Факультет
землевпорядкування
ЄВСЮКОВ
Тарас Олексійович

Декан факультету, доктор економічних наук, доцент

Т. О. Євсюков — декан факультету.

Народився 16 березня 1979 р. в с. Хотів Києво-Святошинського району Київської області. У 2001 р. закінчив Національний аграрний університет за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр».

Основні наукові роботи присвячені теоретичним і прикладним питанням раціонального використання та охорони земель, управління земельними ресурсами, обґрунтування технологій гарантування екологічної безпеки під час використання особливо цінних земель, удосконалення земельно-кадастрових та оціночних робіт. Має кваліфікацію оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок, сертифікований інженер-землевпорядник та інженер-геодезист.

Член Президії науково-технічної ради Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, зокрема Секції землеустрою, використання та охорони земель. Заступник голови Всеукраїнської Громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України». Співавтор багатьох нормативних документів у сфері земельних відносин, зокрема «Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007 р. № 963, галузевих стандартів Держкомзему України СОУ ДКЗР 00032632-004:2009 «Землеустрій. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій історико-культурного призначення. Правила розроблення» та СОУ ДКЗР 00032632-005:2009 «Землеустрій. Проекти землеустрою щодо створення водоохоронних зон. Правила розроблення» тощо.

Автор і співавтор понад 150 наукових і навчально-методичних праць, серед яких, 5 монографій, 2 навчальних посібники (один із них рекомендований МОН України). Має одне авторське свідоцтво. Підготував двох кандидатів економічних наук, керує науковою роботою аспірантів та здобувачів наукових ступенів.

Проходив стажування за програмами міжнародних обмінів MEVLANA (Туреччина, 2014 р.) та ERASMUS (Польща, 2017 р.).

Неодноразово нагороджувався відзнаками Держкомзему України та ДУ «Інститут охорони ґрунтів України».

Реформування земельних відносин, яке почалося в Україні згідно з Постановою Верховної Ради від 18 грудня 1990 р. № 563-XII «Про земельну реформу», зумовило потребу забезпечення держави фахівцями-землевпорядниками на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях. Таких фахівців на той час готували лише в Харківському та Львівському сільськогосподарських інститутах. Тому було вирішено розпочати підготовку інженерних кадрів для землевпорядної галузі в Національному аграрному університеті. В 1991 р. відкрито відділення землевпорядкування у складі факультету агрохімії та ґрунтознавства, який на той час очолював к.с.-г.н., проф. А. Г. Сердюк, а в 1993 р. створено кафедру землевпорядного проектування (на базі Інституту землеустрою НААН України). Першим її завідувачем став д.е.н., акад. НААН України і УЕАН, проф. Л. Я. Новаковський. До педагогічної діяльності були залучені провідні наукові працівники та висококваліфіковані фахівці з питань землеустрою, земельного кадастру, природокористування, планування сільських населених пунктів тощо.

Колектив деканату. Зліва направо: дисп. Я. В. Білоус,
к.е.н., доц. Н. В. Мединська, д.е.н., доц. Т. О. Євсюков, секр. Ю. О. Дудко

У 1996 р. завідувачем кафедри землевпорядного проектування призначено д.е.н., чл.-к. НААН України, проф. Д. С. Добряка. Того ж року створено факультет землевпорядкування, деканом якого став к.е.н., доц. О. Я. Панчук.

До складу факультету ввійшли кафедри землевпорядного проектування, земельного кадастру, геодезії та картографії, а з 2000 р. — Управління земельними ресурсами.

У 2001 р. навчальною базою факультету став реконструйований корпус № 6 НУБіП України за адресою вул. Васильківська, 17.

У 2003 р. було створено ще дві спеціалізовані кафедри — геоінформаційних систем і технологій та охорони природних ресурсів (у 2007 р. останню було переведено до ННІ рослинництва).

Сьогодні до складу факультету входять п’ять спеціалізованих кафедр:

– геодезії та картографії;

– землевпорядного проектування;

– управління земельними ресурсами;

– земельного кадастру;

– геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі.

На цих кафедрах на постійній основі працюють 7 докторів наук, з них: 5 докторів економічних наук, 1 доктор технічних наук, 1 доктор географічних наук, 24 кандидати наук (18 кандидатів економічних наук, 4 кандидати сільськогосподарських наук, 2 кандидати технічних наук).

Метою освітянської діяльності кафедр є підготовка фахівців для реалізації політики держави щодо реформування земельних відносин, управління земельними ресурсами, геодезично-картографічного та геоінформаційного забезпечення землевпорядкування, розроблення проектів землеустрою та ведення Державного земельного кадастру, проектування природоохоронних заходів, здійснення моніторингу та державного контролю за раціональним використанням і охороною земель.

На факультеті готують фахівців таких освітніх ступенів:

– бакалаврів із геодезії та землеустрою;

– магістрів із геодезії та землеустрою.


О. Я. Панчук
Декан факультету,
1996–1997 рр.,
2000–2002 рр.

В. В. Горлачук
Декан факультету,
1997–1999 рр.

І. М. Гора
В. о. декана факультету,
1999–2000 рр.

Б. І. Новак
Декан факультету,
2002–2009 рр.

О. С. Дорош
Декан факультету,
2009–2013 рр.

І. П. Купріянчик
В. о. декана факультету,
2013–2015 рр.

Студенти магістратури мають змогу навчатися за програмами «Землеустрій та кадастр», «Охорона земель», «Геоінформаційні системи в землеустрої», «Оцінка землі та нерухомого майна», «Геодезично-картографічні технології в землеустрої» виробничого спрямування та «Оцінка і прогноз якості земель», «Геоінформаційний моніторинг земельних ресурсів», «Картографічне моделювання проблем землекористування» дослідницького спрямування.

Для закріплення теоретичних знань студенти І та ІІ курсів протягом серпня проходять навчальну практику з дисципліни «Геодезія» у с. Дзвінкове (на території Дзвінківського навчально-наукового геодезичного полігону).

Виробничі практики студентів відбуваються у підрозділах Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головного та регіональних науково-дослідних і проектних інститутів землеустрою, Центрі Державного земельного кадастру, Державному науково-виробничому підприємстві «Картографія» в Україні, а також в Англії, Німеччині, Франції та інших країнах.

У 2011 р. створено дві навчально-наукові лабораторії: автоматизованих систем управління земельними ресурсами та картографічного моделювання проблем природокористування.

До послуг студентів, аспірантів, докторантів і викладачів функціонує бібліотека та читальна зала навчального корпусу № 6, загальний книжковий фонд якої складає приблизно 3000 примірників навчальної літератури. У приміщенні корпусу є комп’ютерні класи на 75 місць, читальна зала на 50 місць. У гуртожитку № 4, де проживають студенти факультету, обладнано кімнату самопідготовки та спортивну кімнату.

Урочиста хода колони першокурсників факультету землевпорядкування на Дні знань

Студенти факультету щороку беруть участь у Всеукраїнських олімпіадах зі спеціальності «Геодезія та землеустрій», де посідають призові місця.

На базі факультету землевпорядкування НУБіП України постійно проводять науково-практичні конференції, семінари та круглі столи як для професіоналів, так і для молодих вчених, аспірантів та студентів.

Факультет землевпорядкування має власний канал в Youtube та сторінку у соціальній мережі Facebook. Тут можна відстежувати всі події не лише за повідомленнями, а й дивитися відео публічних заходів, які проводять на факультеті.

На факультеті землевпорядкування видають науково-виробничий журнал «Землеустрій, кадастр і моніторинг земель». Тематика журналу спрямована на розвиток фундаментальних і прикладних досліджень з економічних наук, посилення впливу економіки на вирішення правових, політичних, соціальних, екологічних та інших проблем розвитку суспільства, входження України в міжнародні економічні союзи. Журнал включено до бібліографічних баз даних: РИНЦ, Ulrichsweb, Іndex Copernicus; індексується Google Scholar, MIAR, BASE.

На факультеті землевпорядкування, як і в університеті загалом створено належні умови для всебічного розвитку майбутніх фахівців.

За час функціонування факультету випущено понад 1500 інженерів-землевпорядників. Випускники факультету зробили вагомий внесок у розвиток земельних відносин, працюючи в різних сферах державних органів.


Рада роботодавців та викладачі факультету землевпорядкування. Зліва направо: представник ТОВ «Лідер Плюс» С. М. Кобрін, к.е.н., ст. викл. О. В. Шевченко, к.е.н., Голова ВГО «Асоціація фахівців землеустрою України» А. М. Полтавець, д.е.н., доц. А. Г. Мартин, к.н.держ.упр., дир. ДУ «Центрдержродючість» І. П. Яцук, к.е.н., доц. Р. В. Тихенко

Кафедра
геодезії та картографії
КОВАЛЬЧУК
Іван Платонович

Завідувач кафедри, доктор географічних наук, професор

І. П. Ковальчук — завідувач кафедри, заслужений діяч науки і техніки України, акад. АН вищої освіти України та Української екологічної академії наук, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, почесний член Українського географічного товариства, відмінник освіти України, заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, член експертної ради МОН України.

Народився 19 серпня 1951 р. у с. Золотолин Костопільського району Рівненської області. У 1974 р. закінчив географічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка, у 1980 р. — аспірантуру, а в 1993 р. — докторантуру МДУ ім. М. В. Ломоносова. З 1980 до 2007 р. працював на посадах від асистента до завідувача кафедри у ЛНУ ім. І. Франка. З 2007 р. — у НАУ на посадах професора, завідувача кафедри, директора НДІ, заступника декана факультету землевпорядкування з наукової роботи.

Автор і співавтор понад 1100 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць, монографій, підручників і навчальних посібників, значна частина яких опублікована у Польщі та Німеччині польською і англійською мовами. Підготував 25 кандидатів і 4 докторів наук.

Нагороджений Почесною грамотою Міносвіти України (1999), Почесною грамотою МОН України (2004), Почесною грамотою Львівської обласної ради (2006), нагрудним знаком «Знак пошани» Київського міського голови (2011), Подякою Прем’єр-Міністра України (2010) тощо.


Історія сучасної кафедри геодезії та картографії розпочалася у кінці ХІХ ст. із заснуванням лісового відділення Новоолександрійського інституту сільського господарства. На початку Першої світової війни цей інститут був евакуйований до Харкова. Надалі, у 1925–1931 рр., кафедра увійшла до складу лісоінженерного факультету Київського сільськогосподарського інституту як геодезична лабораторія. З часу створення Української сільськогосподарської академії (1954) на ній функціонувала кафедра лісовпорядкування та геодезії. Завідувачами кафедри у різні роки були: доц. О. Л. Солоха-Солошенко, к.б.н., проф. А. І. Котов, к.с.‑г.н., доц. Г. О. Порицький, д.с.‑г.н., проф. С. М. Коз’яков, к.с.-г.н., доц. М. М. Сухий. У 1996 р. організовано факультет землевпорядкування і на основі поділу кафедри лісовпорядкування і геодезії НАУ створено кафедру геодезії та картографії. У 1996–2008 рр. її завідувачем був к.с.-г.н., доц. І. М. Гора. 1 лютого 2008 р. на запрошення ректора НАУ кафедру очолив д.г.н., проф. І. П. Ковальчук.

На кафедрі працюють 3 професори, 4 доценти, 3 старші викладачі, кандидати наук, 2 асистенти. Вони є фахівцями з геоінформаційного картографування земельних та інших природних ресурсів, атласного геоекологічного картографування річково-басейнових систем, топографо-геодезичного забезпечення землеустрою та земельного кадастру і будівництва, еколого-економічної оцінки землекористувань, протиерозійного захисту угідь, вирішення природоохоронних проблем. Професорсько-викладацький колектив кафедри проводить роботу, спрямовану на удосконалення методики викладання дисциплін геодезично-картографічного циклу з використанням елементів дистанційного навчання. Викладачі опублікували підручники, серію навчальних посібників та методичних розробок.

На кафедрі готують фахівців за магістерськими програмами «Картографічне моделювання проблем землекористування» та «Геодезично-топографічне забезпечення землеустрою». Крім того, кафедра готує кандидатів наук за спеціальністю 11.00.01 «Фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів»; кандидатів і докторів наук за спеціальністю 08.00.06 «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища».

Налагоджена міжнародна співпраця кафедри з Дрезденським дослідницьким технічним університетом (Німеччина), Ягеллонським університетом, Варшавським університетом, Університетом Карла Великого у м. Бидгощ, Університетом Марії Кюрі-Склодовської у м. Люблін (Польща) та ін.

Важливим напрямом діяльності кафедри є виховна робота: проведення виховних годин, цікаві екскурсії, відвідування виставок, театрів, мандрівки до об’єктів природної та культурної спадщини України.


Колектив кафедри. Зліва направо: ст. викл., к.е.н. І. А. Опенько, ас., к.е.н. Б. М. Ярова, ас. Б. О. Аврамчук, к.с.-г.н., доц. В. А. Богданець, д.е.н., доц. Т. О. Євсюков, к.т.н., проф. В. С. Старовєров, зав. каф., д.г.н., проф. І. П. Ковальчук, ст. викл., к.е.н. О. В. Шевченко, к.е.н., доц. О. П. Жук, к.е.н., доц. Є. В. Кривов’яз, зав. лаб. В. П. Шульженко

Кафедра
земельного кадастру
ЗАЯЦЬ
Віктор Мефодійович

Завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор

В. М. Заяць — завідувач кафедри, доктор економічних наук, старший науковий співробітник, член Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників.

Народився 25 грудня 1964 р. в с. Політанки Шаргородського району Вінницької області. У 1988 р. став випускником агрономічного, а в 1991 р. — економічного факультетів Української сільськогосподарської академії. У 1994 р. закінчив Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України.

З 1995 р. є викладачем університету та інших навчальних установ. Автор і співавтор навчальних програм із підготовки оцінювачів землі. Викладає дисципліни «Інвестиційний аналіз», «Інституційне забезпечення кадастрів» (студентам ОС «Бакалавр» і «Магістр» землевпорядного факультету) та «Регулювання земельних відносин» (студентам ОС «Бакалавр» і «Магістр» економічного факультету). Викладач ННІ післядипломної освіти НУБіП України. Проводить наукові дослідження та методичну роботу в галузі земельних відносин, ресурсного забезпечення підприємництва і сільського розвитку.


Кафедра земельного кадастру створена у 1996 р. у складі факультету землевпорядкування. Протягом двадцятидворічної історії у розвиток кафедри вагомий внесок зробили знані в Україні вчені, науково-педагогічні працівники та практики землевпорядної служби: І. А. Розумний, О. Я. Панчук, М. О. Володін, В. В. Кулініч, А. Г. Мартин, Ю. М. Вагін, О. П. Канаш, В. М. Пащенко, В. Г. Швайко, В. П. Єршов, В. І. Галушка. Нині на кафедрі також працюють відомі вчені: М. А. Хвесик, Й. М. Дорош, В. М. Заяць.

Першим завідувачем кафедри став д.е.н., с.н.с. І. А. Розумний. З 2000 до 2015 р. кафедру очолювали: к.е.н., доц. О. Я. Панчук, д.т.н., доц. М. О. Володін, к.е.н., проф. Г. К. Лоїк. З грудня 2015 р. кафедрою керує д.е.н., с.н.с. В. М. Заяць.

Працівники кафедри брали безпосередню участь у розбудові системи землевпорядної служби та системи державного земельного кадастру. Вагомим є їхній внесок у реформування земельних відносин в Україні, становлення інституційних основ громадянського суспільства, розвиток відносин власності, законодавчих та економічних механізмів обороту земельних ресурсів.

Науковий доробок викладачів кафедри складають десятки монографій, статей і проектів нормативно-правових актів у сфері ідентифікації об’єктів земельної власності, законодавчих основ формування та розвитку реєстраційно-кадастрової системи, податкової та експертної оцінки землі, ринкових земельних відносин, економічних механізмів формування ефективних землекористувань суб’єктів господарювання.

Керівником наукової тематики «Рентні засади модернізації водогосподарського комплексу» є професор кафедри, акад. НААН України М. А. Хвесик, який бере безпосередню участь у реалізації цільової програми наукових досліджень НАН України «Соціально-економічний потенціал сталого розвитку України та її регіонів».

Крім того, на кафедрі здійснюють дослідження за ініціативною тематикою «Еколого-економічне моделювання раціонального використання земельно-ресурсного потенціалу» (к.е.н., доц. Л. В. Паламарчук).

Також викладачі кафедри досліджують методологічні засади формування системи податкової оцінки об’єктів земельної власності (нерухомості). Важливим напрямом роботи науково-педагогічних працівників кафедри є активна участь у підготовці наукових кадрів. Зокрема, професори М. А. Хвесик, Й. М. Дорош, завідувач кафедри В. М. Заяць та доцент кафедри Л. В. Паламарчук є членами кількох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій.

З початку своєї діяльності кафедра земельного кадастру є випусковою. Під керівництвом працівників кафедри дипломні роботи захистили приблизно 600 фахівців-землевпорядників (спеціалістів та магістрів).

Кафедра бере активну участь у підготовці наукових і науково-педагогічних кадрів. На її базі захищено 7 робіт на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, 1 — кандидата сільськогосподарських наук, 2 — кандидата географічних наук.


Колектив кафедри. Зліва направо: лаб. А. Ю. Зінченко, к.е.н., доц. Н. В. Мединська, зав. каф., д.е.н., с.н.с. В. М. Заяць, к.е.н., доц. Л. В. Паламарчук, к.с.-г.н., доц. О. В. Тихенко, зав. лаб. О. В. Боришкевич

Кафедра
землевпорядного проектування
МАРТИН
Андрій Геннадійович

Завідувач кафедри, доктор економічних наук, доцент

А. Г. Мартин — завідувач кафедри, почесний землевпорядник України.

Народився 30 грудня 1978 р. в м. Києві. У 2000 р. з відзнакою закінчив НАУ за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр».

Відомий фахівець у галузі економіки землекористування, регулювання ринку земель, землеустрою, оцінки земель, охорони земель, земельного кадастру та земельного права. Має спеціальні кваліфікації сертифікованого інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок, ліцитатора з проведення земельних торгів, фахівця з продажу державного майна під час приватизації, судового експерта.

Заступник голови Ради Асоціації «Земельна спілка України», член Правління саморегулівної організації оцінювачів ВГО «Спілка оцінювачів землі», член Правління ВГО «Спілка землевпорядників України», голова Ради ВГО «Інженери без кордонів — Україна». Член багатьох дорадчих і консультаційних органів при Мінагрополітики України, Мінрегіонбуді України, Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру, КМДА тощо.

Автор і співавтор 174 наукових і навчально-методичних праць, зокрема, 19 монографій, навчально-методичних посібників, методичних рекомендацій, наукових статей. Має 2 авторські свідоцтва. Підготував 4 кандидатів економічних наук, здійснює керівництво аспірантами та докторантами.


У лютому 1993 р., згідно зі спільним наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України та Українського державного аграрного університету, було засновано кафедру землевпорядкування (з 1996 р. — кафедра землевпорядного проектування). Швидке становлення кафедри відбулося завдяки тому, що вона була створена на базі Інституту землеустрою Української академії аграрних наук — найбільшого тогочасного землевпорядного наукового та інженерного центру країни.

Першим завідувачем кафедри упродовж 1993–1996 рр. був директор Інституту землеустрою УААН, акад. УААН, д.е.н., проф. Л. Я. Новаковський. Під його керівництвом були розроблені всі 3 редакції Земельного кодексу незалежної України.

У перші роки діяльності кафедри багато уваги приділяли розробленню методичної бази навчального процесу. Були створені навчальні програми дисциплін «Землевпорядне проектування», «Історія земельних відносин і землеустрою», «Прогнозування використання та охорони земель».

Протягом 1996–2011 рр. кафедру очолювали відомі фахівці в галузі земельних відносин: чл.-к. УААН, д.е.н., проф. Д. С. Добряк, чл.-к. УААН, д.е.н., проф. А. М. Третяк, д.с.-г.н., доц. В. М. Кривов. З 2011 р. кафедру очолює д.е.н., доц. А. Г. Мартин. Наукові розробки кафедри широко впроваджуються у діяльності органів державної влади України. Кафедра запроваджує спеціальні курси з підготовки оцінювачів земельних ділянок, ліцитаторів (аукціоністів) з проведення земельних торгів, забезпечує підготовку та підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів.

Кафедра є профільною у підготовці фахівців за спеціальністю «Геодезія та землеустрій». Місія кафедри полягає у наданні студентам сучасних знань, завдяки яким вони зможуть приймати відповідальні інженерні рішення щодо інтеграції управління земельними, водними та лісовими ресурсами, регулювати розвиток урбаністичних систем, забезпечувати збереження біорізноманіття та природних ресурсів для задоволення потреб людства.

Наукова робота кафедри пов’язана з питаннями землеустрою сільських та міських територій, економікою землекористування та регулюванням ринку земель, консолідацією земель, територіальним розвитком, управлінням сільськогосподарським землекористуванням, охороною земельних, водних та біотичних ресурсів.

На кафедрі здійснюється підготовка докторантів та аспірантів за спеціальністю 08.00.06 «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища».

Кафедра є співорганізатором науково-методичних семінарів, щорічних студентських наукових конференцій, а також організовує роботу студентських наукових гуртків.


Колектив кафедри. Зліва направо: к.е.н., доц. О. М. Чумаченко, ас. І. Г. Колганова, к.е.н., доц. О. В. Кустовська, зав. каф., д.е.н., доц. А. Г. Мартин, лаб. Ю. О. Мороз, к.е.н., доц. Л. А. Гунько, к.е.н., доц. Т. М. Прядка

Кафедра управління
земельними ресурсами
ДОРОШ
Ольга Степанівна

Завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор

О. С. Дорош — завідувач кафедри, почесний землевпорядник України.

Народилася 17 липня 1966 р. в м. Тлумач Івано-Франківської області. У 1988 р. закінчила Львівський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Землевпорядкування».

Науково-педагогічну діяльність розпочала у 2003 р. на факультеті землевпорядкування УДАУ. З 2014 р. є головою спеціалізованої вченої ради 26.004.20 із захисту дисертацій за спеціальністю «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища». Підготувала двох кандидатів наук.

Автор і співавтор приблизно 100 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць. Є постійним учасником всеукраїнських, міжнародних науково-практичних конференцій, симпозіумів, круглих столів. Упродовж тривалого часу очолює науковий гурток кафедри.

Нагороджена Грамотою Колегії Держкомзему (2009), Почесними грамотами НУБіП України (2011, 2016), цінним подарунком Голови Верховної ради України (2013) тощо.


Кафедра здійснює підготовку бакалаврів і магістрів із геодезії та землеустрою.

Як самостійну структурну одиницю НАУ кафедру створено 29 червня 2001 р. Першим завідувачем кафедри та її засновником став д.е.н., проф., чл.-к. НААН України А. М. Третяк. Надалі керівництво кафедрою здійснював д.е.н., проф. А. С. Даниленко. З 2008 р. кафедру очолювала к.е.н., доц. О. С. Дорош, а з 2009 р. — д.е.н., проф., чл.-к. НААН України Д. С. Добряк. З 2015 р. і дотепер посаду завідувача кафедри обіймає д.е.н., проф. О. С. Дорош.

З моменту заснування кафедри науково-педагогічну роботу виконують висококваліфіковані викладачі, які зробили вагомий внесок у її становлення та розвиток, а саме: д.с.-г.н., доц. В. М. Кривов, д.е.н., проф. В. М. Будзяк, д.е.н., доц. Й. М. Дорош, к.е.н., доц. П. Ф. Жолкевський, к.е.н., доц. М. П. Стецюк, ст. викл. М. О. Крапівнер, М. І. Мамчур, Ю. М. Альбощий, А. В. Тарнапольський та ін.

Підготовку студентів ОС «Магістр» здійснюють за магістерською програмою «Охорона земель» із таких дисциплін: «Управління земельними ресурсами», «Моніторинг та охорона земель», «Робоче проектування», «Правовий процес у землеустрої», «Державна експертиза землевпорядних рішень», «Прогнозування використання та охорони земель», «Формування агроландшафтів», «Оцінка і прогноз якості земель», «Екологічна експертиза землевпорядних рішень», «Технологічні аспекти використання земель». Підготовку студентів ОС «Бакалавр» здійснюють із таких дисциплін: «Основи управління земельними ресурсами», «Формування обмежень і обтяжень у землекористуванні», «Фотограмметрія та дистанційне зондування», «Геодезичні роботи при землеустрої», «Раціональне використання та охорона земель», «Технології відтворення продуктивності земель».

Підготовлено і видано 29 підручників і навчальних посібників, 52 монографії, опубліковано більше ніж 300 наукових статей. При кафедрі діє науковий гурток «Автоматизовані методи виконання геодезичних робіт у землеустрої» під керівництвом д.е.н., проф. О. С. Дорош та к.е.н., доц. Є. В. Бутенка.

До основних напрямів наукової діяльності кафедри належать: дослідження сфери вдосконалення управління земельними ресурсами в умовах ринкової економіки та управління у галузі використання й охорони земельних ресурсів; концептуальні засади формування економіко-ефективних та екологобезпечних аграрних землеволодінь та землекористувань у ринкових умовах.

Підготовлено 6 докторів і 8 кандидатів наук; до захисту кандидатських дисертацій готуються 3 аспіранти. Гордістю кафедри є 2 сучасні лабораторії: навчально-наукова лабораторія автоматизованих систем управління земельними ресурсами та навчальна лабораторія фотограмметрії та земельного менеджменту. Справжнім поглядом у майбутнє викладачі кафедри вважають програму «Голосіївська ініціатива — 2020». Нині кафедра співпрацює із закордонними партнерами, зокрема з Віденським університетом наук про життя (Австрія).


Колектив кафедри. Зліва направо: зав. навч.-наук. лаб. Л. І. Заболотна, к.е.н., ст. викл. Г. М. Колісник, ас. Л. Л. Кольоса, к.с-г.н., доц. А. В. Барвінський, зав. каф., д.е.н., проф. О. С. Дорош, к.е.н., доц. Є. В. Бутенко, к.е.н., доц. Р. В. Тихенко, к.е.н., ас. Л. А. Свиридова

Кафедра геоінформатики
і аерокосмічних досліджень Землі
Кохан
Світлана Станіславівна

Завідувач кафедри, доктор технічних наук, доцент

С. С. Кохан — завідувач кафедри, відмінник освіти України.

Народилася 11 січня 1968 р. в м. Києві. Випускниця факультету агрохімії і ґрунтознавства УСГА (1990). Засновник кафедри геоінформаційних систем і технологій НАУ (2003).

Високопрофесійний педагог. Викладає дисципліни: «Аерокосмічний моніторинг геосистем», «Методи дистанційного зондування Землі», «Геоінформаційний аналіз і моделювання», «Digital mapping», «Remote sensing for land resources monitoring», «GIS — analysis of agrolandscapes».

Стипендіат Фламандської спільноти (1999), стипендіат програми імені Фулбрайта (2003), нагороджена Подякою US Department of States (2003), Грамотою колегії Держкомзему України (2006), Грамотою студентської організації факультету землевпорядкування «Викладач року» (2007), Почесною грамотою МОН України (2008), Подякою за видатні досягнення в науці НУБіП України (2010), Подякою Міністерства АПК України (2010), Подякою НУБіП України (2011), нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти України» (2015).

Автор і співавтор понад 150 наукових публікацій, зокрема, 2 підручників, 6 монографій, навчально-методичних посібників, методичних рекомендацій, наукових статей.


Кафедра геоінформаційних систем і технологій створена у 2003 р. за підтримки міжнародного проекту TEMPUS-TACIS «Якість продукції: від ґрунту до споживача». Її першим завідувачем стала доц. С. С. Кохан. У 2016 р. кафедру перейменовано на кафедру геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі.

На кафедрі працюють фахівці з геоінформатики, геоінформаційних технологій, цифрового оброблення аерокосмічних даних, цифрової фотограмметрії, баз геопросторових даних, інтелектуального аналізу даних. З моменту заснування кафедри на ній працювали висококваліфіковані викладачі та науковці, які зробили вагомий внесок у її становлення та розвиток: професори Т. М. Шадчина, О. М. Шикула, доценти М. І. Кобець, В. Д. Чайка, Н. М. Назаренко, І. П. Поліщук, ст. викл. Т. А. Гезь.

Навчальна та наукова робота кафедри спрямована на впровадження фундаментальних і прикладних застосувань геоінформаційних технологій, методів оброблення даних дистанційного зондування Землі, прикладної геостатистики у моніторингу геосистем, природокористуванні, охороні навколишнього природного середовища.

У структурі кафедри функціонують: навчальна лабораторія геоінформаційних технологій; навчально-науково-виробнича лабораторія геоінформаційних технологій і дистанційного зондування; навчально-науково-виробничі курси з геоінформаційних технологій і цифрового оброблення аерокосмічних даних; науковий студентський гурток.

Кафедра забезпечує викладання дисциплін для студентів ОС «Бакалавр» та «Магістр» на факультетах землевпорядкування, захисту рослин, біотехнологій та екології, інформаційних технологій і ННІ лісового та садово-паркового господарства. Кафедра є випусковою для студентів ОС «Магістр» за спеціальностями «Геодезія та землеустрій» і «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг».

На кафедрі здійснюють підготовку фахівців за магістерською програмою «Геоінформаційні системи в землеустрої». Кафедра забезпечує підготовку кандидатів наук за спеціальністю 05.24.01 «Геодезія, картографія і фотограмметрія»; кандидатів і докторів наук за спеціальністю 05.13.06 «Інформаційні технології».

Основні напрями наукової роботи кафедри пов’язані з геоінформаційним моніторингом агроландшафтів, використанням технологій дистанційного зондування Землі в охороні довкілля, науковим обґрунтуванням прогнозу врожайності сільськогосподарських культур, оцінюванням стану посівів, розробленням баз геопросторових даних для забезпечення моніторингу агроресурсів, інтелектуальним аналізом даних.


Колектив кафедри. Зліва направо: с.н.с. А. Б. Востоков, д.ф.-м.н., с.н.с. О. М. Шикула, ас. О. І. Новиков, зав. каф., д.т.н., доц. С. С. Кохан, к.т.н., доц. О. П. Дроздівський, зав. лаб. О. М. Фролова, к.е.н., доц. А. О. Кошель, к.т.н., доц. А. А. Москаленко, ст. лаб. О. О. Хворостенко