Ніжинський
агротехнічний коледж
ЛИТОВЧЕНКО
Олена Володимирівна

Директор коледжу, викладач-методист

О. В. Литовченко — директор коледжу, викладач вищої категорії, викладач-методист.

З 2005 р. працювала в Ніжинському агротехнічному інституті. З 2007 р. була завідувачем відділення з підготовки молодших спеціалістів. З 2014 р. — в. о. директора Ніжинського агротехнічного коледжу (під час створення). У 2015 р. була призначена директором коледжу.

Основними пріоритетами в роботі О. В. Литовченко є: формування якісного кадрового складу; оновлення матеріально-технічної бази, зокрема: з 2015 до 2017 р. проведено ремонтні роботи та введено в експлуатацію адміністративний корпус коледжу, лабораторний корпус № 3, здійснюється реконструкція майстерні, суттєво покращено соціально-побутові умови проживання студентів у гуртожитку; забезпечення чіткого функціонування системи контролю якості освіти; пошук нових шляхів щодо формування контингенту студентів; формування позитивного іміджу коледжу як сучасного закладу вищої освіти, конкурентоспроможного на ринку праці: за 3 роки існування коледжу заклад досягнув вагомих результатів, про що свідчить місце коледжу в рейтингах: ІІ місце серед 18 вишів І–ІІ рівня акредитації Чернігівської області, ІІ місце серед 11 структурних підрозділів НУБіП.

Як керівник була нагороджена Почесними грамотами МОН України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, Ніжинської міської ради, занесена до «Галереї шани» Відокремленого підрозділу НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут».

Коледж має спільну історію з Відокремленим підрозділом НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут», яка розпочалася 1 липня 1895 р., коли було засновано Ніжинське ремісниче училище.

З метою реалізації ступеневої системи підготовки фахівців 12 березня 2004 р. створено відокремлений структурний підрозділ інституту — Відділення з підготовки молодших спеціалістів, на базі якого в 2014 р. утворено окремий заклад освіти — ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж».

Коледж має у своєму складі відділення: технічно-енергетичних систем та засобів автоматизації; економіки, логістики та інформаційних систем; відділення довишівської підготовки.

Підготовку фахівців у навчальному закладі здійснюють за ОКР «Молодший спеціаліст» за спеціальностями: 208 «Агроінженерія», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 071 «Облік і оподаткування», 123 «Комп’ютерна інженерія», 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)». У 2017 р. одержано ліцензію на підготовку фахівців за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти (спеціальність 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»).

Підготовку молодших спеціалістів здійснюють на основі базової загальної середньої освіти з одночасним отриманням повної загальної середньої освіти, повної загальної середньої освіти та ОКР «Кваліфікований робітник».

Навчаючись у коледжі, студенти одночасно з дипломом молодшого спеціаліста можуть отримати свідоцтво про присвоєння 1–2 робітничих кваліфікацій: оператора комп’ютерного набору, секретаря керівника (організації, підприємства, установи), електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка), слюсаря з ремонту автомобілів, водія автотранспортних засобів (категорія «В», «С»), слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва (категорія «А»), на навчання за якими заклад отримав ліцензію у 2016 р.

День університету
Міжнародна виставка «Агро»

Підготовку фахівців у коледжі здійснюють 67 педагогічних працівників (1 доктор наук, 14 кандидатів наук), зокрема 57 штатних (із них 10 кандидатів наук, 31 викладач має вищу кваліфікаційну категорію, що складає 54%; 18 осіб мають педагогічні звання).

Навчальну та науково-методичну роботу в коледжі проводять 10 циклових (із них 5 випускових) комісій, діяльність яких відбувається в тісній співпраці з відповідними кафедрами НУБіП України та ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»: загальнотехнічних дисциплін; технічного сервісу та експлуатації машин і обладнання; з обслуговування та ремонту електротехнічних установок і систем автоматизації; фізичного виховання; практичного навчання; загальноосвітніх дисциплін; cоціально-гуманітарних дисциплін; транспортних технологій; обслуговування комп’ютерних систем і мереж; спеціальних економічних дисциплін.

У навчальному закладі функціонує внутрішня система забезпечення якості освіти: створено репозитарій дипломних проектів для всіх спеціальностей за останні 4 роки, щосеместрово проводять тури директорських контрольних робіт, відкриті навчальні заняття, регулярне анкетування серед студентів та викладачів щодо якості навчального процесу. Кожного року студенти коледжу беруть участь та є призерами обласних етапів Всеукраїнських олімпіад серед студентів ВНЗ І–ІІ р.а.

На базі коледжу щорічно проводять 7–8 науково-практичних конференцій та семінарів, зокрема 2–3 всеукраїнські.

Підписано угоди про співпрацю з Міжнародним центром із працевлаштування ILC для проходження стажування студентів у Німеччині (рослинництво) та Данії (тваринництво); ТОВ Центр освітнього консультування (Республіка Польща) про стажування студентів у Польщі.

У коледжі успішно функціонують курси з підготовки до вступу (діяльність проліцензовано у 2015 р.), на яких щорічно навчається 75–85 слухачів.

Виховна робота спрямована на утвердження українознавчої моделі національно-громадянського виховання, що підтверджено різноманітними заходами (урочистості з нагоди святкових і знаменних дат, благодійні акції, квести, тематичні виховні години, екскурсії, конкурси тощо). Розвиток творчих здібностей студентів забезпечують гуртки: вокального співу, хореографії (ансамблі танцю «Аngel», «Забава»), інструментальний, художнього читання, театрального мистецтва. Спортивно-масова робота представлена секціями: баскетбол, волейбол, футбол, гандбол, легка атлетика, настільний теніс, шахи і шашки, результатами якої є численні перемоги на міжнародному, всеукраїнському та обласному рівнях.

Колектив навчального закладу працює над підвищенням якості та практичної складової підготовки фахівців, забезпеченням якісної профорієнтаційної діяльності, удосконаленням матеріально-технічної бази та покращенням соціально-побутових умов проживання студентів у гуртожитку.

Всеукраїнський захід «Я — патріот»
Флешмоб до Дня вишиванки