «Бакалавр» і «Магістр»): «Інформаційні системи та технології», «Інтелектуальний аналіз даних», «Електронне врядування і інформаційні технології», «Електронна комерція». Проводить плідну науково-дослідну роботу, а отримані результати досліджень постійно демонструє на міжнародних виставках, частина з них відзначена золотими медалями.

У сфері наукових зацікавлень — питання створення інформаційних систем, розроблення Інтернет-ресурсів, становлення інформаційного суспільства. Автор і співавтор понад 150 наукових, навчально-наукових і навчально-методичних праць.

Нагороджений трудовою відзнакою «Знак пошани» (2007) та Почесною грамотою (2012) Мінагрополітики України, Грамотою Верховної Ради України (2010) тощо. Кавалер ордену Франції «За сільськогосподарські заслуги» (2010).


Кафедра інформаційних систем створена в 1997 р. з метою підготовки спеціалістів, які забезпечують розроблення та впровадження інформаційних систем і комп’ютерних технологій у агропромисловому комплексі. Кафедра готує студентів факультету інформаційних технологій, економічного факультету, факультету аграрного менеджменту та Навчально-наукового інституту післядипломної освіти.

На кафедрі постійно відбувається процес поліпшення матеріальної, навчальної і методичної бази, започатковують нові дисципліни, які відповідають світовим вимогам. Ще в кінці 90-х рр. першою серед аграрних ВНЗ України кафедра запровадила елементи дистанційного навчання у навчальний процес. Професорсько-викладацький колектив кафедри проводить роботу, спрямовану на вдосконалення методики викладання дисциплін із використанням сучасних інформаційних та Інтернет-технологій, а також елементів електронного, дистанційного навчання. Більшість викладачів кафедри інформаційних систем мають відповідні міжнародні сертифікати, зокрема сертифікати «Microsoft Office Specialist», «IT Essentials» Cisco Network Academy та «1С: Професіонал». Викладачі кафедри постійно видають навчальні посібники, методичні розробки і монографії, а також публікують наукові статті.

Підрозділом кафедри є навчальна лабораторія комп’ютерних технологій, спеціалісти якої працюють над створенням та впровадженням інформаційно-довідкових систем на основі баз даних.

У структурі кафедри функціонує навчально-науково-виробничий центр з електронного дорадництва, який проводить актуальні наукові дослідження у галузі інформаційного забезпечення аграрного комплексу України та сфери дорадництва, створення інформаційних систем моніторингу та їх підтримки, інформаційної, методичної та технічної підтримки дорадництва, розвитку системи електронного дорадництва (е-Екстеншн). Створення ефективної системи сільськогосподарського дорадництва вважається дієвим інструментом впровадження державної аграрної політики, забезпечення інноваційного розвитку сільського господарства та сільських територій, подолання бідності у селі шляхом провадження просвітницької діяльності та надання соціально спрямованих дорадчих послуг суб’єктам господарювання у селі і сільському населенню. Аналогів системи електронного дорадництва еДорада (www.edorada.org) в українському сегменті мережі Інтернет немає.


Колектив кафедри. Зліва направо: перший ряд: ст. викл. О. М. Касаткіна, лаб. Є. О. Кривобок, ст. лаб. Л. А. Шаптала; другий ряд: ст. викл. В. М. Андрющенко, ст. викл. Є. М. Стариченко, к.е.н., доц. М. Г. Садко, зав. каф., к.е.н., проф. М. З. Швиденко, к.е.н. К. А. Рогоза, ст. викл. С. П. Саяпін, к.е.н., доц. В. В. Харченко

Кафедра
економічної кібернетики
СКРИПНИК
Андрій Васильович

Завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор

А. В. Скрипник — завідувач кафедри.

Народився 19 серпня 1948 р. в м. Кіров (РФ). В 1971 р. закінчив фізичний факультет МДУ ім. М. В. Ломоносова.

У 1986–1990 рр. — доцент фізико-математичного факультету Південно-Сахалінського державного педагогічного інституту. В 1990 р. переїхав у м. Київ, де працював спочатку на посаді доцента, а потім — професора кафедри математики і економіко-математичного моделювання Національного університету ДПС України.

У 2004 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук на тему «Моделювання податкової політики у трансформаційні економіці». З 2008 р. працював на посаді професора, а в 2009 р. його призначено завідувачем кафедри економічної кібернетики НУБіП України.

Автор і співавтор приблизно 130 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць. Під його керівництвом підготовлено та успішно захищено дві кандидатські дисертації.


Кафедра створена в 1965 р. з ініціативи д.с.-г.н., проф. К. Є. Нікітіна. З 1966 р. на кафедрі готували фахівців для управлінсько-аналітичної, прогнозно-економічної та програмно-математичної роботи. З 1968 до 1980 р. кафедру очолював доц. А. Г. Скрипка. Була однією із 5 аналогічних кафедр, створених у той час у Радянському Союзі. За участю викладачів кафедри написаний перший у СРСР навчальний посібник з основ кібернетики (Р. Г. Кравченко, А. Г. Скрипка «Основы кибернетики», 1974 р.).

На кафедрі були створені обчислювальна та науково-дослідна лабораторії. Спільно з Інститутом кібернетики імені В. М. Глушкова та Академією наук СРСР проводили роботи з розроблення комплексів комп’ютерних програм, управлінських систем. При кафедрі організовано консультативний центр.

Перший аспірант кафедри В. А. Кадієвський (нині — д.е.н., проф.) з 1980 до 2002 р. обіймав посаду завідувача кафедри. Він започаткував і більше ніж 20 років розвивав принципові позиції наукової школи економіко-математичного моделювання. На кафедрі підготовлено понад 50 кандидатів та приблизно 10 докторів наук. З 1971 р. кафедра випустила більш як 700 кваліфікованих спеціалістів.

З 2002 до 2008 р. кафедрою керував доц. О. Є. Попов, а з 2009 р. кафедру очолює д.е.н., проф. А. В. Скрипник.

Наукова робота кафедри реалізується у таких напрямах: розроблення методів і моделей управління сільськогосподарським виробництвом, оптимізація розвитку економічних процесів і явищ, впровадження у виробництво розроблених наукових рекомендацій тощо. Це дало змогу ввести нові дисципліни до навчального плану: «Імітаційне моделювання», «Динамічне моделювання», «Економетрика» тощо.

На кафедрі виконують наукові дослідження за госпрозрахунковими та ініціативними тематиками, нині — за тематикою «Розробка інформаційних технологій аналізу впливу світового ринку на стан продовольчої безпеки України» (науковий керівник — завідувач кафедри, д.е.н., проф. А. В. Скрипник).

На кафедрі працює секція «Моделювання економіки» під час проведення Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Інформаційні технології: економіка, техніка, освіта», студентський гурток «Кібертонус».

Гордістю кафедри є перемога студентів у олімпіадах з економічної кібернетики та інформаційних технологій, дипломи та призові місця на міжнародних конференціях та конкурсах наукових проектів студентів і молодих учених.

Кафедра активно співпрацює з Інститутом економіки та прогнозування НАН України, НДІ фінансового права Національного університету ДПС України при Міністерстві доходів і зборів України, Інститутом кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, НТУУ «КПІ», КНУ, КНЕУ, ДонНУ (м. Вінниця), ДННУ «Академія фінансового управління». Налагоджено співпрацю з Варшавським університетом наук про життя (публікації, виступи на конференціях).


Колектив кафедри. Зліва направо: перший ряд: к.е.н. Н. А. Рогоза, зав. каф., д.е.н., проф. А. В. Скрипник, ас. І. С. Оборська; другий ряд: к.е.н. К. Л. Тужик, к.е.н., доц. Л. В. Галаєва, к.е.н., доц. Н. А. Клименко, к.ф.-м.н., доц. Т. В. Коваль, ст. викл. Н. Г. Шульга, к.е.н., доц. М. В. Негрей