С. І. Пилипишин — директор коледжу.
З 2000 р. працювала в Бережанському агротехнічному інституті на посадах асистента і старшого викладача кафедри гуманітарних дисциплін. У 2010 р., захистивши кандидатську дисертацію, очолила кафедру української та іноземних мов. Після створення в 2014 р. Бережанського агротехнічного коледжу, призначена в. о. директора, а в 2015 р. за результатами конкурсу обрана директором коледжу.
На посаді директора коледжу С. І. Пилипишин провадить свою діяльність з дотриманням вимог Законів «Про освіту» та «Про вищу освіту», Статуту Університету, Положення про коледж та інших нормативних документів.
Є членом ради директорів закладів вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації Тернопільської області. На базі коледжу проводять засідання обласних методичних об’єднань та інші заходи, ініційовані головою ради.
С. І. Пилипишин брала участь в парламентських слуханнях «Правове забезпечення реформи освіти в Україні».
Переймала міжнародний досвід щодо організації навчального процесу, інноваційних методів та технологій навчання у Міжнародному університеті Шиллера (м. Париж, Франція). Брала участь у Міжнародному навчальному семінарі «Інноваційні методи та технології організації навчального процесу. Дуальна система освіти як один із методів реформування системи підготовки фахівців для аграрного сектору» (м. Лейпциг, Німеччина).
С. І. Пилипишин і очолюваний нею колектив беруть активну участь у громадському житті та благодійних заходах міста і району.
24 квітня 2014 р. згідно з наказом ректора НУБіП України № 489 створено Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Коледж Бережанського агротехнічного інституту».
12 серпня 2014 р. заклад перейменовано на Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний коледж». Коледж здійснює підготовку фахівців на основі базової та повної загальної середньої освіти за ОКР «Молодший спеціаліст» на денній і заочній формах навчання.
У складі коледжу функціонують:
– відділення економіки та прикладної екології;
– відділення обслуговування комп’ютерних систем та мереж і електрифікації сільського господарства;
– відділення механізації сільського господарства, автомобільного транспорту та садово-паркового господарства.
На відділеннях працюють 7 циклових комісій, які об’єднують 67 викладачів, із них: 3 кандидати наук, доценти, 9 викладачів-методистів, 12 старших викладачів, 41 викладач вищої категорії. Державні нагороди, почесні звання та інші відзнаки мають 9 осіб. Заслуженими працівниками НУБіП України є 3 особи. Навчальний процес проводять із застосуванням інноваційних освітніх технологій.
Багато уваги приділяють удосконаленню майстерності викладачів, здатних працювати з обдарованими студентами, розробляти зміст та методику викладання предметів, вести науково-дослідну роботу, організовувати науково-методичну роботу на предметних циклових комісіях, створювати сприятливі умови для реалізації власного творчого потенціалу та саморозвитку.
Коледж здійснює підготовку фахівців за 10 спеціальностями ОКР «Молодший спеціаліст» та 14 робітничими професіями. У 2017 р. навчальний заклад отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 274 «Автомобільний транспорт».
Лабораторії та кабінети коледжу оснащені сучасним обладнанням, на якому студенти здійснюють повний комплекс досліджень за всіма спеціальностями.
Навчальний заклад активно функціонує в умовах реформування і постійного зростання вимог сьогодення як у галузі аграрної освіти, так і в контексті загальнодержавних та світових змін. Коледж співпрацює з вишами та установами Польщі: Жешувським університетом, ТзОВ «Плантація над Танвією», Вищою школою імені Вітольда Пілецького (м. Освенцим). Окрім того, проводить роботу з налагодження співпраці з передовими аграрними підприємствами та ВНЗ Німеччини і Франції.
Також підписані угоди з передовими аграрними підприємствами та організаціями України: ПАП «Агропродсервіс», ТЗОВ «Захід-Агро МХП», ПП «Агроспецгосп», ВАТ «Тернопільобленерго», ПАТ КБ «Приватбанк», ТДВ «Бережаниавтотранс» тощо.
У коледжі створена рада роботодавців, з якою проводиться активне впровадження елементів дуальної форми навчання, що дає можливість подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у межах нових організаційно відмінних форм навчання.
Виховний процес забезпечує національний характер освіти, сприяє розвитку особистості, формує та розвиває духовність, моральність, демократичний світогляд. У коледжі постійно діють 5 колективів художньої самодіяльності: студентський аматорський театр «Іскра Прометея», танцювальний ансамбль «Насолода», вокальний ансамбль «Бережанка», хореографічний колектив «Візаві», студентський аматорський хор, — у яких задіяні третина студентів денної форми навчання.
Традиційними для коледжу є такі заходи: церемонія нагородження переможців проекту «Сова», фестиваль «Голосіївська весна», Фестиваль героїчної пісні, «Андріївські вечорниці», конкурс краси, «Козацькі забави».
Значну увагу приділено студентському самоврядуванню. Свою діяльність студентська організація спрямовує на удосконалення освітнього процесу, зокрема, на підвищення якості навчання, виховання духовності і культури студентів, зростання у студентської молоді соціальної активності та відповідальності. Гордістю коледжу є переможці обласних олімпіад та іменні стипендіати — отримувачі стипендій Президента України.